Praca na czarno - jakie jest ryzyko?

Jaką formę wyjazdu wybrać? Wasze doświadczenia.

Praca na czarno - jakie jest ryzyko?

Postprzez halinka » Cz, 18 wrz 2014, 12:34

Czy jest w ogóle jakies ryzyko pracy na czarno? Ubezpieczenie mozna tez samemu sobie załatwic, wiec o co tyle strachu?
halinka

Re: Praca na czarno - jakie jest ryzyko?

Postprzez Krysta » Pt, 19 wrz 2014, 09:49

Wystarczy,m że po miesiącu rodzina Ci powie auf wiedersehen i nie zaplaci ani grosza - co wtedy zrobisz? Nie masz do kogo sie zglosic, żeby zainterweniował, bo jak pojdziesz na policje to wydjzie na jaw ze jestes na czarno i problemy murowane.
Krysta

Postprzez uliiika » Pn, 6 paź 2014, 15:32

Np. o to, że ktoś zgłosi do najbliższego urzędu, że jesteś osobą pracująca na czarno w De. Takich uprzejmych dusz na świecie nie brakuje.
uliiika

Postprzez anna73 » Cz, 23 paź 2014, 15:15

Najwieksze to to, że nie zapłaca Ci kasy,. A jak sie w dodatku nie ubezopieczysz to nie radze chorowac, ani lamac nóg...
Obrazek
anna73

Postprzez balbina » Pt, 7 lis 2014, 10:33

A jak ci babcia powie "Pani sie w tym miesiacu nic a nic nie postarała, tylko 200 euro możemy dać" to co zrobisz? starczy Ci akurat na bilet żeby wrócić do Polski. Bo sądzić się nie masz z kim i nie masz podstaw bo na czarno byłaś. Starsi ludzie też potrafią kombinować, juz nie jedną historie tego typu słyszałam... A umowa to umowa.
balbina

Postprzez karina » Pn, 17 lis 2014, 09:35

Ryzyko jak ryzyko. Nie jest takie duże moim zdaniem, losowe sytuacje nied zdarzaja się aż tak często. Ale ja wole z firmą bo mam peną prace i wszystko za mnie zalatwia a jak cos jest nie tak to mam z kim to zalatwic. Jadąc na czarno byłabym zdana tylko na siebie, z firmą już nie.
karina

Postprzez marianka61 » Pn, 9 mar 2015, 15:57

Nie ma sensu się zatrudniać na czarno.
Możesz zostać na ulicy bez grosza przy duszy, nawet nie będziesz miała do kogo się zgłosić po pomoc. Nie mówiąc już o miesiącu przepracowanym za darmo.
Wiosna!
marianka61

Postprzez magda » Pn, 30 mar 2015, 14:17

Najwieksze to takie, że Ci kasdy nie wypłaca, co mnie już raz niemal spotkało przed laty. Dobrze, że umiem walczyć o swoje i choć częśc pieniędzy mi dali, złodzieje ;/ Z firmą chocby nie wiem co jesli dobrze pracujesz to wyplata będzie.
magda

Postprzez anna73 » Wt, 31 mar 2015, 15:55

magda napisał(a):Najwieksze to takie, że Ci kasdy nie wypłaca, co mnie już raz niemal spotkało przed laty. Dobrze, że umiem walczyć o swoje i choć częśc pieniędzy mi dali, złodzieje ;/ Z firmą chocby nie wiem co jesli dobrze pracujesz to wyplata będzie.

A jak Ci się udało to wywalczyć? :)
Obrazek
anna73

Postprzez ryzyk fizyk » Wt, 7 kwi 2015, 11:27

Ja byłam na czarno i byłam jak więzien w ich domu uwiązan i zmuszona, żeby tam być bo czekałam na wypłate, której mi nie mieli zamiaru wypłacić. Także nie polecam
ryzyk fizyk

Następna strona

Powrót do Z agencją czy na czarno?