Ile wydajecie tygodniowo ze swoich pieniędzy w de?

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Ile wydajecie tygodniowo ze swoich pieniędzy w de?

Postprzez reksa » Pn, 20 kwi 2015, 10:29

Ja na poprzedniej ofercie mniej więcej 50 euro tygodniowo wydawałam... niby nie musiałam, ale niestety tylko niby, ponieważ pdp kupowała takie rzeczy, że tego się nie dało jeść.! Obrzydliwe i najgorsze gatunkowo, to dla psa kupowała lepsze i już z większym smakiem zjadłabym to co jemu dawała... Tak więc niby jedzenie miałam zapewnione ale tylko niby. Rzeczywistość była inna. wiec mniej więcej 200-250 euro miesięcznie miałam mniej na wyplacie. Teraz wydaje groszę, tylko na jakies kosmetyki i tego typu potrzeby bo całą resztę mam zapewnioną i na poziome.
reksa

Re: Ile wydajecie tygodniowo ze swoich pieniędzy w de?

Postprzez Elza » Pn, 20 kwi 2015, 10:38

Właściwie to nic, jak kosmetyki to zaopatruje się w w polsce, a jak mi braknie takich rzeczy jak pasta do zębów czy mydło to już rodzina pd sie o to troszczy.
Elza

Postprzez klejna » Pn, 20 kwi 2015, 13:21

Ja lubię od czasu do czasu sobie coś kupic, czy to ciuch czy jakis kosmetyk, dlatego moze nie w tygodniu ale w ciągu całego miesiąca wydaje kilkadziesiąt euro na siebie. A i zawsze przed zjazdem do polski na prezenty dla córek :)
klejna

Postprzez mewa12 » Pn, 20 kwi 2015, 14:31

Staram się jak najmniej, ale że jestem wymagająca co do jedzenia, to często na zakupach dokupuje sobie coś tylko dla siebie, nie lubię byc całkowicie zalezna od pdp i ich lodówki, posiadanie choć odrobiny własnego jedzenia daje mi poczcie komfortu .
mewa12

Postprzez aleksa.77 » Pn, 20 kwi 2015, 23:04

Ile tygodniowo? A to zależy. Jak nie jedziemy do jakiś większych centrów handlowych to nic, a jak jadę na zakupy to dużo, bo zawsze coś dla dzieciaków kupię :) .
aleksa.77

Postprzez klejna » Wt, 21 kwi 2015, 10:13

aleksa.77 napisał(a):Ile tygodniowo? A to zależy. Jak nie jedziemy do jakiś większych centrów handlowych to nic, a jak jadę na zakupy to dużo, bo zawsze coś dla dzieciaków kupię :) .

Ah te dzieciaki, dla nich wszystko :d Ostatnio jednej córce kupiłam taki duży dom dla lalek, że kierowca busa nie chciał mi go wziąć do busa... ale się udało :D
klejna

Postprzez AnnaS » Wt, 21 kwi 2015, 15:39

Ja nic, za wszystko płaci babcia ;)
AnnaS

Postprzez aleksa.77 » Wt, 21 kwi 2015, 19:54

klejna napisał(a):
aleksa.77 napisał(a):Ile tygodniowo? A to zależy. Jak nie jedziemy do jakiś większych centrów handlowych to nic, a jak jadę na zakupy to dużo, bo zawsze coś dla dzieciaków kupię :) .

Ah te dzieciaki, dla nich wszystko :d Ostatnio jednej córce kupiłam taki duży dom dla lalek, że kierowca busa nie chciał mi go wziąć do busa... ale się udało :D

No tak niestety już z nami jest, że ciągle myślimy o tych naszych latoroślach ;) .

AnnaS na twoje własne przyjemności też?? :)
aleksa.77

Postprzez AnnaS » Śr, 22 kwi 2015, 10:17

Aleksa - bywa, że też. Kiedyś się strasznie przed tym broniłam, z reszt pisałam tu już kiedyś że rodzina dawała mi ekstra prezenty co mnie bardzo kłopotało, więc ustaliliśmy, że żadnych prezentów. Więc czasem jak jesteśmy na zakupach, chcę sobie kupić jakiś kosmetyk czy coś słodkiego to babcia bierze i to płaci (albo raczej jej córka). Ale fakt, że zdarza się to rzadko, bo zawsze kupuję w polsce zapasy i nie czesto potrzebuję czegoś dodatkowego.
AnnaS

Postprzez reksa » Śr, 22 kwi 2015, 10:48

AnnaS napisał(a):Aleksa - bywa, że też. Kiedyś się strasznie przed tym broniłam, z reszt pisałam tu już kiedyś że rodzina dawała mi ekstra prezenty co mnie bardzo kłopotało, więc ustaliliśmy, że żadnych prezentów. Więc czasem jak jesteśmy na zakupach, chcę sobie kupić jakiś kosmetyk czy coś słodkiego to babcia bierze i to płaci (albo raczej jej córka). Ale fakt, że zdarza się to rzadko, bo zawsze kupuję w polsce zapasy i nie czesto potrzebuję czegoś dodatkowego.

No Anna to można powiedzieć trafiła Ci się luksusowa oferta he he.
reksa

Następna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech