Mandaty w Niemczech

Życie w Niemczech – zwyczaje, święta, praktyczne informacje.

Mandaty w Niemczech

Postprzez bodzia » Cz, 7 sie 2014, 14:01

Kojarzycie jak wygląda sprawa z mandatami w Niemczech? Jestem pierwszy raz tym kraju, czasem musze dojechac do miasta autobusem i wtedy jezdze na gape bo od rodziny nie dostaje biletów ani pieniedzy na nie, a glupio mi sie ich podpytac, jak to wygląda...
bodzia

Re: Mandaty w Niemczech

Postprzez Dominika » Pn, 11 sie 2014, 11:51

Oj radze jednak kupic ten bilet... za jego brak trzeba placic kary (około 40 euro bodajze )
Dominika

Postprzez goska » Pn, 11 sie 2014, 11:55

A jakim cudem udaje ci się jeździć autobusami bez biletu? Jak ja jeżdżę autobusami to do wsiadania otwierają się tylko przednie drzwi i kierowca bacznie patrzy czy ludzie odbijają bilety. No może w tłumie nie zauważyć jakiegoś gapowicza, ale ja jeszcze nigdy nie jechałam na gapę. Bałabym się, ze mnie złapią.
goska

Postprzez bogna » Śr, 20 sie 2014, 08:35

Ja raz zapłaciłam mandat za brak biletu. Wynosił on 30 euro. Jakoś 2 razy w życiu jeździłam bez biletu, ale jakby nie patrzeć można dużo zaoszczędzić jak jednorazowy bilet kosztuje 1,50 ;).
bogna

Postprzez goska » Śr, 20 sie 2014, 10:21

Bogna, ale sumienie gryzie jak jeździ się na gapę. Przecież to tak jak kradzież.
goska

Postprzez Elza » Wt, 9 wrz 2014, 13:13

goska napisał(a):Bogna, ale sumienie gryzie jak jeździ się na gapę. Przecież to tak jak kradzież.

Ale nie w Polsce. Tutaj bilety uważam są bardzo drogie. Samej kilka razy zdarzyło mi sie jechac bez biletu i nie mialam żadnych wyrzutów sumienia. Bo zdzieraja z pasażerów za dużo.
Elza

Postprzez Nata » Cz, 11 wrz 2014, 09:35

Na mandaty to tzreba uważac, ale za przekroczenie predkoci. Nie wiem czy mam pecha ale dotad spotkalam sie dwa razy z niemieckimi policjantami i za każdym razem byli bardzo szorstcy i niemili. Nie da sie z nimi dogadac, mandat murowany i to niemały...
Nata

Postprzez kartagina » Cz, 11 wrz 2014, 12:28

Nata napisał(a):Na mandaty to tzreba uważac, ale za przekroczenie predkoci. Nie wiem czy mam pecha ale dotad spotkalam sie dwa razy z niemieckimi policjantami i za każdym razem byli bardzo szorstcy i niemili. Nie da sie z nimi dogadac, mandat murowany i to niemały...

I dobrze! za przkroczenie predkości powinny byc mandaty - jak to nazwalas - MUROWANE. Jak jedziesz za szybko to jestes potencjalnym mordercą!!!
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez AnnaS » Pn, 15 wrz 2014, 10:17

Zależy jeszcze o ile sie ta predkosc przekroczylo. Jesli 5 km na godzine to uwazam za przesade karac kogos bardzo wysokim mandatem, inaczej jesli po drogach jedzie pirat drogowy. To wtedy prosze bardzo, nawet do więzienia bym wsadzila. A w polsce? nic sie z takimi nie robi...
AnnaS

Postprzez jaćka » Wt, 16 wrz 2014, 13:37

Teraz w polskiej tv leca reklamy pokazujace wyp[adki drogowe i konsekwencje jechania samochodem nawet 5 - 10 km za szybko. Takie konsekwencje moga byc bardzo duze, 5, 10 km to sie wydaje malo. dla osoby, ktora nagle znajdzie sie przed maska samochodu to moze byc bardzo duzo.
jaćka

Następna strona

Powrót do Codzienne życie w Niemczech