gdzie szukać?

Podziel się swoimi doświadczeniami z poszukiwania pracy w charakterze Opiekunki osób starszych. Na co zwrócić uwagę, o co pytać, gdzie szukać ofert?

gdzie szukać?

Postprzez szukampracy » Śr, 23 lip 2014, 15:13

Powiedzcie mi, gdzie szukałyście pracy? Czy ktoś polecał Wam daną agencję? Szukałyście przez Internet? Chodziłyście po agencjach? Nie wiem od czego zacząć.
szukampracy

Re: gdzie szukać?

Postprzez 3bozena » Śr, 23 lip 2014, 15:34

Ja wyjechałam do Niemiec na własną rękę. 1,5 roku pracowałam na czarno, ale nie polecam. Ja trafiłam na fają rodzinę, ale więcej już nie zdecydowałabym się na ten stres. Na szczęście wszyscy przenieśliśmy się do agencji i mamy luz psychiczny.
3bozena

Postprzez miminka » Cz, 24 lip 2014, 15:51

Najlepiej po prostu szukać po firmach - gdzie lepiej tam jechać.
miminka

Postprzez begonia » Pt, 25 lip 2014, 08:54

Ja natknęłam się na ogłoszenie w Internecie. Nie była to bliska mojego miejsca zamieszkania firma, ale wydawała się wiarygodna. Umowa przejrzysta jak dla mnie, więc podpisałam.
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Postprzez helaB » Pt, 25 lip 2014, 09:15

Pierwszy raz wyjechałam do BYŁEJ koleżanki. Ona tam na miejscu załatwiła mi pracę i było KOSZMARNIE! Nigdy więcej! Kolejnej pracy szukałam przez Internet na portalach takich jak http://ogloszenia.infoludek.pl/ogloszen ... e,20.xhtml i tego nie żałuję :) .
helaB

Postprzez 3bozena » Pt, 25 lip 2014, 13:30

helaB o portale to też dobra rzecz. Jeszcze dobrą metodą jest szukanie ogłoszeń, ulotek...może gdzieś ktoś zostawił w biurze podróży/szkole językowej/ przychodni? "Szukajcie a znajdziecie" ;)
3bozena

Postprzez eve55 » Pn, 28 lip 2014, 09:02

Ja dzwoniłam po agencjach pracy. Obdzwoniłam chyba 5 i z tych wybrałam jedną z którą wyjechałam. Są różne metody, ważne żeby natrafić na najlepsza dla nas.
eve55

Postprzez krycha » Pn, 28 lip 2014, 11:52

Wyjechałam do koleżanki, która ma kontakty w Niemczech. Nie szukałam po agencjach, bo nie ma to dla mnie najmniejszego sensu skoro mam ubezpieczenie i stałą pracę.
krycha

Postprzez gibbi » Pn, 28 lip 2014, 15:34

krycha napisał(a):Wyjechałam do koleżanki, która ma kontakty w Niemczech. Nie szukałam po agencjach, bo nie ma to dla mnie najmniejszego sensu skoro mam ubezpieczenie i stałą pracę.

Ale jak stałą pracę? Ja przez stałą prace rozumiem prace, w której masz umowe o prace. A i to nie zaawsze gwarantuje pewnośc, że Cie nie zwolnia przeciez. Co masz dokładnie na myśli?
gibbi

Postprzez Elza » Wt, 29 lip 2014, 08:31

Ja sie jeszcze nie odważyłam na zgloszenie sie gdziekolwiek :(
Elza

Następna strona

Powrót do Znajdź pracę