Obchodzicie urodziny w Niemczech?

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Obchodzicie urodziny w Niemczech?

Postprzez tamara » Wt, 3 mar 2015, 14:59

Czy Was podopieczni pamiętają o Waszych urodzinach? Chwalicie się nimi? Obchodzicie?
tamara

Re: Obchodzicie urodziny w Niemczech?

Postprzez wladysława » Śr, 4 mar 2015, 09:30

To zależy jaka oferta. Jak jestem na chwilę z doskoku, to się nie chwalę, jak dłużej, to najczęściej rodzina juz wie i z reguły nie zapomina, zawsze te życzenia czy skromny upominek jest, ale nie lubie dostawać prezentów bo czuję się wtedy zobowiązana.
wladysława

Postprzez anna73 » Śr, 4 mar 2015, 16:46

wladysława napisał(a):To zależy jaka oferta. Jak jestem na chwilę z doskoku, to się nie chwalę, jak dłużej, to najczęściej rodzina juz wie i z reguły nie zapomina, zawsze te życzenia czy skromny upominek jest, ale nie lubie dostawać prezentów bo czuję się wtedy zobowiązana.

Mam dokładnie to samo, jak juz dostane prezent od rodziny podopiecznej to tez mam w głowie, ze potem wypadałoby im coś dac na urodziny. Dlatego ja tez wolę tylko dostać życzenia i tyle. Choć nie powiem, raz sie zdarzyło, że dostałam na urodziny 100 euro, takim prezentem chyba nigdy bym nie pogardziła :D
Obrazek
anna73

Postprzez weronika » Cz, 5 mar 2015, 11:49

Ja właśnie tydzień temu obchodziłam urodziny i powiem wam, że się zadziwiłam jak nigdy w życiu... dostałam premie i zabrali mnie na kolacje do restauracji. Byłam w szoku, łzy w oczach... bardzo dobrze mi sie tu pracuje, a teraz jeszcze lepiej. ale i tak nie spodziewałam się czegos takiego.
weronika

Postprzez malowana lala » Pt, 6 mar 2015, 10:12

weronika napisał(a):Ja właśnie tydzień temu obchodziłam urodziny i powiem wam, że się zadziwiłam jak nigdy w życiu... dostałam premie i zabrali mnie na kolacje do restauracji. Byłam w szoku, łzy w oczach... bardzo dobrze mi sie tu pracuje, a teraz jeszcze lepiej. ale i tak nie spodziewałam się czegos takiego.

Wow...niexle. Premią też bym nie pogardziła, ale np wolałabym nie iśc na żadną kolacjęm, bo osobiście nie obchodzę urodzin, nie lubię nawet dostawać życzen,.. kiedyś rodzina była oburzona, dziwiono się, krzywiono, dziś już wszyscy sa przyzwyczajeni i wiedzą co i jak. Może i jestem dziwna, ale cóż... każdy ma swoje fanaberie ;)
malowana lala

Postprzez klara » Pt, 6 mar 2015, 11:36

Malowana lala a imieniny obchodzisz? Ja pamiętam w jakim byłam szoku, jak sie dowiedziałam, że niektórzy obchodzą imieniny a urodziny nie bardzo. Zupełnie dla mnie niezrozumiałe, bo urodziny to wana rocznica a imieniny w moim rozumowaniu nie maj większego a nawet żadnego znaczenia. No ale to kwestia regionu i tradycji także.
klara

Postprzez nowa » Pt, 6 mar 2015, 16:58

moja podopieczna pamięta zawsze, o ile właśnie u niej jestem. Pracuję u niej kawał czasu bo już 3 lata miną zaniedługo i 2 razy miałam urodziny będąc u niej i zawsze pamiętała, obdarowywała wielką paczką słodyczy i życzeniami. Ja uważam, że to miłe.
nowa

Postprzez krycha » Pn, 9 mar 2015, 11:24

Obchodziłam do tej pory raz i było miło, były życzenia, mały torcik i mały bonusik ;)
krycha

Postprzez rolli » Śr, 11 mar 2015, 09:27

Ja się nie chwalę o wolę nie obchodzić choć raz pamiętali i zabrali mnie na obiad do restauracji, co wcale mnie jakos nie ucieszylo
rolli

Postprzez lidka » Pn, 16 mar 2015, 16:38

Sama się nie chwalę, ale jeśli już się okazuje, że podopieczny czy rodzina wiedzą i pamiętają to nie uciekam przed życzeniami ;) gdybym sama miała się upominac to czułabym się tak, jakbym prosiła się o prezet jakiś - także odpada.
lidka

Następna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech