Pierwszy wnuk

Dyskusje na tematy nie związane z opieką.

Re: Pierwszy wnuk

Postprzez anna73 » Cz, 7 sie 2014, 12:16

irka napisał(a):O no to ja też pogratuluję wnuka Kartagino!

Anna73, Ty chyba dziś urlop zaczynasz, bo skończyło Ci się odliczanie na pasku :D .

O tak, dobrze pamiętasz :) . Jeszcze 3h i wracam. Już jest zmienniczka. Przekazałam jej obowiązki i teraz mogę odpoczywać. Idę jeszcze na zakupy. Jeszcze nic nie kupiłam córce :o
Obrazek
anna73

Postprzez kartagina » Pn, 11 sie 2014, 12:15

Przepraszam, że nie odzywałam się od wtorku, ale nie miałam Internetu. Coś popsuło się na łączach i musieliśmy wzywać techników. Sprawa rozwiązana, a ja już w Polsce. Od kiedy tu jestem mam mniej czasu niż w pracy ;) . Pomagam córce przy dzidziusiu. Mały to cały dzień tylko je je i je a córka karmi piersią. Biedna nie ma wytchnienia, ale czego nie robi się dla dzieci ;) .

Super jest być babcią :) .
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez irka » Pn, 18 sie 2014, 15:17

Katarina widać, że podoba ci się bycie babcią :) .
irka

Postprzez ludka » Wt, 19 sie 2014, 08:37

katarina, nie nudzisz się na urlopie :D . Wiem jak to jest jak bawi się wnuki. Sama przez to przechodziłam :D.
ludka

Postprzez kartagina » Wt, 19 sie 2014, 12:40

Irka podoba mi się bardzo, ale mały ma kolki i strasznie jest przy tym niespokojny.
Wielu szuka szczęścia ponad ludzką miarę, inni poniżej jej, lecz ono znajduje się obok człowieka. [Konfucjusz]
kartagina

Postprzez anna73 » Śr, 20 sie 2014, 10:28

kartagina napisał(a):Irka podoba mi się bardzo, ale mały ma kolki i strasznie jest przy tym niespokojny.

Kartagina a córka z rodziną mieszka u Ciebie? Czy masz chwilę oddechu wieczorem, że możesz pobyć sama ze sobą?
Obrazek
anna73

Postprzez mela » Wt, 2 wrz 2014, 10:53

kartagina napisał(a):Przepraszam, że nie odzywałam się od wtorku, ale nie miałam Internetu. Coś popsuło się na łączach i musieliśmy wzywać techników. Sprawa rozwiązana, a ja już w Polsce. Od kiedy tu jestem mam mniej czasu niż w pracy ;) . Pomagam córce przy dzidziusiu. Mały to cały dzień tylko je je i je a córka karmi piersią. Biedna nie ma wytchnienia, ale czego nie robi się dla dzieci ;) .

Hehe, super jest być babcia jak sie tylko pomaga :d swoje dzieci sie juz odchowalo, to eraz mozna sluzyc dobrym slowemm, rada, pomoca, ale prawdziwe wychowywanie spoczywa na rekach rodzicow. I to jest fajne, bo mozesz sie zajmowac ukochanymi wnukami, ale nie wiaze sie to z taka odpowiedzialnoscia jak wychowywanie wlasnych dzieci ;)
mela

Postprzez Marzena » Wt, 2 wrz 2014, 15:25

mela napisał(a):
kartagina napisał(a):Przepraszam, że nie odzywałam się od wtorku, ale nie miałam Internetu. Coś popsuło się na łączach i musieliśmy wzywać techników. Sprawa rozwiązana, a ja już w Polsce. Od kiedy tu jestem mam mniej czasu niż w pracy ;) . Pomagam córce przy dzidziusiu. Mały to cały dzień tylko je je i je a córka karmi piersią. Biedna nie ma wytchnienia, ale czego nie robi się dla dzieci ;) .

Hehe, super jest być babcia jak sie tylko pomaga :d swoje dzieci sie juz odchowalo, to eraz mozna sluzyc dobrym slowemm, rada, pomoca, ale prawdziwe wychowywanie spoczywa na rekach rodzicow. I to jest fajne, bo mozesz sie zajmowac ukochanymi wnukami, ale nie wiaze sie to z taka odpowiedzialnoscia jak wychowywanie wlasnych dzieci ;)

Zalezy jak na to spojrzeć i jaka jest asytuacja.... Moja koleżanka została babcia i praktycznie wychowuje swoje wnuki... jej corka i ziec pracuje codziennie od rana do okolo 19-20 i dopiero na noc odbieraja dzieci, praktycznie sie z nimi nie widza. Nie wiem co zrobiliby bez babci. Ale w takiej sytuacji to ona wychowuje dzieci, kocha wnuki nad życie, ale wiem, że nieraz jest zmęczona tą sytuacją.
Marzena

Postprzez Katarina » Pt, 5 wrz 2014, 15:32

Ciężka sprawa... jak nie pomóc swoim wlasnym dzieciom.. ale z drugiej strony wiadomo, że to zakrawa o wykorzystywanie. Moim zdaniem to zależy od sytuacji funansowej jej dzieci wtedy. Jeśli spokojnie wyzyliby z jednej wyplaty (co rzeczywiscie w polsce jest teraz b. trudne albo i niemozliwe) to ja na jej miejscu zbuntowalabym sie. Kochac i pomagac moge, ale nie wyreczac. Po to sie ma dzieci, żeby je wychopwywac, po to sie je urodzilo... Co innego jesli z jednej wyplaty sie nie utrzymaja i jest to mus...
Katarina

Postprzez kartagina » Pt, 19 wrz 2014, 09:57

Wznawiam temat Kochane... przedłużyłam sobie urlop do końca wrzesnia (już od dwóch tygodni teoretycznie mialam byc powrotem w Niemczech), ale chce pomóc córce, nie poprosiła mnie o to wprost, ale czułam, ze bardzo tego chce. A skoro byla taka mozliwosc to czemu nie skorzystac i nie pobyc z wnukiem dłużej :)
kartagina

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy rodzinne i osobiste