co opiekunka osób starszych powinna wziąc ze sobą do Niemiec

Co warto wiedzieć przed pierwszym wyjazdem do Niemiec? Przydatne informacje, wskazówki, rady.

co opiekunka osób starszych powinna wziąc ze sobą do Niemiec

Postprzez muminka » Śr, 15 paź 2014, 13:10

Witajcie, nigdy nie wyjeżdżalam na dluzej niz weekend do znajomych jak byla impreza z noclegiem, jakies urodziny itd. Teraz wyjeżdżam za granice, musze spakować sie na 3 miesiące... tgo mi sie wydaje wrecz niemożliwe! Niektórym wyda się może śmieszne to, że nie wiem jak się spakować, ale ja naprawde nie wiem nawet od czego zacząć...
muminka

Re: co opiekunka osób starszych powinna wziąc ze sobą do Nie

Postprzez anna73 » Cz, 23 paź 2014, 15:14

Moja rada to przede wszystkim to, żeby zaczac od zrobienia listy, jesczze przed pakowaniem, na spokojnie przemyślec co bedzie potrzebne. Ja taką liste zrobiłam sobie kilka lat temu, pakuję się z nią zawsze i nigdy niczego nie zapominam :)
Obrazek
anna73

Postprzez graża » Pt, 24 paź 2014, 11:30

Ja podobnie! Tzn córka mi taka listę zrobiła, ona swoja robiła przed wakacjami i mi użyczyła. Zawsze przed wyjazdem mi ją drukuje, ja sie pakuje i skreślam z listy co to już mam spakowane do walizki. A to co dobieram przed samym wyjazdem zostawiam niezakreslone, żeby łatwo to potem zlokalizować na tej liście. Uważam, że to bartdzo dobry sposób. Sprawdza się u mnie przed każdym większym wyjazdem.
graża

Postprzez orchidea » Pn, 27 paź 2014, 16:32

graża napisał(a):Ja podobnie! Tzn córka mi taka listę zrobiła, ona swoja robiła przed wakacjami i mi użyczyła. Zawsze przed wyjazdem mi ją drukuje, ja sie pakuje i skreślam z listy co to już mam spakowane do walizki. A to co dobieram przed samym wyjazdem zostawiam niezakreslone, żeby łatwo to potem zlokalizować na tej liście. Uważam, że to bartdzo dobry sposób. Sprawdza się u mnie przed każdym większym wyjazdem.

Kurcze ja nie mam żadnej drukarki, a pisac tyle to az sie nie chce he he he. Bo taka lista sporo pozycji musi mieć.
orchidea

Postprzez kartagina » Pn, 3 lis 2014, 14:24

Ja tam się pakuje zawsze bez żadnej listy i nigdy o niczym nie zapominam. Zawsze byłam dobrze zorganizowana i tak mi zostało 8-)
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez lidka » Śr, 12 lis 2014, 12:44

dokuemnty i pieniądze - najważniejsze!!! bez tego ani rusz, reszte zawsze można zorganizowac.
lidka

Postprzez Wanda » Cz, 13 lis 2014, 09:43

lidka napisał(a):dokuemnty i pieniądze - najważniejsze!!! bez tego ani rusz, reszte zawsze można zorganizowac.

Dokładnie tak. Powiedziałabym jecszze, że leki, jesli jakieś bierzemy są bardzo ważne, to też pakuję w pierwszej kolejności. Potem wiadomo ubrania, kosmetyki itd, kazdy chyba wie co potrzebuje :)
Wanda

Postprzez m.s. » Wt, 25 lis 2014, 09:19

Kasaa!! jak zapomnicie czegokolwiek to mozna kupic na miejscu dzięki temu .
m.s.

Postprzez poranna kawa » Pt, 12 gru 2014, 16:51

Głowe i rozsądek żeby sie nie dać wykorzystywac na miejscu, o!
poranna kawa

Postprzez fiolka » Pn, 15 gru 2014, 10:50

poranna kawa napisał(a):Głowe i rozsądek żeby sie nie dać wykorzystywac na miejscu, o!

Dobre :) najważniejsza chyba jednak kasa, to oczywiste i dokumenty oraz umowe z agencja jesli jedze sie przez firme.
fiolka

Następna strona

Powrót do Organizacja wyjazdu