Ile wydajecie tygodniowo ze swoich pieniędzy w de?

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Re: Ile wydajecie tygodniowo ze swoich pieniędzy w de?

Postprzez Gość » Pt, 15 maja 2015, 12:39

danuśka58 napisał(a):jak jestem u rodzinki to staram się zaoszczędzić ile się da. Natomiast czasem dopada mnie zwykła babska chandra i wtedy trochę "przejadam" tych moich oszczędności :?

Takie chandry najgorsze... ja potrafię wtedy zjeśc sama np. całą dużą czekoladę abo bombonierkę... a potem wyrzuty sumienia przez cały tydzien...
Gość

Postprzez Witka » Pt, 26 cze 2015, 22:29

Gość napisał(a):
danuśka58 napisał(a):jak jestem u rodzinki to staram się zaoszczędzić ile się da. Natomiast czasem dopada mnie zwykła babska chandra i wtedy trochę "przejadam" tych moich oszczędności :?

Takie chandry najgorsze... ja potrafię wtedy zjeśc sama np. całą dużą czekoladę abo bombonierkę... a potem wyrzuty sumienia przez cały tydzien...

Tez najwięcej moich oszczędności przejadam....kurcze, żeby ta ochota na te słodkie zmieniła się na ochotę na coś zdrowego...jakiś owoc na przykład. .to nie!!!! Zżeram tyle słodyczy, że czasami mi wstyd i szybko wynoszą śmieci żeby nikt nie widział.
Witka

Postprzez gość » Cz, 2 lip 2015, 11:55

franciszka napisał(a):Ja nie wydaję nic, mam wyżywienie zapewnione, nie wybrzydzam też jak jest margaryna to jem margarynę, nie oczkuję rarytasów. To co zarobię to sobie odkładam.

to jest zdrowe podejście, w sumie jeździmy tam zarabiać a nie na wczasy :)
gość

Postprzez aleksa.77 » Pt, 3 lip 2015, 00:00

A gdyby to się jeszcze tak dało nie wydawać nic :D .
aleksa.77

Postprzez igaska74 » Pt, 10 lip 2015, 19:08

aleksa.77 napisał(a):A gdyby to się jeszcze tak dało nie wydawać nic :D .

Ja też nie umiem choć się staram bardzo bardzo. Może jakiś przepis na oszczędności Franciszka?
igaska74

Agencja pracy: Hilfeneo

Postprzez pawlos » Pn, 4 sty 2016, 10:45

Jak byłem w Anglii to znałem człowieka co przez bite 3 lata jadł tosty posmarowane dżemem na śniadanie, makaron z sosem z proszku na obiad i płatki na kolacje. :roll: byłem pod wrażeniem a jak go zapytałem czemu to mówił że z oszczędności i powiedział że wyliczył że za jedzenie każdego dnia płacił tylko 1,5 funta. Mięso tylko w niedziele tak to kurczak do tych makaronów i 2 razy do roku ciuchy kupował. Postawił dom i wrócił do polski. Ważne żeby mieć cel i go realizować. :D
pawlos

Postprzez Gucia77 » Pn, 4 sty 2016, 11:07

pawlos napisał(a):Jak byłem w Anglii to znałem człowieka co przez bite 3 lata jadł tosty posmarowane dżemem na śniadanie, makaron z sosem z proszku na obiad i płatki na kolacje. :roll: byłem pod wrażeniem a jak go zapytałem czemu to mówił że z oszczędności i powiedział że wyliczył że za jedzenie każdego dnia płacił tylko 1,5 funta. Mięso tylko w niedziele tak to kurczak do tych makaronów i 2 razy do roku ciuchy kupował. Postawił dom i wrócił do polski. Ważne żeby mieć cel i go realizować. :D

:o :o :o 3 lata jeść to samo :o :o :o toż to niezdrowe. No ale plan wykonał. Ja nie wyobrażam sobie pracować i nie wydawać zarobionych pieniędzy, ale ja jestem kobietą i potrzebuje stały dostęp do nowych ciuchów i kosmetyków ;) .
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez pawlos » Pn, 11 sty 2016, 14:02

oj Gucia wy kobiety tak macie że zakupy dla was czasem lepsze niż miłość ;) ale jeżeli chodzi o kobiety to mogę zrozumieć że ciuchy kupują bo często i taniej tam jest i jakość lepsza.
pawlos

Postprzez irka » Pn, 11 sty 2016, 14:08

pawlos napisał(a):Jak byłem w Anglii to znałem człowieka co przez bite 3 lata jadł tosty posmarowane dżemem na śniadanie, makaron z sosem z proszku na obiad i płatki na kolacje. :roll: byłem pod wrażeniem a jak go zapytałem czemu to mówił że z oszczędności i powiedział że wyliczył że za jedzenie każdego dnia płacił tylko 1,5 funta. Mięso tylko w niedziele tak to kurczak do tych makaronów i 2 razy do roku ciuchy kupował. Postawił dom i wrócił do polski. Ważne żeby mieć cel i go realizować. :D

Jakiś asceta :D .
irka

Postprzez pawlos » Śr, 20 sty 2016, 13:44

Człowiek był miły, dobry kolega. Podziwiałem za wytrwałość w dążeniu do celu, nie wiem jak z jego zdrowiem bo nie mam kontaktu ale gdziekolwiek jest pozdrawiam. :)
pawlos

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech