Strona 1 z 3

komunikatywny niemiecki

PostNapisane: Śr, 23 lip 2014, 14:41
przez halka
Dziewczyny przeszłam rekrutację i powiedzieli mi, że mam wystarczający język dla dziadka, żeby móc dotrzymywać mu towarzystwa, ale nie wiem co jest grane, Może to z nerwów, bo w końcu dopiero 1 dzień, ale nie rozumiem wielu słów. Mam nadzieję, że szybko się osłucham, bo wprowadza mnie to w zakłopotanie, że dziadek coś mówi a ja głupio się śmieję, albo biegnę po słownik :?

Re: komunikatywny niemiecki

PostNapisane: Śr, 23 lip 2014, 15:54
przez 3bozena
Halinko, jesteś dopiero jak piszesz 1. dzień. Daj sobie czas. Na pewno umiesz więcej niż ci się wydaje. Stres robi swoje.

Re: komunikatywny niemiecki

PostNapisane: Cz, 24 lip 2014, 13:42
przez halka
Dziś już jest lepiej, bo wyluzowałam się trochę. Rozumiem więcej. Wczoraj spisałam sobie na kartce wiele zwrotów i dzięki temu już wiem co znaczą. Czuję, że będzie dobrze!

Re: komunikatywny niemiecki

PostNapisane: Pt, 25 lip 2014, 09:04
przez niemiła
Uważam że to stres, pierwszy dzien, a nawet kilka dni zawsze jest takich nerwowych, zobaczysz, że po tyg czy po dwóch zapomnisz o swoim strachu i bedziesz szprechac .

Re: komunikatywny niemiecki

PostNapisane: Pt, 25 lip 2014, 13:24
przez wawa
zgadzam sie z przedmówczyniami, to stres nic wiecej, Nagle nie moglas zapomniec jezyka w jeden dzien ;)

Re: komunikatywny niemiecki

PostNapisane: Pt, 25 lip 2014, 13:27
przez 3bozena
Halka, jak dziś z Twoim niemieckim? Na pewno już dużo lepiej niż w pierwszym dniu!

Re: komunikatywny niemiecki

PostNapisane: Pn, 28 lip 2014, 10:23
przez goska
Ja tez wyjeżdżałam z komunikatywnym niemieckim i na początku wydawało mi się, że nic nie umiem. Dasz radę! Tak na początku jest z nerwów, ze stresu.

Re: komunikatywny niemiecki

PostNapisane: Pn, 28 lip 2014, 13:57
przez bidaznedza
I jak tam halka? Ja się zaczynam stresować ... jestem w podobnej sytuacji. Dostalam prace, rekrytacja sie udala, jezyk - komunikatywny (tak oceniono). Ale stres jest ogromny... mam wrazenie ze po polsku juz nawet zapominam jezyka w buzi...

Re: komunikatywny niemiecki

PostNapisane: Wt, 29 lip 2014, 10:33
przez halka
Otworzyłam się przed dziadkiem. Powiedziałam, że chcę nauczyć się niemieckiego, żeby mi pomógł. Zgodził się. Teraz powtarza kilka razy i pyta czy rozumiem :D . Na spacerze uczy mnie słówek. Pokazuje ławkę i mówi: "Das ist der Bank", a po chwili pokazuje ławkę i pyta "Was ist das?", a ja mam odpowiedzieć. Jak z dzieckiem, ale mam nadzieję, że dzięki temu podszkolę język i przy następnej ofercie będę zarabiać więcej.

Re: komunikatywny niemiecki

PostNapisane: Wt, 29 lip 2014, 11:15
przez 3bozena
Brawo Halinko! No i super oferta ci się trafiła. Trzymaj się jej rękami i nogami :) .