Alzheimer - kilka pytań

Przyczyny i objawy chorób wieku starczego. Dowiedz się, z czym możesz się spotkać w trakcie swojej pracy.

Re: Alzheimer - kilka pytań

Postprzez bitka » Wt, 21 paź 2014, 08:39

Ja biore tylko oferty d towarzystwa.
bitka

Postprzez Stefania » Wt, 25 sie 2015, 21:19

Alzheimer to ciężka choroba, ale wydaje mi się, że już dałabym sobie radę z chorym na alzheimera. Moja podopieczna ma demencję, to podobne schorzenie.
Stefania

Postprzez Gruba » Wt, 25 sie 2015, 21:22

Podobne, ale jednak wiele różni te dwie przypadłości. Demencja jest o wiele łagodniejsza.
Gruba

Postprzez Agata » Wt, 20 paź 2015, 12:31

Katarina napisał(a):Witam.

Jestem początkująca opiekunką (w zawodzie od 1 roku). Wcześniej pracowałam w domu spokojnej starości, miałam pod sobą różne przypadki, ale byłam bardziej osobą pomagająca/asystująca, nie miałam pod sobą bezpośrednio podopiecznych. Mimo wszystko jakieś doświadczenie zdobyłam i daje radę :) Mam pod opieką babcie chorą na Alzheimera, u niej objawia się to przede wszystkim zanikime pamięci i apatią, zniechęceniem do wszystkiego. I tu moje pytanie - pracuuję z nią miesiąc i staram się jakoś pomóc, zachęcic do spacerów, rozweselic. Czaem mi się to udaje czasem nie. Ogólnie rodzinka i lekarz ją prowadzący są zadowoleni, mówia, że od około 2 tygodni babcia jest pogodniejsza i aktywniejsza. Ale chciałabym jesczze bardziej pomóc.

Czy możecie polecić jakieś ciekawe zajęcia/sposoby na zmotywowanie babci do aktywności? W internecie jest mnostwo artykułów o objawaw, przyczynach, itd. ale nie ma za duzo praktycznych rad co do konkretnych ćwiczeń z taka osoba.

Jeśli któraś z Was miała podobne doświadczenia i może cos pomoz to bede wdzieczna :)

Warto zachęcić podopiecznego do wykonywania prostych czynności domowych jak wycieranie kurzu, obieranie i krojenie ziemniaków. Śpiewanie znanych piosenek tez może sprawic podopiecznemu przyjemnośc. Rozmowa, ćwiczenie pamięci i sprawności poprzez różne gry, układanie klocków. Nie powinno się na siłę wyręczać podopiecznego w czynnościach gdyż dzięki temu dłużej zachowa swoją sprawność. Na pewno uda ci się jakoś zaktywizować podopieczną. Pozdrawiam!
Agata

Poprzednia strona

Powrót do Choroby wieku starczego