Nietrzymanie moczu

Przyczyny i objawy chorób wieku starczego. Dowiedz się, z czym możesz się spotkać w trakcie swojej pracy.

Nietrzymanie moczu

Postprzez hanka » Wt, 29 lip 2014, 11:47

Witam, mam pytanie czy któraś z Was wyjeżdżała na oferty do babci, która nie trzyma moczu? Nie wiem czy to ciężki przypadek i czy warto pakować się w takie obowiązki. Dodam, że to ma być moja pierwsza oferta pracy.
Pozdrawiam Hanka z Wrocławia.
hanka

Re: Nietrzymanie moczu

Postprzez bezbarwna » Wt, 5 sie 2014, 12:06

Hanka musisz sie liczym z tym, ze bedziesz zmieniac pieluchy - jelsi jesczze tego nie robilas podejrzyj na internecie - jest sporo rad jak zrobic to szybko i sprawqnie. Osoba, ktora masz sie zajac może mieć cewnik - kieydys zajmowalam sie babcia z cewnikiem le ja go nie zmienialam, robila t pielegniarka która przychodzila dosyc czesto.
bezbarwna

Postprzez Katarina » Cz, 7 sie 2014, 14:15

Sama nie wiem co bym zrobiła... jestem opiekunką doiero od roku i przez ten czas mialam tylko ferty "do towarzystwa", żadne zaawansowane przypadki chorobowe. Mi takie oferty odpowiadają, choć sa slabiej platne.
Zalezy jakie masz doświadczenie...
Katarina

Postprzez Bożena » Cz, 7 sie 2014, 15:58

ja uważam, że to wcale nie takie ciężkie schorzenie, biorąc pod uwagę alzheimera, SM, choroby nowotworowe...czasem sprawny senior sam zakłada specjalne pieluchomajtki.
Bożena

Postprzez begonia » Pn, 18 sie 2014, 14:51

No ja mam teraz podobny przypadek na ofercie. Moja podopieczna cierpi na wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli popuszcza jak kaszle, kicha lub śmieje się z moich żartów ;) . Na szczęście wystarczają specjalne wkładki i nie potrzeba pieluch.
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Postprzez Kokoszka » Pt, 29 sie 2014, 15:53

Ja miałam kiedyś podopieczną, która po operacji miała NTM. Strasznie to przeżywała. Nie chciała nosić pieluch. To bardzo wyniszcza psychicznie
Kokoszka

Postprzez Elza » Pt, 5 wrz 2014, 15:46

Bożena napisał(a):ja uważam, że to wcale nie takie ciężkie schorzenie, biorąc pod uwagę alzheimera, SM, choroby nowotworowe...czasem sprawny senior sam zakłada specjalne pieluchomajtki.

Może i nie jest bardzo cięzkie, ale na pewno wstydliwe.
Elza

Postprzez Bożena » Śr, 10 wrz 2014, 09:45

Elza napisał(a):
Bożena napisał(a):ja uważam, że to wcale nie takie ciężkie schorzenie, biorąc pod uwagę alzheimera, SM, choroby nowotworowe...czasem sprawny senior sam zakłada specjalne pieluchomajtki.

Może i nie jest bardzo cięzkie, ale na pewno wstydliwe.

Na początku na pewno, ale z czasem ludzie najczęściej się do tego przyzwyczajaja. Miałam 3 podopiecznych z inkontynencja. Pierwszy miał początki choroby i rzeczywiscie bardzo sie krepowal na poczatku - potem mu przeszło. Kolejne 2 podopieczne cierpiały na to od dłuższego czasu i miedzy soba nawet zartowałysmy na ten temat, mialy do tego dystans.
Bożena

Postprzez Bogusia » Śr, 29 paź 2014, 10:50

To zależy, jesli w polsce opiekowałaś sie juz kimś takim, to nie ma znaczenia czy bedziesz to robić z nowu w polsce czy w niemczech. Jak masz doświadczenie to jak sie mówi egal gdzie to bedziesz robic.
Bogusia

Postprzez radzianka » Pt, 14 lis 2014, 10:21

Zmiana pieluchn ie jest jakimś wielkim wyzwaniem, uwazam że inne choroby sa cieższe i np Alzheimera tym bardziej zaawansowanego na pierwszy raz bym nie radziła.
radzianka

Następna strona

Powrót do Choroby wieku starczego