Nie lubię swojej pracy

Jasne i ciemne strony bycia Opiekunką. Tutaj możesz opisać swoje małe i duże problemy i sukcesy.

Re: Nie lubię swojej pracy

Postprzez Wanda » Śr, 8 kwi 2015, 08:55

no niestety i tak się zdarza...ale mi się Wella wydaje, że bardziej to zależy od charakteru, Jesli pdp okazuje sie wredna, to raczej nie dlatego, ze jestes tam dlugo ,a dlatego, ze jak sie juz oswoi z tobą to ma odwae pokazac swoja prawdziwa twarz. ale trzeba być dobrej mysli, dobrzy podopieczni tez się zdarzają. Odrobina szczęscia i te na takiego trafisz, głowa do góry :)
Wanda

Postprzez kasia » Pt, 10 kwi 2015, 09:36

A ja podchodze do tego tak, że tu nie ma się co zastanawiac, czy lubię czy nie lubię swojej pracy... jest robota i trzeba ją wykonac, żeby mieć za co życ. Ja mam takie podejście i wtedy jest prościej.
kasia

Postprzez mari » Pt, 10 kwi 2015, 09:46

Hmmm ja mysle, że jednak to jest ważne, żeby lubieć swoją pracę... bo spędzamy w niej wiekszośc czasu, a my to własciwie cały czas... no i jak tu nie znosić tego, to swojego życia by się nie znosiło bo nasza praca to nasze życie. Gdybym miała się męczyć i żyć od urlopu do urlopu to chyba bym nie dała rady.
mari

Postprzez ewak » Śr, 15 kwi 2015, 11:39

mari napisał(a):Hmmm ja mysle, że jednak to jest ważne, żeby lubieć swoją pracę... bo spędzamy w niej wiekszośc czasu, a my to własciwie cały czas... no i jak tu nie znosić tego, to swojego życia by się nie znosiło bo nasza praca to nasze życie. Gdybym miała się męczyć i żyć od urlopu do urlopu to chyba bym nie dała rady.

No,.. i pomysleć, że niektórzy tak maja... ale ile takich ludzi? Co stoją za tasmą 8 godzin i całe życie to samo, albo muszą sie użerać w sklepach z klientami, albo ciężko charowac w polu itd. My to chociaż mamy jakąs różnoroednośc ha ha raz taka podopieczna raz taka ha ha
ewak

Postprzez mari » Pn, 20 kwi 2015, 11:58

ewak napisał(a):
mari napisał(a):Hmmm ja mysle, że jednak to jest ważne, żeby lubieć swoją pracę... bo spędzamy w niej wiekszośc czasu, a my to własciwie cały czas... no i jak tu nie znosić tego, to swojego życia by się nie znosiło bo nasza praca to nasze życie. Gdybym miała się męczyć i żyć od urlopu do urlopu to chyba bym nie dała rady.

No,.. i pomysleć, że niektórzy tak maja... ale ile takich ludzi? Co stoją za tasmą 8 godzin i całe życie to samo, albo muszą sie użerać w sklepach z klientami, albo ciężko charowac w polu itd. My to chociaż mamy jakąs różnoroednośc ha ha raz taka podopieczna raz taka ha ha

Hehe, mi wysarczy, że codziennie tzreba coś innego robic, taki mamy porządek z babcia, że w jeden dzień spacr, w inny jakieś gry, raz w tygodniu zawozę ją do koleżanki i bywa, że z nimi posiedze, raz w tygodniu zjeżdza się rodzina babci także zawsze coś i dobrze, nie ma rutyny właśnie. Ale zmieniac pdp już nie lubię, pracując przy jednej dłużej poznajesz jej zwyczaje, potrzeby charakter i zawsze łatwiej się wtedy digadac.
mari

Postprzez kobra » Śr, 22 kwi 2015, 10:41

Ja nie lubiłam swojej pracy jak pracowałam na poczcie. Ile tam dopiero marudnych babć się trafiało! I nie tylko babć, po prostu klientów. I to codziennie po kilka się zdarzało. Także teraz pracuję można powiedzieć z jednym "klientem" i łatwiej sie dostosować.
kobra

Postprzez Zofi » Śr, 22 kwi 2015, 21:02

Praca jak każda inna. Rzadko kiedy lubi się swoją pracę. Jeżdżę do Niemiec po to, żeby zarobić pieniądze a że umiem opiekować się seniorami i to w życiu robiłam najdłużej to jeżdżę do Niemiec. Przynajmniej zarabiam w euro a nie w złotówkach które są nic niewarte.
Zofi

Postprzez rona » Cz, 23 kwi 2015, 10:53

Ja można powiedzieć, że lubię tą pracę właśnie i tylko ze względu na pieniądze. Bo obowiązki to obiwązki wykonywac je trzeba, a nie są przyjemnością taką jak odpoczynek czy picie popołudniowej kawki...
rona

Postprzez gotowa » Śr, 13 maja 2015, 15:58

kobra napisał(a):Ja nie lubiłam swojej pracy jak pracowałam na poczcie. Ile tam dopiero marudnych babć się trafiało! I nie tylko babć, po prostu klientów. I to codziennie po kilka się zdarzało. Także teraz pracuję można powiedzieć z jednym "klientem" i łatwiej sie dostosować.

Ja to samo miałam jak jeszcze pracowałam jako krawcowa. A to to nie pasuje, a to to - a wszystko było ustalane na pierwszym spotkaniu! Ale zawsze wymyślały jakies zmiany w projekcie w momencie, kiedy już nie dało się nic z tym zrobic. Teraz też jest czasem marudzenie i wymyślanie, ale jedną osobę łatwiej okiełznać niż dziesiątki
gotowa

Postprzez włoszka » Pt, 15 maja 2015, 15:31

A ja lubię pracę w opiece chyba najbardziej ze wszystkich moich zajęć. Robiłam różne rzeczy, sprzątałam, pracowałam w sklepie, opiekowałam się dziećmi, robiłam tzw. fuchy - czasem mycie okien i szefowej koleżanki czy coś w tym stylu. Teraz czuję, że jestem za coś naprawdę odpowiedzialna i mi to odpowiada.
włoszka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pokój zwierzeń