Rodzina wtrąca się w moją pracę

Jasne i ciemne strony bycia Opiekunką. Tutaj możesz opisać swoje małe i duże problemy i sukcesy.

Rodzina wtrąca się w moją pracę

Postprzez Yelena » Pn, 11 maja 2015, 21:49

Miesiąc temu wyjechałam do opieki do leżącego pana po wylewie. Niestety rodzina: aktywna zawodowo żona oraz dzieci nie chcieli rzucać pracy, tylko po to żeby zajmować się chorym. Nie narzekam na pracę, bo dobrze pracuje mi się z F (nie chcę podawać tu imienia) ale rodzina F. doprowadza mnie do szału. Jak tylko są w domu to każdy wtrąca 3 grosze do mojej pracy. Jestem tu pierwszą opiekunką. Nie wiem czy mam im powiedzieć, żeby się ode mnie odczepili czy jak pokorne cielę wykonywać ich polecenia. Pracuję w opiece zawodowo już 2 lata i wiem, że jestem w tym dobra.
Yelena

Re: Rodzina wtrąca się w moją pracę

Postprzez głąwa » Wt, 12 maja 2015, 08:42

Ja bym sobie nie dała w kaszę dmuchać. Jeśli sa tacy mądrzy to niech sami opiekę wykonują. Pogadaj z nimi i ustalcie reguły, powiedz, że może i chcą diobrze, ale przeszkadzają ci w pracy..
głąwa

Postprzez famme » Wt, 12 maja 2015, 10:19

Yelena - można załatwiac takie sprawy z kulturą. A na czym polega te ich wciskanie 3 groszy do wszystkiego co robisz dokłanie?
famme

Postprzez ogonka » Śr, 13 maja 2015, 14:57

Yelena napisał(a):Miesiąc temu wyjechałam do opieki do leżącego pana po wylewie. Niestety rodzina: aktywna zawodowo żona oraz dzieci nie chcieli rzucać pracy, tylko po to żeby zajmować się chorym. Nie narzekam na pracę, bo dobrze pracuje mi się z F (nie chcę podawać tu imienia) ale rodzina F. doprowadza mnie do szału. Jak tylko są w domu to każdy wtrąca 3 grosze do mojej pracy. Jestem tu pierwszą opiekunką. Nie wiem czy mam im powiedzieć, żeby się ode mnie odczepili czy jak pokorne cielę wykonywać ich polecenia. Pracuję w opiece zawodowo już 2 lata i wiem, że jestem w tym dobra.

Niestety dla babci, ale stety dla Ciebie ;) Zalerży co masz właśnie na myśli, że Cię wkurzają i się wtrącaja? Rozwin trochę myśl?
ogonka

Postprzez loki » Cz, 28 maja 2015, 10:37

wiesz oni to robią z miłości do dziadka i z troski. Ja na twoim miejscu, zaprosiłabym rodzinę na rozmowę i starała się ustalić zasady. Bo ważne jest zebys ty jako opiekunka pewnie czuła sie w swojej pracy - bo dziadek jest od Ciebie zależny. może porozmawiaj z nimi..
loki

Postprzez Krak » Wt, 2 cze 2015, 22:29

Jak to wtrąca się? To ty jesteś opiekunką. Nie rozumiem...
Krak

Powrót do Pokój zwierzeń