Jak dobrze wypasć w rekrutacji

Podziel się swoimi doświadczeniami z poszukiwania pracy w charakterze Opiekunki osób starszych. Na co zwrócić uwagę, o co pytać, gdzie szukać ofert?

Jak dobrze wypasć w rekrutacji

Postprzez animru » Śr, 22 kwi 2015, 15:41

Czy macie jakieś sposoby jak dobrze wypaść w rekrutacji? Pytam tak ogólnie, o rozmowe przez telefon, zdjęcia jakie wysyacie do firm itd. Wszystkie informacje się przydadzą :)
animru

Re: Jak dobrze wypasć w rekrutacji

Postprzez frelka » Cz, 23 kwi 2015, 13:03

No najważniejsze, to żebyś opowiedziała kim się już opiekowałaś, co robiłaś, łącznie z najmniejszymi "pierdółkami" jakby się mogło wydawać. Czyli opisz obowiązki, wszystkie, nawet spacery czy mycie głowy, żeby wiedzieli z czym miałas do czynienia bo w tej pracy liczy się każda czynność wykonywana przy pdp.
frelka

Postprzez Rogulka » Cz, 23 kwi 2015, 13:24

Najważniejsze to żebyś też dobrze wypadła w sprawdzeniu języka. Jak masz z kim to poćwicz tego typu rozmowe, albo nawet sama ze sobą potrenuj, postaraj się jak najmniej denerwować, bo jak Cie zjedzą nerwy to zapomnisz języka :)
Życia nie mierzy się ilością oddechów a ilością chwil, które zaparły dech w piersiach...
Rogulka

Postprzez renatta » Pn, 27 kwi 2015, 09:42

Dokładnie, ja ogonie nie lubię rozmawiać przez telefon, stresują mnie takie rozmowy bardziej niż na żywo nie wiem czemu. więc ćiczyłam z córką i to jak siebe mam przedstawić i opisac i rozmowe po niemiecku też. A no i ja sobie zawze przygotowuje liste pytań jak dzwonie. Już z niejedną firmą wyjeżdżałam, więc wiem o co trzeba zapytać i co mnie interesuje, żeby wszystko za jednym telefonem załatwić
renatta

Postprzez renatta » Pn, 27 kwi 2015, 09:43

A jeszcze dodam, że jak Ty też zadajesz pytania to pokazujesz firmie, że jestes zorientowana i wiesz conieco na ten tmat, że nie wcisną Ci byle czego. Powodzenia! :)
renatta

Postprzez irka » Pn, 27 kwi 2015, 14:27

animru kiedyś byłam w urzędzie pracy na spotkaniu z takim doradcą zawodowym i babeczka fajna to prowadziła, opowiadała jak dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej. Zaczęła od samego Cv jak powinno wyglądac i tak to potem przełożyłam sobie na zdjęcia które wysyłałam do agecnji też. Mówiła, że dac zdjęcie ładne, pokazujące nas w korzystnym świetle ale też nie przekłamujące, żeby ptem był problem z poznaniem nas. Więc fryzura i makijaż taki jak na codzień. A u ibranie ładne, eleganckie ;)
irka

Postprzez lidka » Śr, 29 kwi 2015, 14:51

Z ubraniem też trzeba uważać, żeby nie odsłaniało zbyt dużo, bo to może źle o nas świadczyć ;) rodziny widzą tylko zdjęcie i nic więcej o nas nie wiedzą, tzn oceniają nas po zdjęciu, po tym jak na nim wyglądamy, i po tym co im agencja powie. Także zdjęcie uważam jest bardzo ważne. Staram się też nie wysyłac zdjęć w bardzo jaskrawych ubraniach - to ponoć odciąga uwagę od osoby a skupia ją na ubiorze - taka ciekawostka psychologiczna ;)
lidka

Postprzez maniana » Pn, 4 maja 2015, 13:33

lidka napisał(a):Z ubraniem też trzeba uważać, żeby nie odsłaniało zbyt dużo, bo to może źle o nas świadczyć ;) rodziny widzą tylko zdjęcie i nic więcej o nas nie wiedzą, tzn oceniają nas po zdjęciu, po tym jak na nim wyglądamy, i po tym co im agencja powie. Także zdjęcie uważam jest bardzo ważne. Staram się też nie wysyłac zdjęć w bardzo jaskrawych ubraniach - to ponoć odciąga uwagę od osoby a skupia ją na ubiorze - taka ciekawostka psychologiczna ;)

Wow, na takie szczegóły nigdy nie zwracałam uwagi.
maniana

Postprzez Gucia77 » Pn, 4 maja 2015, 23:42

Ja przed testem językowym nagrywałam siebie na dyktafon i słuchałam czy nie jest tragicznie. Wolałam najpierw ocenić siebie sama. Później rozmawiałam z synem, który w niemieckim jest genialny (studiuje germanistykę) a dopiero później odważyłam się rozmawiać z obcymi. Co do zdjęcia to dałam takie z wakacji. Nawet nie zastanawiałam się czy ktoś później mnie rozpozna ale na wakacjach jestem zawsze wypoczęta i zrelaksowana.
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez Rogulka » Cz, 7 maja 2015, 09:18

Gucia77 napisał(a):Ja przed testem językowym nagrywałam siebie na dyktafon i słuchałam czy nie jest tragicznie. Wolałam najpierw ocenić siebie sama. Później rozmawiałam z synem, który w niemieckim jest genialny (studiuje germanistykę) a dopiero później odważyłam się rozmawiać z obcymi. Co do zdjęcia to dałam takie z wakacji. Nawet nie zastanawiałam się czy ktoś później mnie rozpozna ale na wakacjach jestem zawsze wypoczęta i zrelaksowana.

Gucia dobry pomysł z tym dyktafonem.
Życia nie mierzy się ilością oddechów a ilością chwil, które zaparły dech w piersiach...
Rogulka

Następna strona

Powrót do Znajdź pracę