komunikatywny niemiecki

Jasne i ciemne strony bycia Opiekunką. Tutaj możesz opisać swoje małe i duże problemy i sukcesy.

Re: komunikatywny niemiecki

Postprzez begonia » Wt, 29 lip 2014, 14:36

Halka tchnęłaś we mnie nadzieję! :)
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Postprzez ludka » Cz, 31 lip 2014, 13:31

Chyba zawsze tak jest na początku, że wydaje nam się że nic nie umiemy a jednak kilka dni później rozumiemy wszystko co mówi do nas podopieczny albo jego rodzina. Nie ma czym się przejmować.
ludka

Postprzez Nowa opiekunka » Wt, 16 wrz 2014, 11:43

Pamiętam mój pierwszy wyjazd - ze slowniiem w reku.. tak tez sie da... wiec jak juz macie komunikatywny jezy k,to dacie rade na pewno ;)
Nowa opiekunka

Postprzez halka » Cz, 18 wrz 2014, 12:29

Ale wiecie.. w pierwszych dniach byłam naprawde załamana, bo podstawowych sow nie rozumialam! dzis wiem, że to stres... i tylko stres. Bo minelo kilka dni i wszystko sie unormowalo. Moj niemiecki jest juz zdecydowanie lepszy :D Dobrze, ze dziadek byl wyrozumiały i nie przestraszyl sie, ze w ogole języka nie znam!
halka

Postprzez milena » Pn, 16 mar 2015, 16:00

halka dobrze czytać to co piszesz, bo ja właśnie w podobnej sytuacji jestem, z tym, że ju drugi tydzien na ofercie mi się zaczął... zaczynam się martwić na poważnie. Faktem jest że babciamówi trochę niewyraźnie, bo jest po wylewie, ale mimo wszystko opiekunka, która była tu przede mną mówiła słabiej po niemiecku (słyszałam jej rozmowe z babcią i obiektywnie oceniłam). A mi coś dalej nie idzie, niecierpliwie się i denerwuje na samą siebie i strasznie się stresuje, bo mam wrażenie, że mnie wyrzucą stąd, a bardzo potrzebuję pieniędzy i musze się tu utrzymac jak najdłużej. Poradźcie coś :(
milena

Postprzez halka » Wt, 17 mar 2015, 10:53

milena napisał(a):halka dobrze czytać to co piszesz, bo ja właśnie w podobnej sytuacji jestem, z tym, że ju drugi tydzien na ofercie mi się zaczął... zaczynam się martwić na poważnie. Faktem jest że babciamówi trochę niewyraźnie, bo jest po wylewie, ale mimo wszystko opiekunka, która była tu przede mną mówiła słabiej po niemiecku (słyszałam jej rozmowe z babcią i obiektywnie oceniłam). A mi coś dalej nie idzie, niecierpliwie się i denerwuje na samą siebie i strasznie się stresuje, bo mam wrażenie, że mnie wyrzucą stąd, a bardzo potrzebuję pieniędzy i musze się tu utrzymac jak najdłużej. Poradźcie coś :(

Milena najważniejsze to - nie panikować! Przez panikę nakrecasz swój stres jeszcze bardziej, a w taki sposób nigdy nie zaczniesz na spokojnie słuchać tego co do Ciebie mówia, bo w głowie będzie Ci tylko kołatała myśl, że nic nie rozumiesz, że stracisz prace. wiem, bo podobną historię przeżywałam, jak z resztą wiesz. Postaraj się w jakiejś luźnej sytuacji bardzo uważnie słuchac podopiecznej, postaraj sie opanowac stres. I przede wszystkim, poproś, aby babcia mówiła powoli, starając się jej nie urazić jednocześnie bo pewnie sobie zdaje sprawę, że sama po przebytej chorobie nie mówi tak wyraźnie jak kiedyś. Głowa do góry! będzie dobrze z czasem, zobaczysz!
halka

Postprzez milena » Śr, 18 mar 2015, 13:11

Może Wam się to wyda śmieszne, ale zaczęłam nawet czytać o technikach relaksacyjnych, żeby opanować nerwy... sama na sobie wywieram taką presję, że się wykończę... potrzebuję tej pracy :(
milena

Postprzez kartagina » Pn, 23 mar 2015, 12:52

Ja bym Ci poradziła po prostu oglądac codziennie tv. I starać się oczywiście jak najwięcej z tego zrozumieć. To naprawdę dużo daje. Może nie od razu ale po jakimś czasie zobaczysz rezultaty.
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez sonia » Śr, 20 maja 2015, 21:48

Najlepiej uczy się niemieckiego na miejscu. Nie masz wtedy styczności z Polakami dlugi czas i nie masz wyjścia.
sonia

Postprzez Lilka » Cz, 28 maja 2015, 19:26

halka napisał(a):Dziewczyny przeszłam rekrutację i powiedzieli mi, że mam wystarczający język dla dziadka, żeby móc dotrzymywać mu towarzystwa, ale nie wiem co jest grane, Może to z nerwów, bo w końcu dopiero 1 dzień, ale nie rozumiem wielu słów. Mam nadzieję, że szybko się osłucham, bo wprowadza mnie to w zakłopotanie, że dziadek coś mówi a ja głupio się śmieję, albo biegnę po słownik :?

Ja też się obawiam, że u mnie będzie podobnie :( . Niby potrafię dużo, ale stres mnie zje. A jak rodzinka stwierdzi, że jestem do niczego? Że nie wykazuję się wystarczającą znajomością języka? :( Może tak się zdarzyć.
Lilka

Agencja pracy: Pronobel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pokój zwierzeń