Ile wydajecie tygodniowo ze swoich pieniędzy w de?

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Re: Ile wydajecie tygodniowo ze swoich pieniędzy w de?

Postprzez Zofi » Śr, 22 kwi 2015, 21:08

AnnaS napisał(a):Aleksa - bywa, że też. Kiedyś się strasznie przed tym broniłam, z reszt pisałam tu już kiedyś że rodzina dawała mi ekstra prezenty co mnie bardzo kłopotało, więc ustaliliśmy, że żadnych prezentów. Więc czasem jak jesteśmy na zakupach, chcę sobie kupić jakiś kosmetyk czy coś słodkiego to babcia bierze i to płaci (albo raczej jej córka). Ale fakt, że zdarza się to rzadko, bo zawsze kupuję w polsce zapasy i nie czesto potrzebuję czegoś dodatkowego.

To co piszesz brzmi prawie nierealnie. Ja mam tylko zapewnione jedzenie a rzeczy ekstra kupuję sobie sama. Kosmetyki, czasem słodycze czy inne przekąski.
Zofi

Postprzez AnnaS » Cz, 23 kwi 2015, 14:44

Zofi ja też byłam w szoku, naczytałam się różnych rzeczy o tej pracy a pierwsza oferta i bardzo fajna rodzina mi się trafila... ta rodzina jest bardzo dobrze postawiona, wystarczy obaczyć ich dom, żeby to wiedzieć./ Oni nie żałują sobie na nic... a wychodzą też z założenia, że to co zarabiam przez agencje to za mało i chca mi jakoś dokładać pieniędzy. Czasem dostane jakąs dodatkową kasę, babcia nazywa to "kieszonkowym" hehe. Szkoda, że całośc nie liczy mi się do składek w Polsce... byłoby idealnie.
AnnaS

Postprzez kalia » Pn, 27 kwi 2015, 15:56

Ja moze nie mam tak dobrze, ale nie wydaję nic ze swoich w de. Wyżywienie mam zapewnione przez rodzine i mieszkanie a nic innego niepotrzebuje. Wolę potem wydac w Polsce :)
kalia

Postprzez kartagina » Wt, 28 kwi 2015, 11:41

Ja jestem zdania, że wyjeżdżam do pracy do de właśnie po to, żeby zarobić jak najwięcej dlatego staram się nie wydawać niz jak jestem na ofercie a dopiero jak wróce. Czasem wiadomo, że jak zobaczę w sklepie coś i poczuje że muszę to mieć to nie wiąże sobie rąk hehe tylko wydaje i kupuje, po co się aż tak ograniczać :P Ale generalnie wychodzę z założenia, żeby nie wydawać.
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez Elza » Śr, 29 kwi 2015, 11:07

Kartagina jestem dokładnie tego zdania :) i trzymam się tego, że mam w umowie zapis, że rodzina zapewnia mi wyżywienie i ogólnie pobyt tam, tak więc co kupują oni to kupują i ja się nie wyhylam i nie kupuję nic od siebie, chyba, że muszę.
Elza

Postprzez Katarina » Śr, 29 kwi 2015, 11:27

no ja niestety mam, pdp sknere, oszczędza na wszystkim. więc jak nie chce jesc ohydnych rzeczy, które ona kupuje to muszę sobie niwektóre rzeczy sama dokupowac. nie mogę jej zarzucić, że mnie nie karmi, bo wywiązuje się z tego obowiązku, że tak powiem, ale ile można jeśc najtańsze wyroby, same niedobre rzeczy... staram się jeśc zdrowo a u niej warzywa to rzadkośc. Dlatego te kilkanaście - dwadziescia pare euro zawsze wydam na zakupach dodatkowo. Już się przyzwyczaiłam, że tak jest u niej, choć nie powiem, czasem mnie to wkurza. Przez to też staram się na przyjemności nie wydawac tu nic, bo jednak uzbiera się z tych kilku euro co tydzień przez cały miesiąc.
Katarina

Postprzez franciszka » Wt, 12 maja 2015, 11:51

Ja nie wydaję nic, mam wyżywienie zapewnione, nie wybrzydzam też jak jest margaryna to jem margarynę, nie oczkuję rarytasów. To co zarobię to sobie odkładam.
franciszka

Postprzez mewa12 » Śr, 13 maja 2015, 12:32

Ja też uważam, że wydawanie fortuny mija się z celem, ale jak chce mieć jakieś ciasteczka u sieie w pokoju czy cos, to nie naciągam babci na takie rzeczy, tylko sobie sama kupuje i nie widzę w tym problemu :)
mewa12

Postprzez Zofi » Śr, 13 maja 2015, 21:31

AnnaS napisał(a):Zofi ja też byłam w szoku, naczytałam się różnych rzeczy o tej pracy a pierwsza oferta i bardzo fajna rodzina mi się trafila... ta rodzina jest bardzo dobrze postawiona, wystarczy obaczyć ich dom, żeby to wiedzieć./ Oni nie żałują sobie na nic... a wychodzą też z założenia, że to co zarabiam przez agencje to za mało i chca mi jakoś dokładać pieniędzy. Czasem dostane jakąs dodatkową kasę, babcia nazywa to "kieszonkowym" hehe. Szkoda, że całośc nie liczy mi się do składek w Polsce... byłoby idealnie.

To fajna rodzinka.

Ja nie wydaję nic na ofercie, bo zależy mi na oszczędnościach. Na ofercie nie mam zbyt smacznego jedzenia, ale nie będę marudzić. Moja podopieczna jada TYLKO niemieckie i to specyficznie przyprawiane.
Zofi

Postprzez danuśka58 » Pt, 15 maja 2015, 09:49

jak jestem u rodzinki to staram się zaoszczędzić ile się da. Natomiast czasem dopada mnie zwykła babska chandra i wtedy trochę "przejadam" tych moich oszczędności :?
danuśka58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech