Mandaty w Niemczech

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Re: Mandaty w Niemczech

Postprzez AnnaS » Śr, 17 wrz 2014, 09:30

jaćka napisał(a):Teraz w polskiej tv leca reklamy pokazujace wyp[adki drogowe i konsekwencje jechania samochodem nawet 5 - 10 km za szybko. Takie konsekwencje moga byc bardzo duze, 5, 10 km to sie wydaje malo. dla osoby, ktora nagle znajdzie sie przed maska samochodu to moze byc bardzo duzo.

No niby tak... ale Polska to kraj absurdów, za kradziez batonika karze sie wiezieniem, a za zabicie/gwalt wyrokiem w zawieszeniu. Można sie pogubic i czuc lekko zdezorientowanym.
AnnaS

Postprzez biletowa » Śr, 8 kwi 2015, 11:54

nigdy w życiu nie płaciłam mandatu wni w polsce ani w niemczech, bo zawsze mam ze sobą bilet. Spaliłabym się ze wstydu, gdyby mnie przyłapał ktoś bez ważnego biletu.
biletowa

Postprzez razowa123 » Śr, 8 kwi 2015, 12:12

W Nemczech o mandat trudno, dlatego, że w większości autobusów już przy wejściu trzeba okazać bilet i przyłożyć do takiego kasownika. to nie tak jak w Polsce. Tak przynajmniej było w miejscowości, w której ja byłam na południu tego kraju. W Polsce kilka razy mi się zdarzyło bez biletu wyruszyć w podróż i raz mnie złapali. Rzeczywiście wstyd jak nie wiem..
razowa123

Poprzednia strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech