Praca na czarno - jakie jest ryzyko?

Jaką formę wyjazdu wybrać? Wasze doświadczenia.

Re: Praca na czarno - jakie jest ryzyko?

Postprzez Zofi » Pn, 12 paź 2015, 20:56

Kaszka napisał(a):Pracowałam na czarno u jednej rodziny. Byłam tam 3 miesiące. W pierwszym miesiącu zaplacili mi 30% w drugim 70% a w trzecim nic :cry: . Zostałam do końca bo zależało mi na pracy i pieniądzach. Wszystko wysyłałam do Polski. Obiecali że oddadzą mi wszystko przed wyjazdem :( . Nie mam się nawet d kogo zgłosić. Sąsiedzi twierdzą że mnie nie widzieli :cry: . Teraz jak wyjadę to tylko z agencją, ale też na tyle sprawdzoną, że płacą terminowo wszystko.

:O nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji. W głowie się nie mieści.
Zofi

Postprzez monika » Wt, 13 paź 2015, 14:04

Witam Cię serdecznie,
ja na początku jezdziłam na czarno, wiadomo kasa większa ale stres tez, jak zachorowałam i miałam pokryć koszty leczenia to cięzko ale miałam dobrą rodzine która pomogła. Od tamtej pory nie ryzykuje i jeżdżę z firma [podawanie nazw firm ma charakter reklamowy niedopuszczalny w tym dziale / Admin] jestem zadowolona, pieniądze na czas, z rodzin też jestem zadowolona i dostałam dodatkowo kursy dokształcające. Pozzdrawiam
monika

Postprzez ewa » Pt, 16 paź 2015, 10:11

I kolejny raz się nie dowiem z jaka firmą jeździcie i jesteście zadowoleni :mrgreen: Może napisz coś w tym dziale "opinie o firmach"
ewa

Postprzez aleksa.77 » Pt, 16 paź 2015, 18:49

Oj ten Admin przeszkadza w zrozumieniu :( . Nie ładnie tak :( .
aleksa.77

Postprzez Jolka » Wt, 20 paź 2015, 10:04

Ja 2 tyg. temu korzystałam z karty EKUZ, bo złapało mnie na wyjeźdzoe ostre zapalenie migdałków i bez antybiotyków ból był nie do opisania. Nie dało się nic robić. Także nie wyobrażam sobie pracy na czarno.
Jolka

Postprzez tes » Wt, 20 paź 2015, 14:30

Ja pracuję w [proszę nie używać nazw firmy poza tematami o opiniach. Dziękuję /Admin] i jestem w miarę zadowolona-W Niemczech pracując nielegalnie można zapłacić wysoką karę- nie tylko ty, ale również rodzina.Pracując jako opiekunka za pośrednictwem agencji masz pewność,że wynagrodzenie dostaniesz regularnie,a w razie problemów z podopiecznym możesz zgłosić się do swojego koordynatora o pomoc i wsparcie.:)
tes

Postprzez Agata » Śr, 21 paź 2015, 10:30

tes napisał(a):Ja pracuję w [proszę nie używać nazw firmy poza tematami o opiniach. Dziękuję /Admin] i jestem w miarę zadowolona-W Niemczech pracując nielegalnie można zapłacić wysoką karę- nie tylko ty, ale również rodzina.Pracując jako opiekunka za pośrednictwem agencji masz pewność,że wynagrodzenie dostaniesz regularnie,a w razie problemów z podopiecznym możesz zgłosić się do swojego koordynatora o pomoc i wsparcie.:)

Moja koleżanka 2 lata temu miała taką sytuację, że właśnie ktoś z sąsiadów zaskarżył, że rodzina zatrudnia opiekunkę na czarno. Tyle co zarobiła - straciła.
Agata

Postprzez ludzik34 » N, 24 sty 2016, 12:55

Przecież na czarno pracuje się w systemie wypłat tygodniowych, więc w najgorszym razie nie dostanie się pieniędzy za jeden tydzień.
ludzik34

Postprzez gosc » So, 6 lut 2016, 14:03

taak, ale złapana tyle zapłaci kary co zarobiła. Znam taki przypadek. Osobiście pracuje na gewerbie i nie narzekam, mam agencję niemiecką i z niczym problemów nie mam, stawka zawsze powyżej 50 dnówka. Początek też był na czarno, ale dostawałam takie zlecenia, że można było ryzykować, ale stwierdziłam, że wiek nie ten żeby bez ubezpieczenia.
gosc

Postprzez helenahelena » Śr, 23 lis 2016, 21:56

Dlaczego na czarno, sa firmy odpowiednie. Jestem zatrudniona w [usunięte ze względu na reklamę // Admin], wyjezdzam niedlugo na kontrakt. Dobre zarobki.
[usunięte ze względu na reklamę // Admin]
helenahelena

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Z agencją czy na czarno?