Telefon

Co warto wiedzieć przed pierwszym wyjazdem do Niemiec? Przydatne informacje, wskazówki, rady.

Telefon

Postprzez begonia » Śr, 30 lip 2014, 08:47

Właśnie dziewczyny, teraz doszło do mnie że ja muszę coś zrobić z telefonem? Czy jak wyjadę to będę mogła korzystać ze swojego polskiego telefonu normalnie?
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Re: Telefon

Postprzez 3bozena » Śr, 30 lip 2014, 13:39

Musisz włączyć roaming. Jak sama nie potrafisz to idź do najbliższego biura obsługi klienta, albo zadzwoń do nich.
3bozena

Postprzez begonia » Cz, 31 lip 2014, 15:04

Dziękuję, dzwoniłam do biura obsługi i włączyli mi roaming.
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Postprzez Grażyna » Pn, 4 sie 2014, 13:44

Ten roaming... jak jechałam na pierwszą ofertę, to go nie włączyłam - nie wiedzialam, ze cos takiego trzeba. Nikt nie pomyślał z mojej rodziny... zajechałam na miejsce i nie mogłam sie dodzwonic, dzieci umierały ze strachu... dopiero ze stacjonarnego z domu podopiecznej sie dodzwonilam. Potem byłam już mądrzejsza
Grażyna

Postprzez lidka » Pn, 4 sie 2014, 14:58

Grażynko ja miałam podobnie :) . Jak ja się denerwowałam, że nie mogłam zadzwonić. Myślałam, że telefon popsuł mi się w podróży :o .
lidka

Postprzez Lidzia » Pn, 1 cze 2015, 11:21

proszę o podpowiedz. Jutro wyjezdzam i wydaje mi sie że roaming bedzie duzo mnie kosztowal. chce od razu kupić sobie karte SIM z numerem niemieckim, tylko nie wiem czy bedzie działać. nie wiecie kto może mi to sprawdzic? byłam w punkcie gdzie sprzedają karty doładowujące i pani nie była w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie.
Lidzia

Postprzez Roma » Pn, 1 cze 2015, 21:38

Lidzia napisał(a):proszę o podpowiedz. Jutro wyjezdzam i wydaje mi sie że roaming bedzie duzo mnie kosztowal. chce od razu kupić sobie karte SIM z numerem niemieckim, tylko nie wiem czy bedzie działać. nie wiecie kto może mi to sprawdzic? byłam w punkcie gdzie sprzedają karty doładowujące i pani nie była w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie.

A gdzie ma ci działać? W telefonie? Jak kupowałaś telefon w salonie firmowym (Orange, Plus, Play) to raczej działać nie będzie, bo te telefony mają blokadę, żeby używać w nich tylko kart tych sieci. Jeżeli miałaś kupowany telefon bez karty aktywującej to będzie działać. Lepiej weź na wszelki wypadek kartę z roamingiem. Będziesz miała jeszcze jakieś wyjście w razie jakby karta nie zadziałała.

P.S. Trochę późno pytasz tak na dzień przed wyjazdem.
Roma

Powrót do Organizacja wyjazdu