Dlaczego praca opiekunki?

Podziel się swoimi doświadczeniami z poszukiwania pracy w charakterze Opiekunki osób starszych. Na co zwrócić uwagę, o co pytać, gdzie szukać ofert?

Dlaczego praca opiekunki?

Postprzez Tereska » Cz, 31 sie 2017, 14:14

Witam. Chciałam zacząć dyskusję o tym czemu się zdecydowaliście na pracę opiekunki. Zainteresowałam się temat bo sama chcę zacząć takiej pracy szukać. Znalazłam się w dość trudnej sytuacji finansowej a to ponoć dobre pieniądze w krótkim czasie. Może ktoś miał podobnie? Chyba lepszy taki wyjazd niż sprzątanie w Pl za najniższą krajową... Czy agencje patrzą w ogóle na takie coś że ktoś np. ma długi?
Tereska

Re: Dlaczego praca opiekunki?

Postprzez Gość » Wt, 5 wrz 2017, 13:18

Wiesz, teraz to dość powszechny problem, że ludzie mają długi. Praca opiekunki jest w ogóle niezłym rozwiązaniem na taką sytuację, tak mi się wydaje. Agencje też się raczej z tym liczą. Ja sama akurat z tego nie korzystałam, ale widziałam, że Opiekunka w Niemczech oferuje nawet porady prawne dla osób z długami. Może warto popytać właśnie bezpośrednio? Możesz zerknąć sobie na ich stronę: http://opiekunkawniemczech.eu/
Gość

Postprzez Karolina » N, 10 wrz 2017, 23:55

Z Opiekunka w Niemczech śmiało możesz jechać :) Ja z nimi jeżdżę już jakiś czas, różnie się trafia na podopiecznych, ale z ich strony nigdy nie napotkałam na problemy. A czemu w ogóle praca w opiece? Cóż, dobry pieniądz w miarę krótkim czasie :)
Karolina

Agencja pracy: opiekunkawniemczech.

Postprzez Tereska » Pt, 15 wrz 2017, 10:22

Dziękuję za informacje. A czy do takiego wyjazdu trzeba mieć duże doświadczenie, dobrze znać język? Jak to jest w agencji o której piszecie?
Tereska

Postprzez Karolina » Wt, 19 wrz 2017, 11:12

To zależy. Nie wszystkie oferty są do osób ciężko chorych, ale jakieś doświadczenie dobrze mieć. Podobnie z językiem - warto znać chociaż komunikatywnie. Opiekunka organizuje też darmowy kurs niemieckiego przed wyjazdem, to sporo daje na pewno, nawet dla samopoczucia, ale to też trzeba u nich pytać czy mają uzbieraną grupę :)
Karolina

Postprzez helena » So, 23 wrz 2017, 18:47

A słyszeliście o ich programie lojalnościowym: http://asy-eurokasy.pl/?utm_source=Reff ... 20Eurokasy ? Mieliście z czymś takim do czynienie? Zawsze to sposób na jakiś dodatkowy zarobek :)
helena

Postprzez Karolina » Pn, 25 wrz 2017, 10:41

Program lojalnościowy dla opiekunek to dobra sprawa, zazwyczaj i tak są to osoby, które nie ograniczają się do jednego wyjazdu. A bonus finansowy widzę bardzo zachęcający :)
Karolina

Powrót do Znajdź pracę