Depresja u seniora

Przyczyny i objawy chorób wieku starczego. Dowiedz się, z czym możesz się spotkać w trakcie swojej pracy.

Depresja u seniora

Postprzez trudzia » Pn, 18 maja 2015, 10:41

Depresja to zaburzenie nastroju, będące w wielu przypadkach poważną chorobą psychiczną. Depresja powoduje niezdolność do odczuwania radości i przyjemności, wycofywanie się z życia, może doprowadzić do próby samobójczej. Zdecydowanie wymaga leczenia. Częsta przypadłość u Seniorów ale nie tylko.

Moja Podopieczna ma depresję...staram się wyciągnąć z tego różnymi sposobami...ale one zawodzą. Jak wy sobie radzicie z ta przypadłością? Proszę o podpowiedź.
trudzia

Re: Depresja u seniora

Postprzez sonia » Wt, 19 maja 2015, 21:37

A czy Twoja podopieczna bierze jakieś antydepresanty? Jest pod kontrolą psychologa? Ja teraz opiekuję się młodą kobietą chorą na SM, która w przeszłości miała depresję i jest w trakcie leczenia. Bierze lekarstwa i jest w stanie funkcjonować. Podobno było już tak źle, że cale dnie leżała w łóżku i nie chciała robić zupełnie nic. Ja staram się rozumieć co czuje. Jak nie chce czegoś robić to nie namawiam. Pomaga jej spacer na słońcu, pobyt w ogrodzie jak wszystko kwitnie. Najgorsza jest jesień i zima dla osoby w depresji.
sonia

Postprzez Justyna » Śr, 20 maja 2015, 21:35

Odwracać myśli. Rozmawiać, ale nie narzucać się
Justyna

Postprzez Tadek » Pn, 1 cze 2015, 09:25

Świecić dużo światła - w pomieszczeniach musi być nawet jasno. Wychodzić na zewnątrz na Słońce, rozmawiać.
Tadek

Postprzez regina » Wt, 2 cze 2015, 22:22

To prawda, słońce dobrze wpływa na samopoczucie.
regina

Postprzez sonia » Wt, 30 cze 2015, 22:31

Ostatnie deszczowe dni były ciężkie, ale dałyśmy radę. Angażowałam podopieczną do wszystkich zadań domowych, żeby poczuła, że jest potrzebna nawet jak nie wychodzi jej wszystko tak idealnie. Dobrze, że znowu jest ładnie i słonecznie, bo jak widzę uśmiech na twarzy podopiecznej to widzę, że moja praca nie była na marne. Jeszcze tydzień i wracam do domu i czekam na kolejną ofertę. Już jestem ciekawa komu tym razem będę mogła pomóc.
sonia

Postprzez Lila » Śr, 1 lip 2015, 08:13

sonia napisał(a):Ostatnie deszczowe dni były ciężkie, ale dałyśmy radę. Angażowałam podopieczną do wszystkich zadań domowych, żeby poczuła, że jest potrzebna nawet jak nie wychodzi jej wszystko tak idealnie. Dobrze, że znowu jest ładnie i słonecznie, bo jak widzę uśmiech na twarzy podopiecznej to widzę, że moja praca nie była na marne. Jeszcze tydzień i wracam do domu i czekam na kolejną ofertę. Już jestem ciekawa komu tym razem będę mogła pomóc.

wow jesteś bardzo zaangażowana. :oops: trochę mi wstyd. zajrzałam tu na forum, żeby dowiedzieć sie czegoś o pracy w tym zawodzie, ale niestety takiego powołania nie czuję. Po prostu liczę na dobre pieniądze, a w zamian oddaje swoje ręce do pracy. ciekawa jestem czy zżyję się z osobą, ktorą miałabym sie opiekować. pozdrawiam
Lila

Postprzez tekla » Cz, 2 lip 2015, 23:10

Lila napisał(a):
sonia napisał(a):Ostatnie deszczowe dni były ciężkie, ale dałyśmy radę. Angażowałam podopieczną do wszystkich zadań domowych, żeby poczuła, że jest potrzebna nawet jak nie wychodzi jej wszystko tak idealnie. Dobrze, że znowu jest ładnie i słonecznie, bo jak widzę uśmiech na twarzy podopiecznej to widzę, że moja praca nie była na marne. Jeszcze tydzień i wracam do domu i czekam na kolejną ofertę. Już jestem ciekawa komu tym razem będę mogła pomóc.

wow jesteś bardzo zaangażowana. :oops: trochę mi wstyd. zajrzałam tu na forum, żeby dowiedzieć sie czegoś o pracy w tym zawodzie, ale niestety takiego powołania nie czuję. Po prostu liczę na dobre pieniądze, a w zamian oddaje swoje ręce do pracy. ciekawa jestem czy zżyję się z osobą, ktorą miałabym sie opiekować. pozdrawiam
Może jak już wyjedziesz i poznasz osobę, której będziesz pomagać to poczujesz powołanie. Ja też nie od razu wiedziałam, że opieka to coś co pokocham, ale jak wyjechałam pierwszy raz to wiedziałam już, że to nie będzie mój ostatni wyjazd do Niemiec.
tekla

Postprzez Misja » Pt, 10 lip 2015, 06:03

Myślę, że to nie jest kwestia powołania. Tylko niestety podejścia do pracy. Dostajesz kasę za wykonanie pewnych czynności i należy dołożyć wszelkich starań żeby wykonać te zadania. Ja daje z siebie wszystko, bo wiem ze moja podopieczni musiała na każde euro tez zarobić. Nie chciałabym zmierzyć się z oskarżeniem, że ja oszukalam. Pozdrawiam
Misja

Postprzez krycha7 » Pt, 10 lip 2015, 13:12

Może nie powołanie, ale jak nie lubisz pomagać innym to nawet dla kasy nie będziesz tego robić. Tyle w temacie.
krycha7

Następna strona

Powrót do Choroby wieku starczego