Nasi podopieczni - typowi Niemcy?

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Nasi podopieczni - typowi Niemcy?

Postprzez mariola » Pt, 14 lis 2014, 11:25

Witajcie, jacy są Wasi podopieczni? Typowi Niemcy, którzy mają opinię gburów i skąpców? Pamiętam, jak byłam mała i przyjezdzała do mnie ciocia z rajchu. Przywoziła słodycze których wcześniej na oczy nie widziałam. Ale pamiętam, że sie tyle mówiło, ze to polski niemiec w rdzinie, ze Niemcy zmieniaja, że wystarczy zaksoztowac życia tam i staje się jak typowy Niemiec (ja o cioci miałam inne wrażenie). Ale kiedy pojechałam do niej w odwiedziny to poznałam kilku jej znajomych (miałam juz jakies 14 lat, potem za drugim razem 22) i wtedy zgodziłam się z tym sterotypem. Nie polubiłam tych ludzi, byli tacy jacyś wyniośli, sztywni... z kolei teraz kiedy jeżdze jako Opiekunka do Niemiec spotkałam skrajnie różne osobistości. Moja obecna podopieczna to z urodzenia Niemka, ale z zachowania taka typowa polska babcia, ciepła i serdeczna kobieta. Z poprzednimi bywało róznie... A jakie sa wasze wrażenia?
mariola

Re: Nasi podopieczni - typowi Niemcy?

Postprzez marysia » Pn, 24 lis 2014, 17:00

Różnie... ale nie lubie stereotypow typu polak zlodziej albo niemiec gbur... ludzie są różni wszędzie!
marysia

Postprzez Krysta » Śr, 26 lis 2014, 09:27

Z jednej strony ocenianie ludzi według stereotypów jest niesorawiedliwe, ale z drugiej... nikt nie zaprzeczy, że włosi czy oglnie południowcy sa inny niż ludzie z europy środkowej luib północnej... więc chyba coś w tym jest...
Krysta

Postprzez Katarina » Pt, 28 lis 2014, 10:02

A moja podopieczna ma własnie coś z typowego niemca... jak ma dobry dzien to nie, ale jak ma zły to jest niemiłai oschła. A... i centuś z niej najwiekszy jakiego do tej pory poznałam!!!!
Katarina

Postprzez mrówkqa » Śr, 31 gru 2014, 14:25

Noże jestem uprzedzona ale wiekszośc niemców których poznałam ma w sobie tę taka niemiecka... nie wiem jak to nazwać... grurowatośc? Trzymają ludzi na dystans, nie poznałam jesczze Niemca lub niemcki od której byłaby sympatycznośc, pogoda ducha... moze mam pecha po prostu.
mrówkqa

Postprzez amigos » Cz, 8 sty 2015, 16:56

Mój podopieczny to były żołnierz, twardy i milczący, samotnik - woli siedziec sam niż ze mną. Ja jestem potrzebny do wstawania, ubierania, mycia itd. ale wolnego czasu nie spędzamy razem. Nie oceniam go jako typowego niiemca, ma taki charakter i juz. Nie wnikam i nie narzucam sie, ponoć dużo w życiu przeszedł. Mi taki układ tez odpowiada.
amigos

Postprzez Elza » Cz, 22 sty 2015, 12:32

amigos napisał(a):Mój podopieczny to były żołnierz, twardy i milczący, samotnik - woli siedziec sam niż ze mną. Ja jestem potrzebny do wstawania, ubierania, mycia itd. ale wolnego czasu nie spędzamy razem. Nie oceniam go jako typowego niiemca, ma taki charakter i juz. Nie wnikam i nie narzucam sie, ponoć dużo w życiu przeszedł. Mi taki układ tez odpowiada.

Szczerze to fajnie, zależy jesczze jaka wyplata, ale chyba lepszy podopieczny co woli siedziec sam niż taki, który musi z kimś spędzać każdą wolną chwilę :P
Elza

Postprzez żaba » Cz, 29 sty 2015, 16:49

Nie wiem co to jest typowy niemiec...
żaba

Postprzez sensowna » Pn, 9 mar 2015, 13:56

Moi podopieczni to normalni ludzie, starsi i schorowani. Niektórzy byli wredni, inni do rany przyłóż aleI nie widzę w nich nic typowo niemieckiego...
sensowna

Postprzez steni » Pn, 9 mar 2015, 15:35

sensowna napisał(a):Moi podopieczni to normalni ludzie, starsi i schorowani. Niektórzy byli wredni, inni do rany przyłóż aleI nie widzę w nich nic typowo niemieckiego...

Sensowna każdy naród ma swój stereotyp, Niecy uchodza za gburów bez poczucia humoru i skąpców. Polacy za złodzie, cwaniaków i pijaków. Oczywiścię mówię tu tylko o negatywnych stereotypach. Większość z nich powstało na skutek wzięcia sobie za wzorzec pojedynczych jednostek, które takimi cechami się charakteryzują. Niestety stereotypy tak mocno się wbijają w ludzką świadomośc, że ciężko jest je potem wyplenić.
steni

Następna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech