Jakie są wymagania na stanowisko opiekuna osoby starszej?

Praktyczne informacje dotyczące pracy Opiekunki. Jest to miejsce na Wasze doświadczenia i przeżycia nabyte podczas pracy z seniorami.

Jakie są wymagania na stanowisko opiekuna osoby starszej?

Postprzez reginaa » Śr, 27 lip 2016, 22:49

Witam, mam pytanie jak w temacie, jak szukaliście pracy w Niemczech, jakie warunki oprócz znajomości języka niemieckiego musieliście spełniać? Na co warto zwrócić uwagę?
reginaa

Re: Jakie są wymagania na stanowisko opiekuna osoby starszej

Postprzez bukowska » Pt, 29 lip 2016, 17:03

Najwazniejsza jest chyba znajomość języka niemieckiego, poza tym nie ma dużych wymagań, to zależy od rodziny u której starsza się o pracę.
bukowska

Postprzez Krystyna » Śr, 3 sie 2016, 11:32

Nie wszystkie agencje zatrudnienia wymagają znajomości języka niemieckiego, wiele z nich po prostu wysyła kandydatów na kursy językowe. Tak czy inaczej, według mnie trzeba znać chociaż podstawy, bo jak można żyć pod jedynym dachem z niemiecką rodziną bez znajomości języka niemieckiego?! Szczególnie jak jedzie się do pracy pierwszy raz, to można popaść w depresje z tego powodu. Ja polecam przed decyzją o wyjeździe uczyć się niemieckiego na własną rękę, albo zapisać się na jakiś dobry kurs. Jeżeli chodzi o inne wymagania, to warto mieć doświadczenie w opiece nad starszą osobą, niektóre osoby nie zdają sobie sprawy, że to bardzo ciężka praca.
Krystyna

Postprzez kamila777 » Pt, 5 sie 2016, 22:12

Ja jeździłam do Niemiec do pracy z firmą [usunięte ze względu na reklamę // Admin] tam była wymagana znajomość języka niemieckiego. Podczas rozmowy rekrutacyjnej przez telefon była weryfikowana znajomość niemieckiego, resztę spraw załatwiałam mejlowo. W sumie najważniejszy był właśnie język, mile widziane było również doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, ale nie był to warunek bez którego nie można było podjąć pracy.
kamila777

Postprzez Kostek32 » Pt, 12 sie 2016, 16:58

Moja koleżanka opiekowała się starsza osobą. Poza opiekowaniem się, np. gotowała jej obiady i nie tylko.
Kostek32

Postprzez kamillagroch92 » Cz, 12 sty 2017, 12:46

Polecam poczytać ciekawe wpisy na blogu [link usunięty ze względu na charakter reklamowy / Admin] . Sama wybierając się do takiej pracy przestudiowałam sobie parę wpisów. Nie warto jechać na spontanie, tylko lekko się przygotować na to co nas czeka ;)
kamillagroch92

Postprzez Magda_opiekunka » So, 27 sty 2018, 13:23

Temat stary, ale może kogoś nadal to interesuje. Na pewno potrzebny jest niemiecki, nie zaszkodzi też jakieś doświadczenie. Łatwiej na pewno o lepszą pracę mają pielęgniarki. Przydaje się też prawo jazdy. Ja głownie nastawiona byłam na niemiecki, bo wiedziałam, że większość agencji go wymaga, agencja Procare24 też. Bez tego języka trudno zacząć pracę.
Magda_opiekunka

Powrót do Praca Opiekunki w Niemczech