Boże Narodzenie w Niemczech

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Re: Boże Narodzenie w Niemczech

Postprzez barbara » Pt, 8 sty 2016, 15:53

Rany boskie Anisia :o juz lepiej nie wspomknaj,zapomnij raz na zawsze :o :?
barbara

Postprzez pawlos » Pn, 11 sty 2016, 13:53

No i niepotrzebnie zapytałem :P a tak serio to słabo z takim jedzeniem, my na święta jesteśmy przyzwyczajeni do pysznego żarełka a tu takie wursty :) dobrze ze abażurów ze skóry ludzkiej nie ma. ;)

PS. Może ktoś uratuje ten wątek i napisze że jedzą jakieś inne lepsze rzeczy?
pawlos

Postprzez irka » Pn, 11 sty 2016, 13:55

pawlos napisał(a):No i niepotrzebnie zapytałem :P a tak serio to słabo z takim jedzeniem, my na święta jesteśmy przyzwyczajeni do pysznego żarełka a tu takie wursty :) dobrze ze abażurów ze skóry ludzkiej nie ma. ;)

Wiesz, czasem zdarzają się rodzinki, które chcą polskiej Wigilii i wtedy masz wolną rękę w gotowaniu :) .Chciałeś tradycji to napisałam co jedzą Niemcy :D .
irka

Postprzez Jolasia » Wt, 12 sty 2016, 19:55

pawlos napisał(a):No i niepotrzebnie zapytałem :P a tak serio to słabo z takim jedzeniem, my na święta jesteśmy przyzwyczajeni do pysznego żarełka a tu takie wursty :) dobrze ze abażurów ze skóry ludzkiej nie ma. ;)

Pawlos no abażury to były pomusły tej maciory Ilse Koch w Buchenwaldzie(skończona z niej kanalia bo inaczej nazwac jej nie mogę -niech jej ziemia cięższa będzie od ołowiu) myśle że tego w rodzinach niemieckich nie praktykują w dzisiejszych czasach. :(
Jolasia

Postprzez anna73 » Śr, 13 sty 2016, 12:31

Anisia to okropne co piszesz! Mam nadzieję, że niewiele jest takich osób do opieki! Nie chcę na kogoś takiego trafić nigdy w życiu!
Obrazek
anna73

Postprzez anna73 » Śr, 13 sty 2016, 12:33

pawlos napisał(a):PS. Może ktoś uratuje ten wątek i napisze że jedzą jakieś inne lepsze rzeczy?
Nikt nie napisał tu o pierniczkach ani ciasteczkach imbirowych :) To przecież niemiecka tradycja świąteczna. Takie specjały jedzą tylko w okresie świątecznym. Zapach prażonych migdałów na jarmarkach bożonarodzeniowych, Glühwein. Polecam
Obrazek
anna73

Poprzednia strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech