Nie lubię swojej pracy

Jasne i ciemne strony bycia Opiekunką. Tutaj możesz opisać swoje małe i duże problemy i sukcesy.

Nie lubię swojej pracy

Postprzez Po prostu ja » Pn, 23 mar 2015, 16:14

Witajcie. Czy każda/każdy z Was lubi swoją pracę? Czy wykonując wasze codziennie obowiązki dają Wam one satysfakcję? Czy czekacie tylko do wieczora, żeby ten dzień się już skończył i żebyście mogły odetchnąć i zająć się sobą? Ja jestem opiekunką już jakieś 7 lat (wcześniej pracowałam w sklepie z ubraniami). ale od 7 lat zajmuje się ludź chorymi i starymi i stwierdzam, że to nie był dobry wybór. Wyjechałam przede wszystkim za kasą, nie oszukujmy się. Ale codziennie marzę o innej pracy. Nie chodzi o to, że nie lubię ludzi, wręcz przeciwnie. Codzienny kontakt z drugim człowiekiem uważam akurat za jedyny plus tej pracy, dzięki któremu praca w sklepie mi się bardzo podobała. Ale ciągłe choroby, starośc, narzekania, jakieś psychiczne problemy/choroby podopiecznych mnie dobijaja, sprawiają że czuję się sama staro. Nie wiem... po prostu czuję że to nie to, a jednocześnie nie mam odwagi coś zmienić...
Po prostu ja

Re: Nie lubię swojej pracy

Postprzez AnnaS » Pn, 23 mar 2015, 16:21

Hmm... Po prostu ja - współczuję Ci szczerze. Bo ja tego może nie kocham swojej pracy ale lubię ją... przyznam, że staż pracy jako opiekunka mam o wiele krótszy niż Ty, to też wpływa pewnie na moje poglądy, ale generalnie lubię ta pracę. Owszem tęsknie za domem kiedy jestem w Niemczech z dalek od rodziny bardzo, ale potem wracam i calutki miesiąc a nawet dłużej mogę się nimi nacieszyć. Taki tryb mi nawet odpowiada. A codzienne obowiązki uważam za fajne, lubię je. A nie ma nic gorszego niż codziennie męczyć się w pracy...
AnnaS

Postprzez królowa śniegu » Pn, 23 mar 2015, 16:45

Ja powiem tak, ja ani nie lubię, ani nie nie jestem jakoś negatywnie do niej nastawione. Po prostu mam pracę i tyle. I się z tego cieszę bo wiadomo, trzeba za coś życ. A na co dzień nie zastanawiam się czy kocham te prace czy jej nienawidzę, po prostu robie swoje. Spróbuj też tak może podejśc do tego. Nie wszystko mozna w życiu mieć ;)
królowa śniegu

Postprzez krycha » Pn, 23 mar 2015, 16:57

A ja muszę przyznac, że wręcz przeciwnie - lubię swoją pracę. Dzięki niej czuje, że jestem potrzebna, że robię coś pożytecznego i mam świadomość, że komuś pomagam. Uważam to za bardzo duży plus tej pracy.
krycha

Postprzez kikka » Wt, 24 mar 2015, 12:27

Ja traktuje prace jako prace i tyle. Wykonuje swoje i moze nie wracam do domu i nie zapominam o pracy bo na to mam czas dopiero na urlopie, ale ogolnie nie przezywam. Dokonałam takiego a nie innego wyboru, i nie ma co się rozwodzić nad tym. Obowiązki są trzeba je wykonać, do każdej mojej pracy w ten sposób podchodziłam zawsze.
kikka

Postprzez kamila.gorka » Wt, 24 mar 2015, 16:45

Po prostu ja postaraj się odnaleźć w niej jakieś plusy, na pewno jakieś znajdziesz. Jeśli masz możliwość przekwalifikowania się i zmiany pracy to dobrze, ale jeśli nie to postaraj się myśleć pozytywnie bo zwariujesz i się całkiem zdołujesz tą pracą.
kamila.gorka

Postprzez wista » Pn, 30 mar 2015, 11:48

Ja też nie lubię swojej pracy i użrania się z dziadkami. Niektórzy sa do tej pracy stworzeni, a inni po prostu chcą dobrze zarabiać...
wista

Postprzez chmurka » Pn, 30 mar 2015, 14:51

A ja ją lubię, jak babcia nie marudzi ;) A tak poważnie, to widzę w niej sens. Pracując kiedyś w biurze codziennie wykonywałam te same obowiązki, wypełniałam papiery i szłam na pocztę i tak w kółko. Nie widziałam w tym sensu. Teraz widzę, że moja praca przynosi jakieś efekty, jestem komuś potrzebna, teraz zdecydowanie ma sens. I choć jest ciężko to chyba nie zamieniłabym jej na żadną inną.
chmurka

Postprzez ewak » Cz, 2 kwi 2015, 09:00

Czy lubioę swoją pracę... hm.. jeśli mam fajną podopieczną tgo tak, jeśli nie - to nie ;) wszystko zależy od ludzi, z którymi muszę pracować, bo atmosfera w domu podopiecznego jest bardzo ważna. Jeśli jest napięta to ten stres w końcu da o sobie znać. Jeśli jest w porządku, to można pracować i jedyna co mi wtedy doskwiera to tęsknota za rodziną i polską.
ewak

Postprzez wella » Cz, 2 kwi 2015, 10:39

Ja też czekam do wieczora i szybko spac i aby już był następny dzien .Lubię swoją pracę ale musi być normalny serdeczny PDP -wtedy ja się dobrze czuję bo jestem całym sercem oddana pracy,ale jak mi wejdzie za skórę to cały czar pryska .Wiem jedno -jechac na miesiąc ok! ale nie na dłużej bo zaczyna tym babkom i dziadkom odbijac równo,,,czy te PDP muszą być takimi wredotami?
wella

Następna strona

Powrót do Pokój zwierzeń