Jak wyperswadowac dziecku komputer?

Dyskusje na tematy nie związane z opieką.

Re: Jak wyperswadowac dziecku komputer?

Postprzez DorotaM » Cz, 5 lis 2015, 21:38

ewa napisał(a):To chodzi o te obcojęzyczne posty...

a co do zabraniania to jeśli się czegoś zabrania to bardziej to smakuje. U mojej znajomej dzieci miały wydzielane słodycze w ilościach jak w aptece. Ciągle pragnęły i jadły wzrokiem. U mnie ciągle coś fajnego było w ogólnodostępnych miejscach bez wyliczania. W efekcie dzieci znajomej mają od najmłodszych lat "łatane" zęby, mój ma wszystkie zdrowe.
To samo było z komputerem. Jak zaczął za dużo czasu spędzać przed kompem zapisałam go kółka modelarskiego.
Jak się coś chce odebrać, to trzeba dać coś w zamian i to coś równie atrakcyjnego lub atrakcyjniejszego. Najlepiej trochę własnego czasu...ale ekspertem od wychowywania dzieci nie jestem :mrgreen:

Aha, córka mi mówiła, że nie mam tego otwierać bo mi się jakieś wirusy pościągają :shock:
DorotaM

Postprzez ewa » Cz, 5 lis 2015, 22:27

Słuchaj dziecka, ma rację 8-) ja nie tykam takich rzeczy mimo, że zaszczepili mnie :mrgreen:
ewa

Postprzez DorotaM » Pt, 6 lis 2015, 12:56

To w takim razie będę słuchać córy :D .
DorotaM

Postprzez Karolina » Wt, 5 wrz 2017, 19:08

A czemu wyperswadować w ogóle? Technologia się rozwija, teraz komputery to przyszłość. Lepiej dziecko dobrze ukierować, jeśli chodzi o komputer, żeby się rozwijało, a nie ograniczać całkiem.
Karolina

Agencja pracy: opiekunkawniemczech.

Postprzez pilkarz0102 » Pt, 23 lut 2018, 15:09

Karolina napisał(a):A czemu wyperswadować w ogóle? Technologia się rozwija, teraz komputery to przyszłość. Lepiej dziecko dobrze ukierować, jeśli chodzi o komputer, żeby się rozwijało, a nie ograniczać całkiem.

Też chciałem zadać to pytanie. Teraz rozwija się gaming, ludzie zarabiają grając w zręcznościówki. Do tego steam (gra na żywo) pozwala na nawiązywanie kontaktów na całym świecie. Ja to bym w takim przypadku zapisał dziecko na zajęcia, które odpowiednio go ukierunkują w tym gamingu.
pilkarz0102

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy rodzinne i osobiste