Harninkontinenz

Masz problem z językiem niemieckim? Zadaj pytanie Opiekunkom znającym go bardzo dobrze. Tu również możesz zamieszczać popularne zwroty, które przydadzą się w pracy każdej Opiekunce.

Harninkontinenz

Postprzez begonia » Śr, 13 sie 2014, 09:29

Kto mi powie co to znaczy Harninkontinenz (przepisuję z kartki więc nie wiem czy poprawnie)? Stwierdzono to dziś u mojej podopiecznej.
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Re: Harninkontinenz

Postprzez kartagina » Cz, 14 sie 2014, 12:53

Begoniu to inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu. Może oznaczać, że podopieczna, będzie potrzebowała pieluch.
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez begonia » Pn, 18 sie 2014, 14:43

Dziękuję za odpowiedź. Córka znalazła mi w Internecie co to znaczy. Na szczęście jest to wysiłkowe nietrzymanie moczu i babci wystarczają wkładki. Nie ma problemów z moczeniem w nocy.
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Postprzez anna73 » Pn, 18 sie 2014, 14:49

Begonia, to o tyle dobrze, że nie musisz na przykład wstawać w nocy, żeby zmienić pościel. No ale co ja gadam...jakby tak było to pewnie używalibyście pieluch na noc.
Obrazek
anna73

Postprzez grzechotnica » Cz, 4 wrz 2014, 10:06

Begoniu na przyszłośc, gdybyś potrzebowała szybko coś przetłum aczyc, bo tu na forum pewnie nie zawsze odrazu ma sie odpowiedx, to wpisz sobie w wyszukiwarce hasło w stylu słownik polsko-niemiecki na przykład, wchodzisz na taki słownik i przepisujesz dokładnie słowo, którego szukasz. Dużo jest tego typu słowników w internecie :)
grzechotnica

Postprzez Sebastian » Pn, 1 cze 2015, 10:13

chyba najprościej ściagnąc prosta aplikacje na telefon, wtedy bedziesz to miała zawsze pod ręką.
Sebastian

Powrót do Słowniczek Opiekunki