Ogólna ocena pracy jako opiekunka w Niemczech

Praktyczne informacje dotyczące pracy Opiekunki. Jest to miejsce na Wasze doświadczenia i przeżycia nabyte podczas pracy z seniorami.

Ogólna ocena pracy jako opiekunka w Niemczech

Postprzez mariaj » Pt, 5 sty 2018, 15:35

Witam !!!
Od prawie 7 lat pracuję w Niemczech ,współpracowałam z różnymi firmami . Ostatnio pracuję w firmie Lion HR LTD. Przez ten okres zdążyłam nauczyć się biegle języka niemieckiego. Przy braku alternatywy pracy w Polsce i przy niższych zarobkach na pewno warto wyjechać . Nie zrywa się kontaktu z rodziną co dwa trzy miesiące jest się w
Polsce . W Niemczech również często spotyka się Polaków i można podzielić się problemami jakie nas tam spotykają . Pozdrawiam mariaj .
mariaj

Re: Ogólna ocena pracy jako opiekunka w Niemczech

Postprzez Mariola1956 » Pn, 29 sty 2018, 15:42

Dokładnie dziewczyny, praca za granicą jest dużo lepsza niż w naszym kraju, a szkoda że tak się dzieje. Z chęcią zostałabym przy mojej rodzinie i wnukach a tak muszę wyjeżdżać co jakiś czas żeby zarobić na chleb. Dużo zależy też od tego, czy wyjeżdżamy prywatnie czy z agencją opiekunek osób starszych. Ja wyjeżdżałam z prywatnych ofert i z firmą, osobiście oceniam współpracę z agencją na plus. mam jedną sprawdzoną agencję, z której korzystam już dłuższy czas i jestem zadowolona http://www.veritas-opieka.pl/. Jak dla mnie taki wyjazd jest dużo lepszy, mniej stresu i nie trzeba się o nic martwić.
Mariola1956

Postprzez Iwona470 » Śr, 21 lut 2018, 20:09

O to już długi staż. Moim zdaniem najlepsze jest właśnie to, że uczy się niemieckiego, że się zwiedza inny kraj,uczy się nowych zwyczajow. Dodatkowo zarabia się pieniądze dla siebie i swojej rodziny- większe niż by się zarobiło w Polsce. Też jeżdże z firmą, w moim przypadku Procare, też mam dzięki temu mniej stresu. CHociaż dni są różne, to mimo to jestem zadowolona z pracy. I dzięki niej bardziej cenie wlasny kraj i rodzine.
Iwona470

Postprzez sylwiaaa » Pn, 16 kwi 2018, 18:23

Ja dopiero zaczynam, bo jestem na pierwszej szteli w Niemczech z promedica, ale nie narzekam. Myślałam, że będę bardziej tęsknić, a gadam codziennie z mężem na skype z resztą kasa wszystko wynagradza. Pojechałam z myślą o zarobieniu na nowszy samochód, jak się ma jasny cel to dni szybciej mijają. Pozdrawiam!
sylwiaaa

Powrót do Praca Opiekunki w Niemczech