Reisefieber

Co warto wiedzieć przed pierwszym wyjazdem do Niemiec? Przydatne informacje, wskazówki, rady.

Re: Reisefieber

Postprzez Miras » Śr, 24 cze 2015, 10:05

jak tak czytam wasze wypowiedzi to się zastanawiam jak to będzie jak my będziemy w wieku naszych podopiecznych. czy będzie nas stać na to żeby zapłacić miłej pani czy panu za opiekę..ehhh
igaska74 napisał(a):A to ja często zabieram coś co nie jest mi kompletnie potrzebne. Ale zawsze jest na wszelki wypadek :D. Tak często jest ze szpilkami. Haha :D

i w tych szpilkach chodzisz u podopiecznego w domu? wrrrr 8-)

minni napisał(a):
minni napisał(a):
eve55 napisał(a):Ja na pierwszą swoją ofertę nie brałam pieniędzy, bo bilet na autobus pochłonął i tak niezłą sumę pieniędzy. Kupiłam wszystko co uważałam za potrzebne i wyjechałam. Po tygodniu mogłam wziąć zaliczkę.

Trochę ryzykowne. Ale jak jest możliwość wzięcia zaliczki to też super. Ja zawsze biore jakąś gotówkę ze soba. Nie lubie niespodzianek.no i wolle być zabezpieczona w "dzikich" sytuacjach.

zdecydowanie polecam branie pieniędzy ze sobą. Umiesz liczyc?licz na siebie!
Miras

Postprzez Lilka » Śr, 24 cze 2015, 10:30

Miras napisał(a):jak tak czytam wasze wypowiedzi to się zastanawiam jak to będzie jak my będziemy w wieku naszych podopiecznych. czy będzie nas stać na to żeby zapłacić miłej pani czy panu za opiekę..ehhh
Oj wątpię wątpię. Co za porównanie Polski do Niemców...
Lilka

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez Witka » Pt, 26 cze 2015, 22:32

My jak juz się zestarzejemy to będziemy żyć na garnuszku naszych dzieci :( bo z tych składek, które do tej pory zostały odprowadzone nic szczególnego się nie zrobi..
Witka

Postprzez kotulka » Pt, 26 cze 2015, 23:09

Może nie będzie tak źle. Emerytury nie przelicza się ze wszystkich przepracowanych lat tylko części najlepszych.
kotulka

Postprzez Anisia » So, 27 cze 2015, 09:39

A ja zastanawiam sie czy brać ze 150 euro? Bo jadę do bardzo skromnej babci na wieś,widzę to czarno :cry:
Anisia

Postprzez lena » So, 27 cze 2015, 09:59

Anisia napisał(a):A ja zastanawiam sie czy brać ze 150 euro? Bo jadę do bardzo skromnej babci na wieś,widzę to czarno :cry:

150 euro za usługę opieki?czy ze sobą na wydatki..???
lena

Postprzez Anisia » So, 27 cze 2015, 10:51

150 euro na wydatki,zresztą jadę na wieś. Babcia ponoć ma bardzo skromne warunki(myśle że nie takie jak w Etiopii). Sama wybrałam tą podopieczną,Ja lubie wieś mimo że w mieście mieszkam. Ale troszke sie boję. Jadę pierwszy raz.
Anisia

Postprzez muszka » So, 27 cze 2015, 19:22

Anisia napisał(a):150 euro na wydatki,zresztą jadę na wieś. Babcia ponoć ma bardzo skromne warunki(myśle że nie takie jak w Etiopii). Sama wybrałam tą podopieczną,Ja lubie wieś mimo że w mieście mieszkam. Ale troszke sie boję. Jadę pierwszy raz.

150 euro? Sporo! Ja tyle nie uskładam...nawet nie mam z czego...
muszka

Postprzez Anisia » So, 27 cze 2015, 19:58

Nie martw się przyjdzie taki czas że będziesz mieć dużo więcej niż 150 euro :D życzę Ci tego. Wiesz boje się jechać.
Anisia

Postprzez muszka » So, 27 cze 2015, 21:13

No na pewno, ale ty piszesz, że bierzesz tyle na pierwszy wyjazd a ja nie wiem jak dożyć do końca miesiąca :oops:
muszka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Organizacja wyjazdu