Czy lubicie język niemiecki?

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Czy lubicie język niemiecki?

Postprzez winonka » Śr, 17 wrz 2014, 09:37

Musze Wam powiedziec, że kiedys nienawidzilam tego języka. Kojarzyl mi sie chyba jak wszystkim z wojna i hitlerem, brzmi nieładnie, tak szorstko i twardo... Z czasem, kiedy przez prace jestem zmuszona codziennie go używac przywyklam, ale nadal uwazam, ze jest po prostu brzydki. A wy?
winonka

Re: Czy lubicie język niemiecki?

Postprzez Rogulka » Cz, 18 wrz 2014, 11:53

Ja lubie :) nie wiem czego tyle osóvb w nim nie lubi, język jak każdy inny .
Życia nie mierzy się ilością oddechów a ilością chwil, które zaparły dech w piersiach...
Rogulka

Postprzez proszkowa » Cz, 18 wrz 2014, 12:21

Nie... jest brzydki. Zawsze żałowałam, że nie nauczyłam się francuskiego albo chociaz angielskiego - tych języków aż miło się słucha.
proszkowa

Postprzez Krysta » Pt, 19 wrz 2014, 09:44

Nie wiem co tu jest do lubienia lub nie :) dzięki niemu możemy pracować, więc ja sie tam ciesze, że go znam.
Krysta

Postprzez eve55 » Pn, 22 wrz 2014, 11:51

może nie jest najpiękniejszym językiem na świecie, tak jak włoski czy hiszpański, które są bardzo melodyjne, ale języ kto język. Choć rzeczywiście sporo ludzi go nie lubi, chyba jednak bardziej ci, którzy naco dzien sie nim nie posluguja. Jak sie mowi po niemiecku codziennie to sie człowiek przekonuje chyba, nawet jeśli kiedys nie lubil Chodzi nawet o samą satysfakcje, że człowiek potrafi porozumiec się w obcym języku.
eve55

Postprzez AnnaS » Śr, 24 wrz 2014, 09:04

Jezyka nie lubią chyba ci, którzy do dzis winią Niemcow za wojne (choc ci zyjacy dzis sa przeciez nieczemu niewinni).
AnnaS

Postprzez Rogulka » Cz, 2 paź 2014, 11:18

AnnaS napisał(a):Jezyka nie lubią chyba ci, którzy do dzis winią Niemcow za wojne (choc ci zyjacy dzis sa przeciez nieczemu niewinni).

A żebys wiedziala. Do dzisiaj Polacy nie lubią Niemcow i tak bedzie jesczze dlugo dlugo.
Życia nie mierzy się ilością oddechów a ilością chwil, które zaparły dech w piersiach...
Rogulka

Postprzez groza » Cz, 9 paź 2014, 10:06

Lubie, czego mam w nim nie lubiec. Moze stare babcie patrzą na Niemcow do tej pory jak na hitlera le my musimy leczyc z tego nasze spoleczenstwo!
groza

Postprzez Katarzyna » Śr, 15 paź 2014, 10:00

Ja lubie bardzo, podoba mi sie bardziej niż polski, moze dlatego, ze teraz czesciej rozmawiam właśnie po niemiecku :D
Katarzyna

Postprzez Rogulka » Śr, 15 paź 2014, 12:58

Katarzyna napisał(a):Ja lubie bardzo, podoba mi sie bardziej niż polski, moze dlatego, ze teraz czesciej rozmawiam właśnie po niemiecku :D

To witaj w klubie :D bo tu sami antagoniści :D
Rogulka

Następna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech