Obchodzicie urodziny w Niemczech?

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Re: Obchodzicie urodziny w Niemczech?

Postprzez anna73 » Wt, 17 mar 2015, 10:40

A trochę inne pytanie - czy podczas waszej nieobecności ktoś z Waszych bliskich zapomniał o Waszych urodzinach? Ja miałam tak raz, dokładnie 5 dni temu...i mąż i córka, żadne z nich nie zadzwoniło do mnie nawet tego 12 marca. Byłam wściekła i smutna jednocześnie powiem Wam. Na drugi dzien jak dzwonili to nie miałam nawet ochoty odbierać. To, że mnie tam nie ma to nie znaczy, że nie istnieję :( wiem, że byli zajęci swoimi sprawami, ale i tak niesmak pozostał.
Obrazek
anna73

Postprzez nowa » Cz, 19 mar 2015, 09:52

anna73 napisał(a):A trochę inne pytanie - czy podczas waszej nieobecności ktoś z Waszych bliskich zapomniał o Waszych urodzinach? Ja miałam tak raz, dokładnie 5 dni temu...i mąż i córka, żadne z nich nie zadzwoniło do mnie nawet tego 12 marca. Byłam wściekła i smutna jednocześnie powiem Wam. Na drugi dzien jak dzwonili to nie miałam nawet ochoty odbierać. To, że mnie tam nie ma to nie znaczy, że nie istnieję :( wiem, że byli zajęci swoimi sprawami, ale i tak niesmak pozostał.

Anna... głowa do góry! moje dzieci też kiedyś zapomniały i szczerze - nie byłam zła ani obrażona, to był czas egzaminów, bardzo dla nich ciężki, wiem, że mieli wtedy głowe zupełnie gdzie indziej. Z resztą... mi też się kiedyś zdarzyło przeoczyć urodziny (ale męża) i nitk z tego kłopotu nie robił :D
nowa

Postprzez kartagina » Pn, 23 mar 2015, 12:49

Ja nie obchodzę urodzin w Niemczech. Zawsze gdzieś w rozmowie jak już trochę jestem na ofercie, to staram się podkreślić że urodzin nie obchodzę. W domu z bliskim tak, ae w Niemczech nie. Nie potrzebuje życzeń i upominków iod podopiecznych ;)
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez mery » Wt, 24 mar 2015, 16:33

Czy obchodzę czy nie to właśnie zależy od tego czy rodzina wie i pamięta. Sama się z tym nie obchodze i nie chwale, nie "domagam" ani życzeń ani pamięci. Ale jak sami pamiętają to miło z ich strony, a tak najczęściej jest.
mery

Postprzez igaska74 » Wt, 24 mar 2015, 22:16

Ja jeszcze nie obchodziłam urodzin na ofercie. Widać macie różne zdania na ten temat. Ja raczej nie będę chwalić się kiedy mam urodziny a nawet nie wiem czy agencja podaje rodzinie datę urodzenia opiekunki? Właśnie...to jest pytanie ;) .

Swoją drogą chciałabym dostać jak anna73 takie 100 euro w prezencie.
igaska74

Agencja pracy: Hilfeneo

Postprzez kotulka » Wt, 24 mar 2015, 22:25

A kto by nie chciał 100 euro w bonusie? :)

Ja obchodziłam urodziny miesiąc temu. Akurat na ofercie. Dostałam od rodzinki bukiet kwiatów. Zostałam wycałowana przez dziadziusia (w końcu miał okazję ;) ) i dostałam od niego książkę, o której kiedyś wspominałam, że chciałabym przeczytać w oryginale - Pachnidło Patricka Süskinda.
kotulka

Postprzez helaB » Śr, 25 mar 2015, 12:58

kotulka napisał(a):A kto by nie chciał 100 euro w bonusie? :)

Ja obchodziłam urodziny miesiąc temu. Akurat na ofercie. Dostałam od rodzinki bukiet kwiatów. Zostałam wycałowana przez dziadziusia (w końcu miał okazję ;) ) i dostałam od niego książkę, o której kiedyś wspominałam, że chciałabym przeczytać w oryginale - Pachnidło Patricka Süskinda.

Kotulka ksiązka oczywiście w języku niemieckim ? :) będziesz miała okazję niexle poćwiczyć język. Ja razcej taką książkę musiałabym ze słownikiem czytać, bo bez mogłoby być ciężko.
helaB

Postprzez kotulka » Śr, 25 mar 2015, 18:26

helaB napisał(a):
kotulka napisał(a):A kto by nie chciał 100 euro w bonusie? :)

Kotulka ksiązka oczywiście w języku niemieckim ? :) będziesz miała okazję niexle poćwiczyć język. Ja razcej taką książkę musiałabym ze słownikiem czytać, bo bez mogłoby być ciężko.

Tak tak po niemiecku :) . Napisałam, że w oryginale ;) . Ja też nie znam niemieckiego płynnie. Ale myślę, że przekaleczę to czytanie ;) . Poza tym chciałabym nauczyć się niemieckiego w piśmie, bo tak to jedynie w mowie znam.
kotulka

Postprzez anja » Pn, 30 mar 2015, 15:16

Ja z kolei nie obchodzę urodzin tylko imieniny, w moich stronach nie obchodzi się urodzin. A obchodze, jeśli dziadkowie wiedzą, że mam i złoża życzenia. Tak to nie.
anja

Postprzez lidka » Wt, 31 mar 2015, 15:43

anja napisał(a):Ja z kolei nie obchodzę urodzin tylko imieniny, w moich stronach nie obchodzi się urodzin. A obchodze, jeśli dziadkowie wiedzą, że mam i złoża życzenia. Tak to nie.

Moja znajoma też przejela taki zwyczaj z rodziny od strony męża. Dziwne dla mnie, bo tak na chłopski rozum imieniny nie sa ważne, tylko rocznica urodzin, no ale..."co kraj to obyczaj" :D
lidka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech