Niemcy w sklepach

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Re: Niemcy w sklepach

Postprzez kari » Pn, 15 cze 2015, 09:44

Izabela napisał(a):Teraz i w naszych sklepach ludzie są mili, bo tak im każą. Podoba mi się, że w Niemczech wchodząc do sklepu nie mówi się "Guten Morgen/Tag/Abend" tylko "Tschüss!". Tak po przyjacielsku.

to jet rzeczywiście mega pozytywne; pracowałam wcześniej w handlu (sklep z odzieżą) i wydaje mi się, że byłam miła i uczynna dla swoich klientów. Natomiast nie oszukujmy się, byłam miła, bo wiedziałam że każda zadowolona Klientka do mnie wróci i kupi jeszcze więcej, a to wygeneruje jeszcze większą prowizje :D :D :D
wydaje mi się, że niestety miła i fajna obsługa zależy od tego ile zarobi..im więcej płaci się tym więcej wymaga się itd
kari

Postprzez aleksa.77 » Pn, 15 cze 2015, 22:50

Kari, może ty i byłaś tak autentycznie miła, ale niektóre panie na kasach w supermarketach w Polsce zabijają wzrokiem. Wiesz taka sytuacja: po przyjeździe z oferty idę na zakupy. Podchodzę do kasy, staram się być miła, uśmiecham się, zagaduję, a kasjerka znad czytnika podnosi wzrok, burknęła coś i dalej zajęła się kasowaniem. W Niemczech zaraz ktoś by mi odpowiedział. Czasem jak widzą, że jestem z innego kraju (a raczej słyszą) to pytają jak mi się podobają Niemcy... Polacy zdecydowanie powinni być mniejszymi ponurakami.
aleksa.77

Postprzez Kandel » Śr, 15 lip 2015, 21:45

kari napisał(a):
Izabela napisał(a):Teraz i w naszych sklepach ludzie są mili, bo tak im każą. Podoba mi się, że w Niemczech wchodząc do sklepu nie mówi się "Guten Morgen/Tag/Abend" tylko "Tschüss!". Tak po przyjacielsku.

to jet rzeczywiście mega pozytywne; pracowałam wcześniej w handlu (sklep z odzieżą) i wydaje mi się, że byłam miła i uczynna dla swoich klientów. Natomiast nie oszukujmy się, byłam miła, bo wiedziałam że każda zadowolona Klientka do mnie wróci i kupi jeszcze więcej, a to wygeneruje jeszcze większą prowizje :D :D :D
wydaje mi się, że niestety miła i fajna obsługa zależy od tego ile zarobi..im więcej płaci się tym więcej wymaga się itd

zgadzam się z tobą! idealna dźwignia na każdego człowieka. jak sie tak zastanowić to to strasznie przykre, że pieniędzmi wymusza się uprzejmość. No ale cóż... ;)
Kandel

Postprzez Izabela » Cz, 30 lip 2015, 23:14

aleksa.77 napisał(a):Kari, może ty i byłaś tak autentycznie miła, ale niektóre panie na kasach w supermarketach w Polsce zabijają wzrokiem. Wiesz taka sytuacja: po przyjeździe z oferty idę na zakupy. Podchodzę do kasy, staram się być miła, uśmiecham się, zagaduję, a kasjerka znad czytnika podnosi wzrok, burknęła coś i dalej zajęła się kasowaniem. W Niemczech zaraz ktoś by mi odpowiedział. Czasem jak widzą, że jestem z innego kraju (a raczej słyszą) to pytają jak mi się podobają Niemcy... Polacy zdecydowanie powinni być mniejszymi ponurakami.

Tak dokładnie tak. Ja też zostaję zasypywana pytaniami, na które nie rzadko odpowiadam uśmiechem, albo przepraszam, bo jeszcze nie znam dobrze niemieckiego.
Izabela

Postprzez Gucia77 » Śr, 19 sie 2015, 20:23

Zakupy w Niemczech to czysta przyjemność. Każdy jest dla ciebie szczerze miły, każdy pracownik wita klienta jak swojego dobrego znajomego. Zakupy to moja życiowa pasja niestety ;) ale w Polsce nie są takie przyjemne ;) .
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Poprzednia strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech