Nasze dzieci bez nas

Dyskusje na tematy nie związane z opieką.

Re: Nasze dzieci bez nas

Postprzez aleksa.77 » Pt, 27 mar 2015, 18:32

milki napisał(a):Moja córcia ma 9 lat. wyjeżdżam, bo nie mamy z meżem pieniędzy (on po wypadku, nie umie znaleźc praco w zawodzie a jest budowlańcem). Jakos tak ciągniemy dzięki moim wyjazdom, ale córka bardzo to przeżywa... chciałabym ją zabrac tutaj, ale nie jest to możliwe :(

A myślałam, że tylko ja zostawiam tak małe dzieci w domu. Moja córka ma 13 lat a synek 5 :( . Bardzo za nimi tęsknię. Synek często płacze jak rozmawiamy przez Skype i muszę na chwilę wyłączać kamerkę, żeby nie widział, że ja też. Na szczęście mąż bardzo dobrze zajmuje się dziećmi i też moja mama jest blisko. Jakbym nie musiała to bym nie wyjeżdżała, ale niestety takie czasy.
aleksa.77

Postprzez bertowa » Pn, 30 mar 2015, 11:52

aleksa.77 napisał(a):
milki napisał(a):Moja córcia ma 9 lat. wyjeżdżam, bo nie mamy z meżem pieniędzy (on po wypadku, nie umie znaleźc praco w zawodzie a jest budowlańcem). Jakos tak ciągniemy dzięki moim wyjazdom, ale córka bardzo to przeżywa... chciałabym ją zabrac tutaj, ale nie jest to możliwe :(

A myślałam, że tylko ja zostawiam tak małe dzieci w domu. Moja córka ma 13 lat a synek 5 :( . Bardzo za nimi tęsknię. Synek często płacze jak rozmawiamy przez Skype i muszę na chwilę wyłączać kamerkę, żeby nie widział, że ja też. Na szczęście mąż bardzo dobrze zajmuje się dziećmi i też moja mama jest blisko. Jakbym nie musiała to bym nie wyjeżdżała, ale niestety takie czasy.

Dobrze, że mnie ominęły takie momenty... jak wyjeżdżałam, to "dzieciaki" miały już woje rodziny pozakładane, nikt za mną nie płakał :) byoby mi tam wtedy o wiele ciężej zapewne, więc nie zazdroszcze :(
bertowa

Postprzez halka » Śr, 1 kwi 2015, 12:40

Oj moje dzieciaki sobie radzą na szczęścia. Córa jedna 20 lat już całkiem a 15letnia odziwo też dobrze to znosi.
halka

Postprzez aleksa.77 » Cz, 2 kwi 2015, 21:07

Oj jest ciężko, jeszcze przed świętami. Synek pyta mnie czy będziemy razem święcić jajka :( .
aleksa.77

Postprzez DorotaM » Pn, 13 kwi 2015, 22:52

Ja mam 13 letniego syna i 22 letnią córkę. Jak wyjeżdżałam 3 lata temu to syn miał 10 lat. Ciężko było. Teraz już więcej rozumie i też nie jest już taki "mamusiowy" jak wcześniej. Z córką było łatwiej bo miała już 19 lat. Zaczynała studia i dorosłe życie.
DorotaM

Postprzez Krysta » Wt, 14 kwi 2015, 08:54

DorotaM napisał(a):Ja mam 13 letniego syna i 22 letnią córkę. Jak wyjeżdżałam 3 lata temu to syn miał 10 lat. Ciężko było. Teraz już więcej rozumie i też nie jest już taki "mamusiowy" jak wcześniej. Z córką było łatwiej bo miała już 19 lat. Zaczynała studia i dorosłe życie.

Dorotko Twoja córa ma tyle lat co mój syn, kiedy wyjeżdżałam, identycznie :) Tylko, że mój syn nie poszedł na studia, a do pracy. Ale na dobre mu to wyszło.
Krysta

Postprzez DorotaM » Pn, 20 kwi 2015, 22:55

Krysta napisał(a):
DorotaM napisał(a):Ja mam 13 letniego syna i 22 letnią córkę. Jak wyjeżdżałam 3 lata temu to syn miał 10 lat. Ciężko było. Teraz już więcej rozumie i też nie jest już taki "mamusiowy" jak wcześniej. Z córką było łatwiej bo miała już 19 lat. Zaczynała studia i dorosłe życie.

Dorotko Twoja córa ma tyle lat co mój syn, kiedy wyjeżdżałam, identycznie :) Tylko, że mój syn nie poszedł na studia, a do pracy. Ale na dobre mu to wyszło.

No proszę :).
DorotaM

Postprzez helaB » Śr, 22 kwi 2015, 12:45

Aropo studiów, mój syn był ostatnio na jakimś szkoleniu, opowiadał co tam robili. No i kobieta która ich szkoliła pyta się ich czy mają dyplom, czy ukończyli studia, oni wszyscy dumni chórem że tak, a ona im na to, że mogą sobie nim .... podetrzeć. Jej zdaniem dyplom już dzisiaj nic nie jest wart, tylko umiejętności, kwalifikacje, doświadczenie - nawet te zdobywane juz podczas studiów. Syn się trochę wkurzył, no ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Ona niby ekspertka to wie, ale jakos tak się trochę nie zgadzam, jednak wydaje mi się, że na kandydatów z ukończonymi studiami pracodawcy inaczej patrzą.
helaB

Postprzez Gucia77 » Śr, 22 kwi 2015, 23:10

Mój syn ma 21 lat i nie potrzebuje już opieki. Został na wikcie mojej mamy więc na pewno źle mu nie jest.
Zakupy - i nagle 7 godzin chodzenia nie sprawia ci żadnego problemu ;)
Gucia77

Agencja pracy: Pronobel

Postprzez DorotaM » Śr, 22 kwi 2015, 23:24

No tak nie ma to jak obiadki babci.

helaB napisał(a):Aropo studiów, mój syn był ostatnio na jakimś szkoleniu, opowiadał co tam robili. No i kobieta która ich szkoliła pyta się ich czy mają dyplom, czy ukończyli studia, oni wszyscy dumni chórem że tak, a ona im na to, że mogą sobie nim .... podetrzeć. Jej zdaniem dyplom już dzisiaj nic nie jest wart, tylko umiejętności, kwalifikacje, doświadczenie - nawet te zdobywane juz podczas studiów. Syn się trochę wkurzył, no ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Ona niby ekspertka to wie, ale jakos tak się trochę nie zgadzam, jednak wydaje mi się, że na kandydatów z ukończonymi studiami pracodawcy inaczej patrzą.
Dlatego moja córka poszła na studia zaoczne i pracuje. Chce nabrać doświadczenia. A jak syn pójdzie na studia to już będą wymagać pewnie pracy od podstawówki. Wygórowane wymagania.
DorotaM

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy rodzinne i osobiste