Na co wydajecie zarobione pieniądze?

Praktyczne informacje dotyczące pracy Opiekunki. Jest to miejsce na Wasze doświadczenia i przeżycia nabyte podczas pracy z seniorami.

Re: Na co wydajecie zarobione pieniądze?

Postprzez Wanda » Śr, 22 kwi 2015, 10:08

Ja już na szczęście swoje spłaciłam. Teraz PIERWSZY RAZ W ŻYCIU mam jakieś oszczędności na koncie... aż nie mogę uwierzyć i czesto sprawdzam stan konta ha ha. Nie mam kokosów, ale zawsze to coś na czarną godzinę ;) na razien ie planuje wydatków, odkładam, a jak się coś zdarzy to bede myslec co kupic.
Wanda

Postprzez begonia » Śr, 22 kwi 2015, 15:01

Dziewczyny - wytrwałość i czas - dwie ważne rzeczy. Wiem, że jest ciężko, u nas też było przez dłuższy czas. W końcu chude lata miną i przyjdą te lepsze, tyko niestety trzeba czasu...
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Postprzez Jadzik » Cz, 23 kwi 2015, 13:46

Wanda napisał(a):Ja już na szczęście swoje spłaciłam. Teraz PIERWSZY RAZ W ŻYCIU mam jakieś oszczędności na koncie... aż nie mogę uwierzyć i czesto sprawdzam stan konta ha ha. Nie mam kokosów, ale zawsze to coś na czarną godzinę ;) na razien ie planuje wydatków, odkładam, a jak się coś zdarzy to bede myslec co kupic.

Wanda, ostatnio w tv jakiś eskspert się wypowiadał, że w miarę bezpieczni jesteśmy wtedy, kiedy uda nam się odłożyć sześciokrotnośc kwoty, jaką wydajemy miesięcznie na życie, to taki bufor bezpieczeństwa, a dopiero potem zaczyna się odkładanie na kiedys tam. I jak np. straci się pracę, to dzięki tym oszczędnościom ma się taki komfort psychiczny, że przez kolejne pół roku można na spokojnie szukać pracy. W sumie bardzo dobra myśl. Ale mi jeszcze trochę brakuje do takiego momentu.
Jadzik

Postprzez Agnieszka » Cz, 23 kwi 2015, 14:39

U mnie też masa kredytów, ale te w złotówkach to jeszcze bajka. Mamy jeden we frankach szwajcarskich który spędza mi sen z powiek :(.
Agnieszka

Postprzez Krysta » Cz, 23 kwi 2015, 14:56

Współczucia Agnieszka... my kiedyś braliśmy i sie zastanawialiśmy nad frankami ale mąż stwierdził, że lepiej nie, wtedy się opłacało, ale bał się, że kiedyś sytuacja się odwróci no i miał rację..
Krysta

Postprzez różana » Pt, 24 kwi 2015, 10:39

Ja właśnie remontuję mieszkanie, także obecnie wszystkie pieniądze jakie zarobię wkładamy z mężem w generalny remont mieszkania. Wymieniamy wszystko łącznie z instalacjami, podłogami, oknami, stąd tez taaak się cieszę, że mnie tam nie ma przy tym bałaganie :P
różana

Postprzez goska » Pt, 24 kwi 2015, 11:38

różana napisał(a):Ja właśnie remontuję mieszkanie, także obecnie wszystkie pieniądze jakie zarobię wkładamy z mężem w generalny remont mieszkania. Wymieniamy wszystko łącznie z instalacjami, podłogami, oknami, stąd tez taaak się cieszę, że mnie tam nie ma przy tym bałaganie :P

Łoj to rzeczywiście dziękuj Bogu, że Cię tam nie ma. Dom musi wyglądć jak pobojowisko :P
goska

Postprzez mari » Pt, 24 kwi 2015, 14:25

Ja na szczeście remonty mam już za sobą, nie wiem czy jeszcze kiedys jakieś będziemy robić, może tylko takie typu odświeżenie pokoi itp.
mari

Postprzez różana » Pn, 27 kwi 2015, 10:10

mari napisał(a):Ja na szczeście remonty mam już za sobą, nie wiem czy jeszcze kiedys jakieś będziemy robić, może tylko takie typu odświeżenie pokoi itp.

Zazdroszczę, przed nami jeszcze daleka droga, żeby wszystko ukończyć. Niestety trzeba na to sporo czasu i...piniędzy :(
różana

Postprzez fajrant » Pn, 27 kwi 2015, 10:58

Tak czytam co piszecie i przypominam sobie jak wyglądało moje życie kilka lat temu. W tym roku robię sobie dłuższą przerwę w opiece nad seniorami i będę pomagać córce w opiece nad dzieckiem. Wnuk ma już rok więc córa wraca do pracy. Nie chce dawać dziecka do żłobka więc zaoferowałam swoją pomoc. Remonty ukończone, kredyty spłacone, oszczędności na koncie :). Mąż w tamtym roku zdał licencję na ochroniarza (dostał ode mnie pieniądze na kurs na 44 urodziny) i znalazł dobrą pracę w ochronie. Chyba wyszliśmy na prostą z kłopotów finansowych.
fajrant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca Opiekunki w Niemczech