Czy lubicie język niemiecki?

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Re: Czy lubicie język niemiecki?

Postprzez bajabongo » Śr, 7 sty 2015, 12:39

Niemiecki to szorstki język, taki odpychający. Angielski jest o wiele ładniejszy i bardziej "inutuicyjny". Angielskiego nauczyłam się bardzo szybko, z niemieckim męczyłam się dłużej
bajabongo

Postprzez regina » Pt, 9 sty 2015, 09:42

Lubię, od dziecka jestem dwujęzyczna bo rodzice uczyli mnie i pl i niem. jezyka. Będę im za to zawsze wdzieczna, wiele razy juz mi sie przydal. I nie mam do niego zadnych uprzedzen.
regina

Postprzez begonia » Pn, 12 sty 2015, 10:25

Lubie czy nie lubię - ważne że dzięki niemu zarabiam :P
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Postprzez ilija » Wt, 20 sty 2015, 14:53

Kiedyś w szkole bardzo nie lubiłam. Kojarzył mi się z wojna i hitlerem he he. to było dziecinne i głupie, ale każdy ma chyba troche takie skojarzenia. Dzisiaj jest mi obojetny.
ilija

Postprzez bla bla » Wt, 17 lut 2015, 16:52

też macie problemy
bla bla

Postprzez kiszka » Pn, 2 mar 2015, 16:44

Ja ja, deutschland ist sehr gut! :P
kiszka

Postprzez etap » Pt, 6 mar 2015, 13:27

kiedy uczylam sie tego jezyka w LO, bardzo go nie lubilam i ciagnelam aby zaliczyc. nie przypuszczalam , ze w wieku 50 lat ,znajomosc tego jezyka , stanie sie moim ratunkiem w zyciu. Ucze sie od ponad 3 lat, dziennie, systematycznie i powiem Wam, ze bardzo go lubie. Jak nie umialam sie porozumiewac , to tez wydawal mi sie nieciekawy, a teraz , kiedy rozumiem co ludzie mowia, widze jego piekno. Bardzo lubie sluchac piosenek Heleny Fischer, Andrei Berg i kilku jeszcze wykonawcow. Tak mnie zycie zaskoczylo, ze ten jezyk pozostanie dla mnie do konca, jezykiem kontaktu nacodzien
etap

Postprzez malinka » Cz, 12 mar 2015, 14:55

Właśnie coś w tym jest. Ja miałam podobnie, dopóki nie znałam tego języka to brdzo go nie lubiłam. Zawsze wydawał mi się trudny. Teraz, kiedy nie mam problemu, żeby się z jego pomoca gdziekolwiek porozumieć, to po prostu go lubie. Coś czego nie znamy zawsze wydaje się obce i dziwne, a jesli to oswoimy - staje się naszym sprzymierzeńcem :)
malinka

Postprzez etap » Cz, 12 mar 2015, 21:05

malinka napisał(a):Właśnie coś w tym jest. Ja miałam podobnie, dopóki nie znałam tego języka to brdzo go nie lubiłam. Zawsze wydawał mi się trudny. Teraz, kiedy nie mam problemu, żeby się z jego pomoca gdziekolwiek porozumieć, to po prostu go lubie. Coś czego nie znamy zawsze wydaje się obce i dziwne, a jesli to oswoimy - staje się naszym sprzymierzeńcem :)

Malinka, wlasnie masz racje.) kochamy jezyk niemiecki:)
etap

Postprzez ludka » Pt, 13 mar 2015, 16:48

A ja mam zupełnie neutrale do niego podejście, zawsze się dziwiłam jak ktoś mówił, że niecierpi tego języka. Co w nim takiego złego... język jak każdy inny ;)
ludka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech