Praca w Nieczech

Jaką formę wyjazdu wybrać? Wasze doświadczenia.

Praca w Nieczech

Postprzez sylwia66 » Śr, 21 sty 2015, 11:59

Witam wszystkich: :D Orientujecie się może w tych nowych przepisach w Niemczech?? Może mi ktoś to wytłumaczyć??
sylwia66

Re: Praca w Nieczech

Postprzez Elza » Cz, 22 sty 2015, 12:25

Też chętnie posłuycham kogoś mądrego, co w łatwy sposób opowie co i jak :P
Elza

Postprzez venerdi » Pn, 26 sty 2015, 16:28

Na mój chłopski rozum, to skoro 8,5 jest teraz przymusowo na godzine to wyplat powionnysmy dostawac wiecej, czy nie? Przepisy roznie mozna rozumiec, ale znajac zycie nie niosą pozytywnych dla nas skutkow..
venerdi

Postprzez mieszka » Wt, 3 mar 2015, 11:17

Ostatnio oglądałam reportaż o tym, że polscy przewoźnicy unikną płacenia tych 8,5 euro polskim kierowcom. Polski rząd walczył o przewoźników, ale nie kierowców... Oni zarabiają nawet fajnie, o fakt, ale z tego co tam mówili, to na dietach, a podstawowa wypłata to najnizsza krajowa, wiec perspektywy emerytury marne...
mieszka

Postprzez Elza » Śr, 4 mar 2015, 13:32

mieszka napisał(a):Ostatnio oglądałam reportaż o tym, że polscy przewoźnicy unikną płacenia tych 8,5 euro polskim kierowcom. Polski rząd walczył o przewoźników, ale nie kierowców... Oni zarabiają nawet fajnie, o fakt, ale z tego co tam mówili, to na dietach, a podstawowa wypłata to najnizsza krajowa, wiec perspektywy emerytury marne...

No w ich sytuacji dokładnei tak jest. Tez widziałam ten reportaż. Na ich miejscu to ja już bym wołała zamiast 6 tysięcy zarabiać mniej, a mieć lepsze składki. Z reszta...czy daeko trzeba szukac? U nas też podobnie!
Elza

Postprzez marianka61 » Pn, 9 mar 2015, 15:59

Co nie zmienia faktu że powinnyśmy zarabiać więcej.. ;)
Wiosna!
marianka61

Postprzez igaska74 » Pn, 23 mar 2015, 23:13

marianka61 napisał(a):Co nie zmienia faktu że powinnyśmy zarabiać więcej.. ;)

Kto by nie chciał zarabiać więcej? Dlatego właśnie pracuję w DE a nie w Polsce, bo u nas to tym bardziej kiepsko z pracą i zarobkami.
igaska74

Agencja pracy: Hilfeneo

Postprzez helaB » Wt, 24 mar 2015, 11:51

igaska74 napisał(a):
marianka61 napisał(a):Co nie zmienia faktu że powinnyśmy zarabiać więcej.. ;)

Kto by nie chciał zarabiać więcej? Dlatego właśnie pracuję w DE a nie w Polsce, bo u nas to tym bardziej kiepsko z pracą i zarobkami.

Ja byłam teraz na urlopie w polsce i widziałam się z najlepszą przyjaciółka. Pracuje w warzywniaku - to prywatny mały biznes, który z kolei należy do jej sąsiadki. Zarabiała do tej pory 1350 zł, teraz jej obcięła i dostanie 100 zł mniej. Jak za to żyć... kiedy w Polsce czasem za jedno warzywo trzeba zapłacić kilka złotych? Tragedia...chciałam ja wciągnąć do opieki, ale ni w zab nie zna niemieckiego. Nasza praca jest ciężka i nie raz też chciałybyśmy więcej, ale jak sobie pomyśle, że mogłabym też zarabiać te 1300 zł to już nie potrafię sobie wyobrazić jak tak żyć...
helaB

Postprzez sylwia66 » Wt, 24 mar 2015, 15:45

skoro nie zna niemieckiego, to może niech zapisze się na jakiś kurs...tyle ich jest, że na pewno coś wybierze....za 1300 zł nie da się żyć, a w opiece zarobi tyle samo, tyle, że w euro. Na pewno nie jest to łatwe, ale trzeba się poświęcić, bo trzeba za coś żyć.
sylwia66

Postprzez helaB » Śr, 25 mar 2015, 12:55

sylwia66 napisał(a):skoro nie zna niemieckiego, to może niech zapisze się na jakiś kurs...tyle ich jest, że na pewno coś wybierze....za 1300 zł nie da się żyć, a w opiece zarobi tyle samo, tyle, że w euro. Na pewno nie jest to łatwe, ale trzeba się poświęcić, bo trzeba za coś żyć.

Ile razy ja jej to powtarzałam... ale ona zawsze swoje, że za stara jest już na auke języka, że już do głowy jej nie wchodzi itd. No i jak grochem o ścianę.
helaB

Następna strona

Powrót do Z agencją czy na czarno?