Z agencją?

Jaką formę wyjazdu wybrać? Wasze doświadczenia.

Re: Z agencją?

Postprzez muszka » Cz, 18 cze 2015, 21:39

Do niedawna myślałam ze jednak lepiej wyjechać na czarno, ale niestety żeby znaleźć godną ofertę to trzeba miec szczęście. Dziś postanowiłam zgłosić się do agencji. Tylko jeszcze nie wiem której :D. Życzcie mi szczęścia. Takze kto wybiera miedzy agencja a na czarno mogę z czystym sumieniem powiedziec ze agencja bo w krótkim (mam nadzieje) czasie dostajesz ofertę i niczym się nie martwisz.
muszka

Postprzez opiekunka40 » Wt, 25 sie 2015, 21:28

Zdecydowanie z agencją. Nie mogłabym spokojnie pracować jakbym wiedziała, że pracuję nielegalnie i ktoś może mnie wydać.
opiekunka40

Postprzez alka.opiekunka » N, 6 wrz 2015, 14:50

Ja też stawiam na agencję, tym bardziej na początek kiedy nie zna się idealnie języka niemieckiego. Tak, agencja wiele pomogła mi w wypełnianiu dokumentów i załatwianiu ubezpieczenia.
alka.opiekunka

Postprzez Opiekunka55 » Śr, 21 paź 2015, 12:39

Ja od zawsze jeżdżę z agencjami, boje się na czarno. Na 3 ostatnie zlecenia jeździłam z [proszę nie używać nazw firm poza tematami o opiniach/Admin]. Do plusów wyjazdów z agencją zaliczam umowę, ZUS, pomoc w organizacji przejazdu. Stawki są różne w zależności od oferty i umiejętności. Podoba mi się, też to, że są organizowane kursy doszkalające z niemieckiego. To pomaga, bo można się poduczyć słownictwa potrzebnego na zleceniu.
Opiekunka55

Postprzez ewa » Śr, 21 paź 2015, 13:20

No i znowu się nie dowiem z jaką agencją się dobrze jeździ :mrgreen: zaczyna się to robić coraz bardziej zabawne :lol:
ewa

Postprzez dorota » Wt, 17 lis 2015, 11:13

ja bym radziła tylko z agencja, ja byłam tylko raz jak narazie i bałam się czy mi wypłacą ale , wszystko sie zgadza wypłacili i nie obchodzi mnie ile rodzina im płaci , bo inni od razu sie pytaja ja sie nie pytam mnie to nie interesuje mam swoje wszystko sie zgadzało podopieczny i rodzina sprawdziłam w internecie czy ta miejscowosc istnieje gdzie jest położona i pojechałam oczywiscie z biletem wykupionym w obydwie strony jakby co.
dorota

Postprzez DorotaM » Pt, 20 lis 2015, 10:40

Oczywiście, że jak już to tylko z agencją.
DorotaM

Postprzez Kornela77 » Pt, 27 lis 2015, 13:35

Dziewczyny, chętnie Wam udziele kilku rad. jestem Opiekunka, ktora wyjezdza juz od 12 lat, oczywisce najpierw jezdzilam na czarno, potem troche przez agencje, teraz juz na wlasną dzialalnosc.
1. nie dajcie się skusić na wyjazd na czarno, zarobicie więcej ale mozecie miec mase problemów, rodzina moze Wam nie zaplacic i naeet nie bedziecie mialy za co do domu wrocic a bilet kosztuje pare stówek, na policje tez nie pojdziecie poskarzyc bo wpadniecie w jeszcze wieksze klopoty!! Jesli nie macie doświadczenia i super języka zeby miec swoją dzialalnosc to tylko agencja!! jak są jakies problemy z waszym zdrowiem, czy z klientem to agencja za to odpowiada!! nie ponosicie zadnych kosztów itp!! a umowe macie zawsze prawo rozwiązac, z kilkutygodniowym wypowiedzeniem..

2. zbyt duże agencje nie dbają tak o opiekunki jak małe rodzinne firmy!! Przekonałam się o tym nie raz! jak wyjezdzac to najpiej z małych firm, ktore poleca Nam jakas znajoma, kolezanka, ktos kto juz byl i wie ze wyplata na czas, ze zawsze mozna zadzwonic zapytac o wszystko pracowników w polsce, ze pomogą.

3. ZAWSZE CZYTAJCIE UMOWE, nie sugerujcie sie tym ze w rozmowie telefonicznej uslyszycie ze macie 1300 na rękę, bo w umowie moze pisać, ze te 1300 macie brutto, albo w ogole ze macie inną sumę ustaloną.. Moja kolezanka pojechala z firmy, ktora jej zaproponowala 300 euro na swieta!! była zachwycona zleceniem itd a po powrocie do Polski okazalo się kiedy się upom niala o premię, że w umowie ( ktora miala zalednie 11 stron) byl zapis ze premia za swieta zostanie wyplacona jak opiekunka przepracuje w tej firmie kolejne 6 miesięcy! oczywiscie potem proponowali jej juz nizszą stawkę miesieczną!!! specjalnie, zeby juz z Nimi nie wyjechala i nie musieli jej placic 300 euro! to jest szok jak dzialają niektore firmy!!

Jesli szukacie firm, moge wam polecici na priwie kilka, z ktorymi jezdzilam, i takze znam firmy niemieckie, ktore dbają bardzo o swoje polskie opiekunki!! :) Pozdrawiam forumowiczki:)))
Kornela77

Postprzez kotulka » Pt, 27 lis 2015, 13:52

Kornela77 piękny staż w opiece :o . Ja szczerze bałabym się wyjeżdżać na czarno. Za duże ryzyko.
kotulka

Postprzez Kornela77 » Pt, 27 lis 2015, 14:05

Ja jak zaczynałam to niebylo tyle agencji, nawet internetu nie mialam żeby sie czegos dowiedziec gdzie szukać pracy itd, nie jechalam tez " w ciemno" kolezanka tam byla wczesniej i tak mnie wkręciła ;p potem podszkolilam język i juz moglam szukac kontaktu w niemieckich agencjach osobiscie. :) chodzilam od drzwi do drzwi jak tylko zaczely się otwierac agencje w niemczech, wysylalam po setki cv, i naprawde cięzko bylo o pracę!! nie to co teraz, teraz jest duzo pracy ale za to strach czy nie zostaniemy oszukane przez agencję i czy bedziemy mogły liczyć na ich pomoc w razie problemów.. Jedna z moich agencji byla super, ale jak raz Pani zadzwonila koordynatorka i zapytala co i jak i powiedzialam, ze moja rodzina bardzo oszczedza na jedzeniu i sama musze wydawac pieniadze swoje zebym nie byla glodna to powiedziala mi ze oni nie moga klientowi zwrocic na to uwagi bo klient nasz pan, znajoma mowila, ze tez miala taką sytuacje i interwencja agencji byla taka, ze klienci zaczeli zamawiac dwudaniowe obiady dla calej rodziny i opiekunki!! duzo zalezy od koordynatora i pan z biura w PL, jakie One mają podejscie do Opiekunki, z doświadczenia wiem, ze male firmy są w tym o niebo lepsze!!!!
Kornela77

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Z agencją czy na czarno?