Niemieckie jedzenie

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Niemieckie jedzenie

Postprzez kurde bele » Cz, 23 paź 2014, 15:20

Co myślicie o niemieckim jedzeniu? Uważam, że spora jego częśc jest ohydna. Szczególnie jesli mowa o wedlinach/kiełbasach, chyba niemożliwe, żeby znaleźc dobrą... A te parówki w słoiku... nie tknełabym ich - przypominają mi kolekcję jakiegoś biologa, który w swoim laboratorium ma w słoikach ludzkie narządy :P
kurde bele

Re: Niemieckie jedzenie

Postprzez polcia » Pn, 3 lis 2014, 17:01

kurde bele napisał(a):Co myślicie o niemieckim jedzeniu? Uważam, że spora jego częśc jest ohydna. Szczególnie jesli mowa o wedlinach/kiełbasach, chyba niemożliwe, żeby znaleźc dobrą... A te parówki w słoiku... nie tknełabym ich - przypominają mi kolekcję jakiegoś biologa, który w swoim laboratorium ma w słoikach ludzkie narządy :P

Ha ha moja córka miała identyczne skojarzenia jak pierwszy raz je zobaczyła... :lol:
polcia

Postprzez fanta » Pt, 7 lis 2014, 10:35

Jedzenie jak jedzenie, ale niemiecki krobacher jest według mojego męża najlepszym piwem na świecie. Jak wracam to obowiązkowo przywożę mu kilak sztuk zawsze. W Polsce też mozna je kupić, ale Marek twierdzi, że co niemieckie to niemieckie i że całkiem inaczej smakuje... nie wiem bo nie pijam, ale skoro tak mówi.
fanta

Postprzez lidka » Śr, 12 lis 2014, 12:37

Mój mąż też lubi niemieckie piwa, właściwie większość, w lidli często można je dostać na promocjach i kupuje na zapas. A kuchnia... najbardziej brakuje mi w niej pysznej, prawdziwej polskiej kiełbasy...
lidka

Postprzez Wanda » Cz, 13 lis 2014, 09:44

lidka napisał(a):Mój mąż też lubi niemieckie piwa, właściwie większość, w lidli często można je dostać na promocjach i kupuje na zapas. A kuchnia... najbardziej brakuje mi w niej pysznej, prawdziwej polskiej kiełbasy...

Wędliny w de sa rzeczywiście średnie, te suche, twarde kielbasy mi średnio smakują.
Wanda

Postprzez anna73 » Cz, 13 lis 2014, 11:06

Mnie niemiecką kuchnią uraczyła nie raz córka podopiecznej, i nie wiem czy dlatego że nie potrafi gotować, czy dl;atego że ta kuchnia jest niedobra - nie smakowało mi.
Obrazek
anna73

Postprzez kreska » Pt, 14 lis 2014, 10:18

a mnie ciekawi co jest z tą kartoffelnsalat... niby niemiecka nazwa... czy to w końcu polskie czy niemieckie danie? wie ktos?
kreska

Postprzez kazia » Pt, 28 lis 2014, 10:06

Z tego co ja wiem to to niemiecka sałatka. Na śląsku traktowana jest jak polska bo wiadomo, tam duzo niemieckich pozostałości jest .
kazia

Postprzez pijjja » Pt, 12 gru 2014, 16:49

Niemiecka kuchnioa nie różni sie za bardzo od polskiej, nie widze az tak duzej roznicy zeby jej nie lubiec albo sie nia zachwycac
pijjja

Postprzez mniam » Wt, 24 lut 2015, 11:34

Mnie najbardziej przerażają parówki w słoikach.... wyglądają jak z jakiegoś laboratorum ha ha nie zjadłabym tego. albo szparagi w sloiku w wodzie - ohyda.
mniam

Następna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech