Wypalenie?

Jasne i ciemne strony bycia Opiekunką. Tutaj możesz opisać swoje małe i duże problemy i sukcesy.

Wypalenie?

Postprzez Rogulka » Pt, 18 lip 2014, 08:50

Jestem opiekunką od 10 lat (aktualnie na urlopie w Polsce). Szmat czasu.. i może dlatego czuje sie wypalona? Najpierw praca w szpitalu - jestem pielegniarka. Potem opieka nad starszymi ludzmi - ciagle zajmuje sie kims, a kiedy ktos zajmie sie mna? Nie wiem czy mam zly dzien tylko i zamiast cieszyc sie urlopem wydziwiam, czy to rzeczywiscie wypalenie....czujecie czasem podobnie? Czasem rzucilabym wszystkim i uciekla na koniec swiata, tak zeby nikt juz nic ode mnie chcial...
Życia nie mierzy się ilością oddechów a ilością chwil, które zaparły dech w piersiach...
Rogulka

Re: Wypalenie?

Postprzez kartagina » Pt, 18 lip 2014, 10:39

Rogulka, żeby to nie były objawy depresji? Może zabierz męża na wakacje, gdzieś gdzie zajmą się Wami? Może jakiś hotel, odejdzie ci wtedy gotowanie i sprzątanie. Poopalasz się, popływasz w basenie, poznasz nowe tereny. Odpoczniesz...
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez Krysta » Pt, 18 lip 2014, 11:41

To ładny staż już masz. Mysle że te tzw. "wypalenie" dotyczy nie tylko nas opiekunek - w każdym zawodzie przychidzi taki czas, kiedys czujemy sie znudzeni i zmeczeni tym co robimy. Czy to na kasie w tesco, czy w biurze za biurkiem przed ckomputerem czy w pracy ze starszymi osobami. Nie uciekniemy przed tym. Musisz sobie zadać pytanie, czy to przetrzymasz, czy uciekasz i zmieniasz zajecie ;)
Krysta

Postprzez begonia » Pt, 18 lip 2014, 15:31

10 lat?? Podziwiam. To chyba jesteś najstarsza stażem w naszym gronie. Ja jeszcze nie zaczęłam pracy. Chyba musisz solidnie odpocząć. Wybierz się na wycieczkę zagraniczną. Na jakieś wyspy. Mam nadzieję, że ja kiedyś zarobię tyle pieniędzy, że będzie mnie stać na zabranie rodziny do ciepłych krajów. Na przykład do Hiszpanii, do Włoch, na Wyspy Kanaryjskie...
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Postprzez anna73 » Pn, 21 lip 2014, 09:00

Rogulka, tez wydaje mi się, że powinnaś wyjechać na jakieś cudowne wakacje pod palmami. Przydałby Ci się solidny wypoczynek. Śniadanie do łóżka, wystawny obiad, drinki z palemką... i wierny sługa u boku ;)
Obrazek
anna73

Postprzez Rogulka » Pn, 21 lip 2014, 09:29

He he dziewczyny jesteście niezawodne! Z chęcią posłuchałabym Waszych rad - szczególnie tej z wakacjami i sługą u boku :o ale mamy w tym roku dużo wydatków i wakacje odpadają :( Teraz podczas mojego urlopu w Polsce zaliczamy z mężem 2 wesela, na trzecie pójdzie sam niedługo po moim powrocie do Niemiec. Czeka nas jeszcze 18-tka chrześnicy męża a do tego remont kuchni zaplanowaliśmy. Gdyby do tego doszły jeszcze wakacje to same wiecie... Przez ten weekend byłam na jednym wesełu - jeszcze dochodzę do siebie he he. Zabawa była przednia! wybawiłam sie za wszystkie czasy, szczere to już zapomniałam, że mój mąż tak świwetnie tańczy... nabqawiłam sie odcisków i małego kaca, ale za to humor mam lepszy i juz nie rozmyslam o moim wypaleniu - postanowiłam cieszyc sie urlopem :)
Życia nie mierzy się ilością oddechów a ilością chwil, które zaparły dech w piersiach...
Rogulka

Postprzez 3bozena » Pn, 21 lip 2014, 09:32

Rogulka, no wakacje to byłby najlepszy pomysł, ale widzę, że poradziłaś sobie z wypaleniem w lepszy sposób. Wesele to też dobry pomysł. Zmęczenie fizyczne pozytywnie działa na wypalenie psychiczne! :)
3bozena

Postprzez Krysta » Pn, 21 lip 2014, 10:34

Rogulka napisał(a):He he dziewczyny jesteście niezawodne! Z chęcią posłuchałabym Waszych rad - szczególnie tej z wakacjami i sługą u boku :o ale mamy w tym roku dużo wydatków i wakacje odpadają :( Teraz podczas mojego urlopu w Polsce zaliczamy z mężem 2 wesela, na trzecie pójdzie sam niedługo po moim powrocie do Niemiec. Czeka nas jeszcze 18-tka chrześnicy męża a do tego remont kuchni zaplanowaliśmy. Gdyby do tego doszły jeszcze wakacje to same wiecie... Przez ten weekend byłam na jednym wesełu - jeszcze dochodzę do siebie he he. Zabawa była przednia! wybawiłam sie za wszystkie czasy, szczere to już zapomniałam, że mój mąż tak świwetnie tańczy... nabqawiłam sie odcisków i małego kaca, ale za to humor mam lepszy i juz nie rozmyslam o moim wypaleniu - postanowiłam cieszyc sie urlopem :)

No i znalazłaś swój sposob - i dobrze :)
Krysta

Postprzez halka » Pn, 21 lip 2014, 11:15

Oj kiedy ja wytrwam 10 lat w opiece. Podziwiam :D . Dobrze, że po weselu czujesz się lepiej! Czyli to nie depresja tylko zmęczenie materiału.
halka

Postprzez Rogulka » Wt, 22 lip 2014, 09:12

halka napisał(a):Oj kiedy ja wytrwam 10 lat w opiece. Podziwiam :D . Dobrze, że po weselu czujesz się lepiej! Czyli to nie depresja tylko zmęczenie materiału.

halka zleci jak z bicza strzeli, ani sie nie obejrzysz, A ile juz pracujesz?
Rogulka

Następna strona

Powrót do Pokój zwierzeń