początki niemieckiego

Masz problem z językiem niemieckim? Zadaj pytanie Opiekunkom znającym go bardzo dobrze. Tu również możesz zamieszczać popularne zwroty, które przydadzą się w pracy każdej Opiekunce.

początki niemieckiego

Postprzez vitamina » Cz, 19 mar 2015, 09:42

Koleżanki, jak u was z językiem niemieckim? Ja wyjechałam na pierwszą ofertę, powiem Wam że nie jest źle, ale cały czas się uczę. Czesto nie rozumiem co do mnie mówia. wolę sama mówić niż słuchac. Mylę często słówka, albo zapominam, ale jestem dobrej myśli, jak to się mówi, nie od razu rzym zbudowano ;)
vitamina

Re: początki niemieckiego

Postprzez irka » Cz, 19 mar 2015, 16:48

Witaj! początki są zawsze trudne... grunt to mieć dobre nastawienie, uczyc sie uczyc i ... sluchac - ludzi, radia, tv wszystkiego. Radzę na początek w ogóle odseparować się od języka polskiego, przerzucić się tylko na niemiecki.
irka

Postprzez milena » Cz, 19 mar 2015, 16:50

vitamina - ja mam jeszcze większe problemy z niemieckim. Też się staram ale mam ten problem, że zjada mnie stres. Ale nie mogę się poddac i Tobie tez radze. W kiońcu się nauczymy! Cho ja juz powinnam dawno "szprechać", a tak nagle języka w gębie zapomniałam na niemieckiej ziemi...
milena

Postprzez Jadzik » Pn, 30 mar 2015, 12:05

Dziewczyny wystarczy, że pobędziecie w Niemczech 2-4 tygodnie i będzie lepiej. Wiem po sobie. Początki zawsze są ciężkie.
Jadzik

Postprzez mika » Pn, 20 kwi 2015, 11:39

Witajcie, ja jeszcze w opiece nie byłam, dopiero będę - mam nadzieję! Uczę się języka tak pilnie jak tylkop moge, po kilka godzin dziennie, czuje się czasem jak w szkole :)
mika

Postprzez zofka » Pn, 20 kwi 2015, 14:15

Język to podstawa, tylko z nim będzie się Wam komfortowo pracowałe w de !
zofka

Postprzez berni » Pt, 22 maja 2015, 20:47

nie koniecznie. na pierwszy wyjazd jechalam zielona..po 4 lata mówie w języku niemieckim biegle - PDP miała dla mnie dużo cierpliwości i sympatii. duzo mnie nauczyła :)
berni

Postprzez Gucia77 » Pn, 25 maja 2015, 22:45

Ja wyjechałam z dobrym niemieckim. Teraz już rozumiem wszystko co mówi do mnie babcia. Czasem nie umiem się wysłowić, ale staram się wytłumaczyć na okrętkę i idzie.
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez Aneta » Pn, 8 cze 2015, 08:24

Moim zdaniem podstawy trzeba mieć. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że moja Babcia mówi , że ją boli, nie potrafi się ruszyć żeby mi pokazać co się dzieje. Za duża odpowiedzialność. Także dziewczynki do nauki :)
Dob­rze jest być silną ko­bietą, ale jeszcze le­piej jest gdy wca­le nie trze­ba nią być 8-) 8-) 8-)
Aneta

Postprzez Tutka » Pn, 8 cze 2015, 17:35

Aneta napisał(a):Moim zdaniem podstawy trzeba mieć. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że moja Babcia mówi , że ją boli, nie potrafi się ruszyć żeby mi pokazać co się dzieje. Za duża odpowiedzialność. Także dziewczynki do nauki :)

Moja znajoma oszukiwała na sprawdzaniu języka przez Internet (mówiła za nią kuzynka, która świetnie mówi po niemiecku) i szybko ją wrócili z Niemiec. Rodzina poznała się na języku i zadzwonili do agencji, że opiekunka ani be ani me.
Tutka

Następna strona

Powrót do Słowniczek Opiekunki