Boże Narodzenie w Niemczech

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Re: Boże Narodzenie w Niemczech

Postprzez irka » Wt, 15 gru 2015, 10:06

Gucia, super dziękuję za tekst. Tak właśnie jest w Niemczech. Oni się za bardzo nie rozczulają jak my. Chociaż przyrządzić taką pyszną kaczkę to też trzeba mieć talent ;). Ja na przykład do pieczenia ptactwa nie jestem stworzona :) . Kurczak wychodzi mi suchy :( .
irka

Postprzez irka » Pn, 28 gru 2015, 09:08

Po Świętach jestem padnięta. Nie napracowałam się przy gotowaniu, ale zmęczyłam się ciągłym jedzeniem ;) . Codziennie jeszcze nawet przed Wigilią, chodziłyśmy z babcią na imprezki rodzinne. Nie miałam nawet czasu zatęsknić za świętami w Polsce.
irka

Postprzez Gucia77 » Pn, 28 gru 2015, 12:01

irka napisał(a):Po Świętach jestem padnięta. Nie napracowałam się przy gotowaniu, ale zmęczyłam się ciągłym jedzeniem ;) . Codziennie jeszcze nawet przed Wigilią, chodziłyśmy z babcią na imprezki rodzinne. Nie miałam nawet czasu zatęsknić za świętami w Polsce.

To teraz trzeba biegać, żeby zgubić zbędne kalorie :D .
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez barbara » Pn, 28 gru 2015, 16:48

irka napisał(a):Po Świętach jestem padnięta. Nie napracowałam się przy gotowaniu, ale zmęczyłam się ciągłym jedzeniem ;) . Codziennie jeszcze nawet przed Wigilią, chodziłyśmy z babcią na imprezki rodzinne. Nie miałam nawet czasu zatęsknić za świętami w Polsce.

No i bardzo fajnie Irenko :D ni zlego coby na dobre nie wyszlo 8-) przyjdzie czas i odpoczniesz ;)
barbara

Postprzez pawlos » Pn, 4 sty 2016, 10:39

A co dobrego podaje się w DE na święta. Jestem zawsze ciekaw potraw które podają w innych krajach???

A co do ptactwa to jest sztuką upiec np. kaczkę, ja polecam worki do pieczenia. Zatrzymują wilgoć w mięsie jak i soki później na sos można wykorzystać. :) POLECAM
pawlos

Postprzez irka » Pn, 4 sty 2016, 11:10

W Wigilię jedzą smażoną kiełbasę i Kartoffelsalad, poważnie :D . Nasza Wigilia to na przeciw niemieckiej - uczta wszechczasów. W Boże Narodzenie mają lepiej, bo jedzą pieczoną gęś faszerowaną jabłkami, orzechami i nie wiem czym jeszcze. Całkiem smaczna.
irka

Postprzez Anisia » Wt, 5 sty 2016, 11:27

No właśnie kartoffelsalad! JAk podopieczna ją robiła to już mnie mdli,na dworze był upał a ona robiłata sałatkę wlewała pół butelki octu do tego z tym niby majonezem a obok z tyłkiem w talerzy siedział kot co przylazł z pola i mył się to mi słabo już :( później kazała mi to jeśc zachwycając się co to ona zrobiła i jakie to pyszne fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj
Anisia

Postprzez Gucia77 » Wt, 5 sty 2016, 11:30

Anisia, może to nie była Niemka tylko Chinka i ona jadła te koty na obiad ;) .
Gucia77

Postprzez Anisia » Wt, 5 sty 2016, 11:49

Gucia77 napisał(a):Anisia, może to nie była Niemka tylko Chinka i ona jadła te koty na obiad ;) .

:D Niemka Niemka i to taka nazistka! NA ścianie wisiało zdjęcie wielkości pól okna a na nim jej ociec w mundurze a obak Albert Speer trzymający ja na rękach,oj jak ona zachwycała sie nim!!!!!!!
Anisia

Postprzez Gucia77 » Pt, 8 sty 2016, 09:36

Anisia napisał(a):
Gucia77 napisał(a):Anisia, może to nie była Niemka tylko Chinka i ona jadła te koty na obiad ;) .

:D Niemka Niemka i to taka nazistka! NA ścianie wisiało zdjęcie wielkości pól okna a na nim jej ociec w mundurze a obak Albert Speer trzymający ja na rękach,oj jak ona zachwycała sie nim!!!!!!!

okropieństwo...
Gucia77

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech