Zaręczyny

Dyskusje na tematy nie związane z opieką.

Zaręczyny

Postprzez DorotaM » Pn, 27 kwi 2015, 11:12

Moja 22 letnia córka oznajmiła mi wczoraj przez Skype, że zaręczyła się ze swoim chłopakiem z którym jest 2 lata. Czy to nie za wcześnie??
DorotaM

Re: Zaręczyny

Postprzez Jadzik » Pn, 27 kwi 2015, 11:34

Dwa lata związku to tak w sam raz, już mieli czas żeby się poznac. A czy 22 lata to mało na zaręczyny.. ja tak nie uważam, mi mój mąż oświadczył się kiedy mieliśmy po 21 lat.
Jadzik

Postprzez 3bozena » Pn, 27 kwi 2015, 12:23

Hmm...czasy się trochę zmieniły... ja te wyszłam dosyć młodo za mąż, ale nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko wychodziło za mąż w wieku 22 lat. Syn żenił się mając lat 27 a córka 25 i to uważam taki odpowiedni wiek. Tylko 3 lata różnicy niby, ale dla dzisiejszej młodzieży to dużo. Z drugiej strony jeśli to tylko zaręczyny i do ślubu chcą poczekać to nic złego w tym nie widzę, fajnie, że myślą o sobie poważnie, ale jeśli lada chila chcą brać ślub to ja bym się trochę bała.
3bozena

Postprzez irka » Pn, 27 kwi 2015, 14:41

DorotaM napisał(a):Moja 22 letnia córka oznajmiła mi wczoraj przez Skype, że zaręczyła się ze swoim chłopakiem z którym jest 2 lata. Czy to nie za wcześnie??

Dorota - ja bym się cieszyła :) za wcześnie czy nie... to zależy od tego jak sa dojrzali. Czas zwrrufikuje Osobiście znam pary co są ze sobą od 18 roku życia i bardzo szybko wzieły slub i są szczęsliwe a znam i takie, które zaręczyny i slub miały bardzo późno i już dawno się rozeszły...
irka

Postprzez aleksa.77 » Pn, 27 kwi 2015, 15:53

Dorota teraz są zupełnie inne czasy. Zaręczyny wcale nie oznaczają szybkiego ślubu. Moja siostrzenica ma 25 lat i już pewnie z 2 lata są po zaręczynach.
aleksa.77

Postprzez DorotaM » Pn, 27 kwi 2015, 19:06

No właśnie boję się, że te dwa lata to mało i 1 jakiś większy problem a ich małżeństwo się rozleci. Teraz tak często i chętnie młodzi biorą rozwody zamiast postarać się rozwiązać wspólnie problem. Mam nadzieję, że ze ślubem jeszcze poczekają.
DorotaM

Postprzez miodowa » Wt, 28 kwi 2015, 09:17

DorotaM napisał(a):No właśnie boję się, że te dwa lata to mało i 1 jakiś większy problem a ich małżeństwo się rozleci. Teraz tak często i chętnie młodzi biorą rozwody zamiast postarać się rozwiązać wspólnie problem. Mam nadzieję, że ze ślubem jeszcze poczekają.

Zaręczyny to jedno a ślub - drugie. Od zaręczyn do ślubu może minąć nawet kilka lat, więc nie ma co panikować :) a czy małżeństwo rozleci się przy jakichś problemach to możesz sie zastanawiać równie dobrze teraz jak za za 3-4 lata.
miodowa

Postprzez stasia » Śr, 29 kwi 2015, 14:38

DorotaM napisał(a):Moja 22 letnia córka oznajmiła mi wczoraj przez Skype, że zaręczyła się ze swoim chłopakiem z którym jest 2 lata. Czy to nie za wcześnie??

Dorota, szkoda, że o takich ważnych rzeczach przez Skypa musimy się dowiadywać :( to normalne, że jako matka martwisz się o swoje dziecko. Zareczyny to już poważny krok. Jak na dzisiejsze czasy to wcześnie się zdecydowali zaręczyć. Ale weź kilka oddechów, na spokojnie z córką porozmawiaj. Oni sa młodzi ale z drugiej strony to już nie dzieci... choć o życiu jeszcze wiedzą mało. Poczekaj cierpliwie i porozmawiaj z córką, może rozmowa z nią Cię uspokoi.
stasia

Postprzez kotulka » Śr, 29 kwi 2015, 21:58

Dorota, moja córka ma 24 lata i ja już bym chciała, żeby związała się na poważnie z jakimś chłopakiem. Moja córka twierdzi że jej nie potrzeba problemów i woli być sama?

Skoro córka zaręczyła się to jest już wystarczająco dorosła na podjęcie takiej decyzji. Zazdroszczę z jednej strony. Może nie będzie szybkiego ślubu.
kotulka

Postprzez arystoteleska » Pn, 4 maja 2015, 13:30

DorotaM napisał(a):No właśnie boję się, że te dwa lata to mało i 1 jakiś większy problem a ich małżeństwo się rozleci. Teraz tak często i chętnie młodzi biorą rozwody zamiast postarać się rozwiązać wspólnie problem. Mam nadzieję, że ze ślubem jeszcze poczekają.

Ale to nie znaczy, że Twoja córka też tak zrobi. Wiekszość zależy od wychowania, zasad i wartości, jakie wpajają rodzine, ale też od charakteru, na który już wpływu nie masz. W ogóle warto sobie uświadomić, że na niektóre rzecyz po prostu nie mamy wpływu.
arystoteleska

Następna strona

Powrót do Sprawy rodzinne i osobiste