Niemcy w sklepach

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Niemcy w sklepach

Postprzez Kazia » Cz, 26 lut 2015, 10:25

Duzo sie mówi, że Niemcy to gbury itd. Ale w Polsce nie ma tak jak w Niemczech z tego co zauważyłam, że jak wchodzi się do sklepu do sprzedawcy na progu już witają cie uśmiechem i serdecznym powitaniem. Tutaj baba w jarzyniaku rzuci hasłem "ile", potem, rzuci to o co prosiłaś na ladę i nawet do widzenia nie powie. Też to zauważyliście?
Kazia

Re: Niemcy w sklepach

Postprzez anna73 » Cz, 26 lut 2015, 11:11

Zauważyłam to samo, że sa milsi w urzedach czy sklepach. Chociaż teraz w polsce te czasy prlu tez mijaja powoli. Stawia sie na młodych, a jak sie nie sprawdzaja to 100 innych na ich miejsce jest, wiec powiem, ze w Polsce u nas tez coraz częsciej można spotkać usmiechniętą twarz.
Obrazek
anna73

Postprzez Kazia » Cz, 26 lut 2015, 11:49

anna73 napisał(a):Zauważyłam to samo, że sa milsi w urzedach czy sklepach. Chociaż teraz w polsce te czasy prlu tez mijaja powoli. Stawia sie na młodych, a jak sie nie sprawdzaja to 100 innych na ich miejsce jest, wiec powiem, ze w Polsce u nas tez coraz częsciej można spotkać usmiechniętą twarz.

Niby tak, ale wlasnie biorąc pod uwage ludzi w srednim wieku, taką zwykłą panią z warzywniaka, to widać tę różnicę.
Kazia

Postprzez ewa » Cz, 26 lut 2015, 16:56

Wiecie.... jakbyscie nawet w glupim jarzyniaku zarabialy tak, że stac was na wszystko, to też byście sie usmiechały od ucha do ucha do wszystkich. A jak czlowiek zarabia 100 zł i ma wyżywić rodzine za to, to ile ma powodów do śmiechu? niewiele..
ewa

Postprzez Aldona » Pt, 27 lut 2015, 09:35

ewa napisał(a):Wiecie.... jakbyscie nawet w glupim jarzyniaku zarabialy tak, że stac was na wszystko, to też byście sie usmiechały od ucha do ucha do wszystkich. A jak czlowiek zarabia 100 zł i ma wyżywić rodzine za to, to ile ma powodów do śmiechu? niewiele..

Chyba o 1000 zł ci chodziło mimo wszystko :P ale racja, taka prawda, niemieckied społeczeństwo żyje godnie, a polskie.... musi wyjeżdżać za granicę, żeby tak żyć!
Aldona

Postprzez rika » Pt, 27 lut 2015, 16:39

Aldona napisał(a):
ewa napisał(a):Wiecie.... jakbyscie nawet w glupim jarzyniaku zarabialy tak, że stac was na wszystko, to też byście sie usmiechały od ucha do ucha do wszystkich. A jak czlowiek zarabia 100 zł i ma wyżywić rodzine za to, to ile ma powodów do śmiechu? niewiele..

Chyba o 1000 zł ci chodziło mimo wszystko :P ale racja, taka prawda, niemieckied społeczeństwo żyje godnie, a polskie.... musi wyjeżdżać za granicę, żeby tak żyć!

Święte słowa...
rika

Postprzez Krysta » Pn, 2 mar 2015, 12:30

No nie wiem ja się nie raz też spotkałam z tką przysłowiową niemiecką babą z jarzyniaka i też nie była jakąs bardzo miła i otwarta... i bardzo zadowolona z życia tez się nie wydawała. Nie uogólniajmy aż tak, w Niemczech też są ludzie, którym żyje się gorzej i którzy mają gorszy humor. Jak WSZĘDZIE
Krysta

Postprzez deszczowa » Wt, 3 mar 2015, 09:55

Niby tak, ale ogólnioe uważam, że naród polski jest jednym z najbardziej ponurych jeśli mówimy o ludziach w wieku 40-60 lat. Młodzi obsługują zazwyczaj w sklepach, na poczcie bardzo uprzejmie, ale ludzie w średnim wieku nie bardzo. Ja sama kiedyś sprzedawałam w sklepie na handelku, starałam się być miła i uśmiechnięta i wierzcie mi lub nie, ale budka z tymi samymi artykułami 3 metry dalej miała o połowę gorszy utarg niż ja. Osoba ta uchodziła za niemiłą i zrzędliwą i było to dosadnie widać, nie twierdzę, że to tylko kwestia zachowania sprzedawcy, ale w ewnym stopniu na pewno.
deszczowa

Postprzez ruda » Pn, 23 mar 2015, 15:21

He he uważam, że dziwaczne spostrzeżenie trochę. To czy pani w sklepie jest miła uwazam, że nie zależy od tego, czy mieszka w Polsce czy w niemczech, tylko od tego jaki ta pani ma dzień, czy jest zadwolona ze swojej pracy, itd.
ruda

Postprzez Izabela » Cz, 11 cze 2015, 22:17

Teraz i w naszych sklepach ludzie są mili, bo tak im każą. Podoba mi się, że w Niemczech wchodząc do sklepu nie mówi się "Guten Morgen/Tag/Abend" tylko "Tschüss!". Tak po przyjacielsku.
Izabela

Następna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech