Praca w Nieczech

Jaką formę wyjazdu wybrać? Wasze doświadczenia.

Re: Praca w Nieczech

Postprzez igaska74 » Śr, 25 mar 2015, 19:06

Może sama za jakiś czas dojrzeje do decyzji o nauce niemieckiego i wyjeździe. Ja chyba nie umiałabym przeżyć w Polsce za 1300zł opłacając rachunki i jeszcze wydając na zakupy.
igaska74

Agencja pracy: Hilfeneo

Postprzez krystyna » Pn, 30 mar 2015, 11:46

Jestem w tej samej sytuacji co koleżanka o której piszecie. To nie jest takie proste. Jeśli nie zna się języka ni w ząb, to strach przed wyjazdem jest ogromny. Bo co zrobić jak się człowiek nie umie dogadać... Próbowałam się nauczyć niemieckiego, co prawda sama w domu ale próbowałam, ale się poddałam, bo same słówka to jedno, ale budowanie zdan to już inna bajka i samej się nie umiałam nauczyć tego. A na kurs mnie nie stac... ja zarabiam najniższą krajową na kasie i pracuje swiątki i niedziele, mąż też dużo więcej ode mnie nie wyciągnie i tak żyjemy od wypłaty do wypłaty i ledwo na wszystko starcza. Chciałabym wyjechać, bo opiekowałam się i babcią i teściową ciężko chorą ale to nie takie proste...
krystyna

Postprzez sylwia66 » Pn, 30 mar 2015, 13:31

kwestia dobrej motywacji. Ja też miałam dużo wątpliwości, że nie dam rady, że to nie dla mnie. Trzeba się zmotywować. Jak trafi się na dobrą agencję i rodzinę to nie jest źle. A Ty z jakiej agencji wyjeżdżasz ?
sylwia66

Postprzez sylwia66 » Pn, 30 mar 2015, 13:40

Pytanie kieruję do heli B :)
sylwia66

Postprzez Olga » Śr, 13 maja 2015, 09:34

w jakim systemie jeżdzicie? rozgladam się dopiero i tak sie zastanawiam,wolalabym wyjechac od razu zostac na pol roku, zarobic i wrocic do domu tak na dwa miesiące. I nastepnym pojechać znów na pół roku...da się tak zrobic? dzwonilam do jednej agencji i usłyszalam, że wyjazd na 4 tygodnie...podpowiedzcie proszę jak to u Was wyglada??
Olga

Postprzez venerdi » Cz, 14 maja 2015, 15:00

To zależy, ja zazwyczaj jeżdże na 3 miesiące. Miesiąc to dla mnie za krótko, a pół roku to z kolei za długo. Najczęściej jednak 3 miesiące, czasem jestem skłonna żeby przedłużyć pobyt i zostać trochę dłużej, jeśli nie mam po powrocie żadnych planów.
venerdi

Postprzez igaska74 » Cz, 14 maja 2015, 23:06

Ja 2 razy wyjeżdżałam na 2 miesiące. Teraz jadę na 3 miesiące i mam nadzieję, że nie będzie dla mnie za długo.
igaska74

Postprzez apfel » Pt, 15 maja 2015, 13:03

Na 4 tygodnie zdarzyło mi się wyjechać raz tylko, na zastępstwo. Ale to tak okazjonalnie że tak powiem, wolę na dłużej bo 4 tygodnie zlecą nawet nie wiem kiedy i znowu trzeba sie pakowac.
apfel

Postprzez karina » Wt, 26 maja 2015, 20:07

Zastanawiamy się nad wyjazdem razem z mmężem . wysłaliśmy zgłoszenia do różnych agencji i czekamy na telefon zwrotny. 3 miesiące to jest jednak długo. Chcemy jechać razem. Któraś z Was tak wyjeżdża? z mężusiem? :)
karina

Postprzez igaska74 » Śr, 27 maja 2015, 20:21

Nawet nie myślałam o opcji wyjazdu z mężem. A mąż do pomocy? Mielibyście 2 wypłaty?
igaska74

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Z agencją czy na czarno?