Pierwszy wnuk

Dyskusje na tematy nie związane z opieką.

Re: Pierwszy wnuk

Postprzez ludka » Pt, 19 wrz 2014, 11:38

kartagina napisał(a):Wznawiam temat Kochane... przedłużyłam sobie urlop do końca wrzesnia (już od dwóch tygodni teoretycznie mialam byc powrotem w Niemczech), ale chce pomóc córce, nie poprosiła mnie o to wprost, ale czułam, ze bardzo tego chce. A skoro byla taka mozliwosc to czemu nie skorzystac i nie pobyc z wnukiem dłużej :)

No pewnie... takie chwile sa przeciez bezcenne! A dużo córce pomagasz? Nie ma wrażenia, że sie za bardzo wtrącasz, albo za dużo chcesz robić przy dziecku? Mi się ciężko było powstrzymac w pierwszych miesiącach zycia moich wnuków, najchętniej odsunęłabym moją synowa na bok i wziela maluszki i sama sie nimi zajela...ale ja mialam swoj czas, teraz przyszedl czas na mlodych :)
ludka

Postprzez magdalena » Wt, 14 kwi 2015, 13:57

Ja nie pamiętam narodzin mojego pierwszego wnuka z prostej przyczyny - nie było mnie wtedy w Pl. Ale za to pamiętam pierwsze spotkanie z nim, maluszek był (i nadal jest! :P) taki cudowny... piekny... podobny do mojej córy :)
magdalena

Postprzez 3bozena » Śr, 15 kwi 2015, 14:57

Ja się dopytuję moich dzieci kiedy się doczekam i babcią zostanę i nic...cisza...eh.
3bozena

Postprzez aleksa.77 » Śr, 15 kwi 2015, 17:18

A ja mam nadzieję, że moje dzieci nie uczynią mnie szybko babcią ;) . Teraz takie czasy, że nie wiadomo kiedy z dziećmi rozmawiać na "TE" tematy :o .
aleksa.77

Postprzez peggi » Cz, 16 kwi 2015, 09:14

aleksa.77 napisał(a):A ja mam nadzieję, że moje dzieci nie uczynią mnie szybko babcią ;) . Teraz takie czasy, że nie wiadomo kiedy z dziećmi rozmawiać na "TE" tematy :o .

Ja uważam, że im wcześniej tym lepiej. Wiadomo, że nie jak mają 5 lat, ale podstawówka to już dobry moment. Dzieci nie sa głupie - teraz 0 18 w tv leca reklamy gdzie całkiem nagie kobiety można zobaczyć, ten świat zmierza w dziwnym kierunku.
peggi

Postprzez aleksa.77 » Cz, 16 kwi 2015, 13:50

No tak, ale czy 13 lat to odpowiedni wiek na rozmawianie o seksie? Chyba za wcześnie trochę.
aleksa.77

Postprzez DorotaM » Cz, 16 kwi 2015, 20:01

Aleksa ja już mówiłam mężowi, żeby porozmawiał z naszym 13-letnim synem poważnie. Teraz te internety, komórki, wszystko dostępne więc na pewno już z kolegami oglądali różne rzeczy :? :oops:
DorotaM

Postprzez peggi » Pn, 20 kwi 2015, 12:57

aleksa.77 napisał(a):No tak, ale czy 13 lat to odpowiedni wiek na rozmawianie o seksie? Chyba za wcześnie trochę.

Zależy w jaki sposób się te rozmowe poprowadzi. To nie musi być rozmowa wprost, ze szczegółami, można przekazac sedno w bardzo elikanty sposób niezagłębiając się w szczegóły :)
peggi

Postprzez Lilka » Pt, 5 cze 2015, 21:45

U mojej córki w klasie już jedna dziewczynka jest w ciąży - 16 lat dziewczynka :shock: . Teraz trzeba wcześnie zaczynać. Mam nadzieję, że moja córka nie uczyni mnie babcią przez najbliższe 4-5 lat.
Lilka

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez DorotaM » Pt, 5 cze 2015, 22:15

Ach ta dzisiejsza młodzież zamiast korzystać z życia to dzieci im się zachciewa...
DorotaM

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy rodzinne i osobiste