Czy opłaca się wyjechać?

Praktyczne informacje dotyczące pracy Opiekunki. Jest to miejsce na Wasze doświadczenia i przeżycia nabyte podczas pracy z seniorami.

Re: Czy opłaca się wyjechać?

Postprzez irka » Śr, 3 lut 2016, 14:49

Foltynka napisał(a):
nemo09 napisał(a):witam
Szału nie ma 2,5 na miesiąc,cieszy mnie fakt,że dobrze trafiłaś i jesteś zadowolona.Proszę napisz jak wygląda u Ciebie wolny czas i czy go masz?Pozdrawiam Jan

2,5 tyś?? To może znajdziesz coś lepszego... To bardzo mało kasy za taką pracę daleko od domu... Jak z Twoim niemieckim? Ja mam dość komunikatywny, bo staram się słuchać u babci jak jestem niemieckiej telewizji no i rozmawiam dużo z nią. Byłam też na kursie, bo chciałam podwyżkę, to dostałam taki warunek, że język muszę podciągnąć i ok, dostałam to miejsce gdzie teraz jeżdżę na zmianę z inną opiekunką (tam chcieli z dobrym językiem bo babcia dużo mówi:) ), co jestem zadowolona. Wcześniej też nie było źle, ale trochę bardziej wycofana babcia i raczej mało kontaktowa, więcej pracy no i mniej kaski. No teraz już dwa razy byłam, jestem na przerwie w pl bo muszę sobie tu pozałatwiać coś, ale jeszcze jadę za ok miesiąc na pewno :-)
Jak miałam wojny czas to z rodzinką na skype rozmawiałam albo ze znajomymi i czytałam sporo książek albo coś na necie. No i teraz jeszcze mam niedaleko inną opiekunkę, to czasem wieczorem razem siedzimy, albo jak córka przyjedzie od babci raz na jakiś czas, to w ogródku albo w salonie sobie robimy taką posiadówkę babską :) Tak o to nie chcę szaleć zabardzo, bo wolę w polsce za tę kaskę poszaleć:) wieczory mam wolne zawsze i w ciągu dnia jak potrzebowałabym to pewnie bym mogła wyskoczyć, ale nie potrzebuję raczej. Raz tylko miałam awarię jak babcia była chora, to prawie tydzień musiałam być w nocy też czujna w razie czego, ale sama z siebie bym jej wtedy nawet doglądała, nawet jakbym w pracy nie była, bo szkoda staruszki, taka z gorączka leżała, a to dobra kobieta...

A to masz fajną ofertę. Ja też chciałabym kogoś w pobliżu, żeby móc sobie pogadać i wypić kawkę w towarzystwie :)
irka

Postprzez nemo09 » Pt, 5 lut 2016, 20:46

witaj
Przyznaję się bez bicia tak sobie ,cały czas słucham kaset i dostaję głupawki,jestem zwrokowcem i zle się uczę ,muszę zmienić metodę,U mnie jest tak,że miałem już kilka ofert ale żona się nie zgadza na wyjazd.Jestem uparty i raczej dopnę swego ,sledzę forum i lapię cenne informacje z życia.Fajną masz tą babcię .Pozdrawiam Jan
nemo09

Postprzez irka » Pn, 8 lut 2016, 12:46

Wiesz faktycznie takie słuchanie kaset może doprowadzić do szaleństwa ;) . Ja też jestem wzrokowcem i podobała mi się nauka na busuu.com. Teraz chyba większość materiałów jest płatna, ale chyba warto zapłacić kilka groszy za fajny program nauczania?
Pozdrawiam.
irka

Postprzez nemo09 » Pn, 8 lut 2016, 22:35

Witam
Dzięki za cenną radę,poszperam tam,kupiłem sobie 3 różnego rodzaju flamastry no i zaczynam przepisywać,r.męski na czerwono itd,mam zamiar opanować na pamięć całe fragmenty dialogów,tak aby słuchając mógbym je widzieć,bo tak powtarzam jak papuga i czegoś mi brakuje,powinno byc ok,zawsze lubiałem geografie chyba dzieki mapom,łatwo wchodziły nazwy rzek,góry wysokośći itd, patrzyłem co gdzie lezy i marzyłem-oceny tez dobre łapałem,aha 2,5 to mam tu w pl,może dla kogos to kupa kasy ,ale ja fizycznie wysiadam,zajada mnie i emerytury nie dożyję,taka robota fizola-najgorsze nocki.Gdybym nie łapał tak często doła to byłoby ok a tak to tylko się upić dla zdrowotności,choć rzadko piję.Pozdrawiam Jan
nemo09

Postprzez irka » Wt, 9 lut 2016, 10:18

Tylko praca w opiece też potrafi wypalić. To jest nie tyle fizyczna praca jak psychiczna, ale Ty powinieneś o tym wiedzieć, bo opiekujesz się teściową. Dobrze pamiętam? No polecam takie graficzne programy gdzie widzisz całą sytuację i obrazek przypisany do słowa. Dla wzrokowca to duże ułatwienie.
irka

Postprzez nemo09 » Wt, 9 lut 2016, 20:43

czesc

Dzięki za wskazówki i miłe słowo,dobrze pamiętasz,pozdrawiam Jan
nemo09

Postprzez irka » Pn, 15 lut 2016, 12:54

i jak nauka idzie?
irka

Postprzez Gucia77 » Pn, 15 lut 2016, 13:02

Mnie trochę syn uczył niemieckiego bo zna bardzo dobrze.
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez nemo09 » Cz, 18 lut 2016, 19:16

Witam,no i kicha,nauka stoi w miejscu,synek wymyślił sobie konsolę za 1500zł,a ja mu pomagam zarobić,sprzedajemy złom,wycinamy drzewa,dzisiaj ok.4 metry,już mam w kościach wszystko ale jestem szczęśliwy -z 2 synami można góry przeorać, mają siłę ,jak do nich mówię po niemiecku to krzyczą tylko nie niemiecki,no cóż-robi się nie zawsze co się chce,mają ferie a ja urlop,przed nami wyjazd do Krakowa,może w pociągu się pouczę,niech mają dobre wspomnienia jak umrę bo w dorosłości już tak nie jest,niektórzy to i dzieciństwo mają popaprane,myślę że te dobre dni w dorosłości dadzą im moc i będą normalnymi facetami,pozdrawiam Jan
nemo09

Postprzez Gucia77 » Pt, 19 lut 2016, 12:27

...czego nie robi się dla dzieci :D . Skąd ja to znam ;) też nie raz kupowałam synowi to co on chciał zamiast wydać wypłatę na siebie :D .
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca Opiekunki w Niemczech