Niemieckie jedzenie

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Re: Niemieckie jedzenie

Postprzez monik » Pn, 11 maja 2015, 14:56

Justyna napisał(a):monik, ale to "wszystko" też swoje kosztuje. W każdym razie nie ma to jak jedzenie we własnym domu, kiedy nie musisz wyrabiać się w czasie :) . Ja tu jem to, co je babcia więc raczej po niemiecku więc jak przyjeżdżam do Polski to jak wejdę do Biedronki to wykupiłabym nawet cały asortyment gotowych dań ;) . Tak smacznie wyglądają.

W poksce też kosztuje. A ja na jedzenie sobie nie żałuję ;)
monik

Postprzez gocha » Wt, 19 maja 2015, 13:45

Jadłyście tutaj placki ziemniaczane? Moja babcia chciała żeby jej usmażyć 2 placuszki. wydawalo mi się, że z śmietaną je wsunie - mmm pyszności :D a moja babcinka zjadła je...z musem jabłkowym!! spotkałyście się już z takim dziwactwem?
gocha

Postprzez sonia » Wt, 19 maja 2015, 21:50

Jadłam kiedyś, ale jeszcze nigdy z musem jabłkowym. Najczęściej z kiełbasą i surówką z kiszonej kapusty co też było dla mnie nowością.
sonia

Postprzez kluska » Pt, 22 maja 2015, 20:43

niemieckie jedzenie...Polskie podniebienia sa przyzwyczajone do troszkę innych standardów. mi nie smakuje w niemczech. ciesze się na każdy powró do domu:D ostatnio zaproponowałam mojej babci, że przygotuje coś od siebie-nie smakowalo jej. wiec problem działa w obie strony;)
kluska

Poprzednia strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech