Szpital

Jasne i ciemne strony bycia Opiekunką. Tutaj możesz opisać swoje małe i duże problemy i sukcesy.

Re: Szpital

Postprzez igaska74 » Śr, 16 wrz 2015, 21:59

tro.iza napisał(a):
ewa napisał(a):Igaska, jak nie będę pisała przez kilka dni , to będzie znaczyło, że dałam się przekonać :lol:

Nie rób tego! Wiesz, syn koleżanki pojechał do Niemiec na budowę i pracował w takim domu co w piwnicy było pełno butelek wina. Chłopak niepijący i wiesz, tak kusiły go te butelki że w końcu rozpoczął jedną, drugą, trzecią i rozpił się chłopaczyna na tyle, że żona go zostawiła

Ojej, to chłopak nie miał silnego charakteru. Przykra sytuacja.
igaska74

Agencja pracy: Hilfeneo

Postprzez ewa » Cz, 17 wrz 2015, 13:32

Ale ja na szczęście nie mam żony :mrgreen:
ewa

Postprzez kotulka » Cz, 17 wrz 2015, 21:11

tro.iza napisał(a):
ewa napisał(a):Igaska, jak nie będę pisała przez kilka dni , to będzie znaczyło, że dałam się przekonać :lol:

Nie rób tego! Wiesz, syn koleżanki pojechał do Niemiec na budowę i pracował w takim domu co w piwnicy było pełno butelek wina. Chłopak niepijący i wiesz, tak kusiły go te butelki że w końcu rozpoczął jedną, drugą, trzecią i rozpił się chłopaczyna na tyle, że żona go zostawiła

Przykre, że alkohol może rozbić małżeństwo.

Ewa, to dobry argument ;) .
kotulka

Postprzez alka.opiekunka » Pt, 18 wrz 2015, 21:23

To chyba nie jest dobrze jak rodziny rozpieszczają nas kulinarnie ;) . Tyle się ruszam przy babci a mimo tego przybrałam na wadze :D .
alka.opiekunka

Postprzez ewa » So, 19 wrz 2015, 16:37

Pewnie, że to nie jest dobrze. Ale jeszcze gorzej by było głodować :D Mnie nie tylko karmią , ale jeszcze próbują "aktywizować" Czyli zmusić mnie do spacerów i uprawiania sportów. Miałam propozycję pójścia na siłownię :lol: No tam to mnie nie zobaczą. ... Do tego będzie jakaś kolejna wycieczka w stylu "poznaj ten kraj" :D nie jestem pewna, bo padło zdanie "my pojedziemy do..." ale nie wiem czy my czyli ja i córka, czy córka z matką, czy córka z córką :D na razie więc żyję spokojnie w nieświadomości :D Nie chcę tam jechać bo już tam byłam. I to dwa razy.U mojej pdp są koleżanki. Jest super, bo jest zaabsorbowana i nie próbuje mnie wciągnąć do grupy :D
Przeczytałam tekst jakiejś opiekunki, która napisała, że przez 5 lat pracy nie proponowano jej żadnych rozrywek oprócz opieki nad pdp. Myślicie, że to możliwe? Można mieć takiego pecha? Nie jestem strasznie zainteresowana zwiedzaniem , na dodatek tych samych miejsc, ale 5 lat żadnych propozycji od rodziny czy pdp?
ewa

Postprzez ewa » So, 19 wrz 2015, 16:39

Może to jest dlatego, że w obu miejscach jestem pierwsza i myślą, że przyjechałam na wakacje? :D :lol:
ewa

Postprzez Gucia77 » N, 20 wrz 2015, 20:18

No właśnie Ewo, pewnie to jest to że jesteś pierwsza na ofercie. Poza tym są sumienne i uczciwe opiekunki ale są też takie, które psują nam opiekunkom dobre imię i wiesz tak sobie myślę, że taka jedna ze złych opiekunek mogłaby później wręcz oczekiwać takich rozrywek żeby tylko nie zajmować się podopiecznym.
Ja powiem tak... może nie mam wielu propozycji od rodziny na wycieczki czy zwiedzanie, ale często przyjeżdżają i dają mi wolną rękę co do spędzenia wolnego czasu :) . Takie coś mi odpowiada.
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez alka.opiekunka » N, 20 wrz 2015, 21:10

Ewa to faktycznie ty masz tam wakacje u babci :D .
alka.opiekunka

Postprzez ewa » Pn, 21 wrz 2015, 16:13

Gucia, to nie jest z mojej strony jakaś koketeria,,,, :) ale ja uważam , że tak jest lepiej. Lepiej i normalniej jest jak człowiek jest zostawiony w spokoju. Jest miło, ale ja jestem sama tylko jak śpię i nie wiem ile wytrzymam i kiedy mi psychika siądzie. To jest niezdrowo. Człowiek musi pobyć czasem sam na sam ze sobą...zrobić maseczkę, pomalować pazurki, popatrzeć bezmyślnie w sufit. Jak robisz tylko to co inni chcą to jest niewola ... :mrgreen:

Alka :mrgreen: wakacje są wtedy jak robię co chcę i kiedy chcę ( tak jak wyżej napisałam) :D Ale nie jest źle, no nie mogę chyba marudzić. :mrgreen:
ewa

Postprzez igaska74 » Pn, 21 wrz 2015, 19:27

ewa napisał(a):Gucia, to nie jest z mojej strony jakaś koketeria,,,, :) ale ja uważam , że tak jest lepiej. Lepiej i normalniej jest jak człowiek jest zostawiony w spokoju. Jest miło, ale ja jestem sama tylko jak śpię i nie wiem ile wytrzymam i kiedy mi psychika siądzie. To jest niezdrowo. Człowiek musi pobyć czasem sam na sam ze sobą...zrobić maseczkę, pomalować pazurki, popatrzeć bezmyślnie w sufit. Jak robisz tylko to co inni chcą to jest niewola ... :mrgreen:

Alka :mrgreen: wakacje są wtedy jak robię co chcę i kiedy chcę ( tak jak wyżej napisałam) :D Ale nie jest źle, no nie mogę chyba marudzić. :mrgreen:

Ooo dokładnie ja też wolę odpoczywać sama ze sobą. Czasem lubię pobyć z ludźmi, ale no...bez przesady :) .
igaska74

Agencja pracy: Hilfeneo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pokój zwierzeń