Jak wyperswadowac dziecku komputer?

Dyskusje na tematy nie związane z opieką.

Jak wyperswadowac dziecku komputer?

Postprzez menda » Wt, 17 lut 2015, 16:57

Dostał na komumnie laptopa... Na pocztku był wielki bum, ale to bylo zrozumiałe. Potem jakby przestal sie interesowac a teraz dostal kilka nowych gier na urodziny od pewnego czlonka rodziny i nie odchodzi od komputera na minute... przy probie odebrania mu go zaczyna sie histeria... co mam robic?251
menda

Re: Jak wyperswadowac dziecku komputer?

Postprzez jagiełła » Śr, 18 lut 2015, 13:15

Trza było kupować dziecku komputer? Na podwórko wygonić, żeby w piłkę pograło, z innymi dziećmi się bawiło. Na komputerze pewnie będzie pracować całe życie, jeszcze mu sie zdaży znudzić.
jagiełła

Postprzez michaela » Śr, 25 lut 2015, 13:40

menda napisał(a):Dostał na komumnie laptopa... Na pocztku był wielki bum, ale to bylo zrozumiałe. Potem jakby przestal sie interesowac a teraz dostal kilka nowych gier na urodziny od pewnego czlonka rodziny i nie odchodzi od komputera na minute... przy probie odebrania mu go zaczyna sie histeria... co mam robic?251

Jak juz dziecko Ci histeryzuje i to takie duże że do komunii poszło to jest źle... najpewniej sama/sami sobie jesteście winni.
michaela

Postprzez jaka » Cz, 26 lut 2015, 16:40

Trzeba być stanowczym i po prostu powiedzieć nie i tyle. Innej opcji nie ma, jak pozwolisz raz to potem juz zawsze bedziesz musiala pozwalac. Ja tez nie jestem zwolenniczka zbyt szybkiego oswajania dzieci z komputerem i internetem. W końcu trzeba to zrobić, ale patrze na swoje nuki przed komputerem i mi sie ten widok nie podoba...ale co ja moge, to nie moje dzieci...
jaka

Postprzez miki » Pt, 27 lut 2015, 16:47

Trochę pogra i się znudzi, nie panikowałabym. Dzieci się interesują dzisiaj takimi rzeczami jak telefony, komputery gry. Taki swiat, ale wszystko z umiarem!
miki

Postprzez rewelka » Wt, 3 mar 2015, 12:24

Chrześniak mojej córki ma się całkiem dobrze, rodzice mają wysokie stanowiska i pieniędzy im nie brakuje. Ale te dzieci sa rozpieszczone do granic możliwości. Mają wszystko bez wyjątku. Córka ma zawsze nielada kłopot z kupieniem dzieciakowi prezentu, bo niczego mu nie brakuje i jednocześnie z byle czego też się nie ucieszy. Wszyscy uważamy, że rodzice robią błąd w wychowywaiu ich w ten sposób, ale to ich dziecko.
rewelka

Postprzez marylin » Śr, 4 mar 2015, 09:20

rewelka napisał(a):Chrześniak mojej córki ma się całkiem dobrze, rodzice mają wysokie stanowiska i pieniędzy im nie brakuje. Ale te dzieci sa rozpieszczone do granic możliwości. Mają wszystko bez wyjątku. Córka ma zawsze nielada kłopot z kupieniem dzieciakowi prezentu, bo niczego mu nie brakuje i jednocześnie z byle czego też się nie ucieszy. Wszyscy uważamy, że rodzice robią błąd w wychowywaiu ich w ten sposób, ale to ich dziecko.

Ja też mam w rodzinie podobną sytuację i szczerze to się tym nie przejmuje. Daje tyle na ile mnie stac i uważam za rozsądne. Njczęściej ubrania a teraz juz raczej pieniądze, bo chłopak orasta i z pomoca rodzicow cos tam sobie kupi.
marylin

Postprzez jadwiga » Śr, 4 mar 2015, 15:15

marylin napisał(a):
rewelka napisał(a):Chrześniak mojej córki ma się całkiem dobrze, rodzice mają wysokie stanowiska i pieniędzy im nie brakuje. Ale te dzieci sa rozpieszczone do granic możliwości. Mają wszystko bez wyjątku. Córka ma zawsze nielada kłopot z kupieniem dzieciakowi prezentu, bo niczego mu nie brakuje i jednocześnie z byle czego też się nie ucieszy. Wszyscy uważamy, że rodzice robią błąd w wychowywaiu ich w ten sposób, ale to ich dziecko.

Ja też mam w rodzinie podobną sytuację i szczerze to się tym nie przejmuje. Daje tyle na ile mnie stac i uważam za rozsądne. Njczęściej ubrania a teraz juz raczej pieniądze, bo chłopak orasta i z pomoca rodzicow cos tam sobie kupi.

I dobrze. Niektórzy jak mają kase to traca głowe. Ja się pracując w opiece odkułam porządnie, od 2 lat już tylko odkładamy z mężem na przyszłe lata. Mamy pieniądze, żeby kupowac wnuczkom wymyślne prezenty, ale stawiamy zawsze bardziej na praktyczne rzeczy. Dzieci szybko się przyzwyczajają, a uważam, że trzeba je w pierwszej kolejności nauczyć szacunku do pieniądza , tak żeby potrafiły docenić to co maja.
jadwiga

Postprzez pszczółka » Cz, 5 mar 2015, 13:01

Ja bym wyznaczyła limit godzin na waszym miejscu, że np. 1-2 godziny ma na komputer dziennie i tyle. I mocno byl tego pilnowała. Potem dziecko zapomni o realnym świecie i będzie żyło w świecie komputerów i gier.
pszczółka

Postprzez klara » Pt, 15 maja 2015, 12:44

A najlepiej to poprostu nie kupować dopóty, dopóki nie bedzie mu potrzebny do szkoły..
klara

Następna strona

Powrót do Sprawy rodzinne i osobiste