Druga połowa

Dyskusje na tematy nie związane z opieką.

Re: Druga połowa

Postprzez Krysta » Cz, 17 lip 2014, 14:51

begonia napisał(a):Oj dziewczyny! Ale miałam wieczór :( . Przepłakałam pół nocy. Powiedziałam mężowi, że za 2 tygodnie wyjeżdżam do pracy do Niemiec. Zdenerwował się na mnie bardzo :( . Pierwszy raz w ciągu naszego małżeństwa krzyczał :( . Pomyślałam, że przez moją głupotę straciłam męża. Ale dziś rano dostałam piękny bukiet kolorowych margaretek. Mąż przeprosił mnie za to, że podniósł na mnie głos. Powiedział, że rozumie, że robię to dla nas, dla niego, żeby nie musiał tyle pracować. Obiecał, że będzie mnie odwiedzał jak wyjadę. Kamień spadł mi z serca. Już nigdy nie będe tyle zwlekała z tak ważnymi informacjami.

No to Ci powiem, że jestem w szoku... bardzo wyrozumiały mąż ;) Ale dobrze, ciesze sie, że dobrze sie to skończyło. W końcu wszyscy uczymy się na błędach.
Krysta

Postprzez AnnaS » Cz, 17 lip 2014, 15:01

Autorko przeczytałam watek i muszę się zgodzić z Krystą, podziwiam Twojego męża ;) Za wyrozumiałośc, musieliście się dbrze dobrać :) A co cie zmusiło do wyjechania? Brak pieniedzy? I na pierwszy raz aż na pół roku sie zapuszczasz? Odważnie ;) Ja wyjechałam na 3 miesiące (minął dopiero 1 ) - to też był mój pierwszy wyjazd i na więcej chyba bym sie nie odwazyła!
AnnaS

Postprzez begonia » Cz, 17 lip 2014, 16:00

begonia napisał(a):
eve55 napisał(a):Rozumiem, że w Polsce nie masz możliwości wysokich zarobków?

Ewo, straciłam pracę rok temu i od tego momentu nie umiem znaleźć niczego godnego uwagi. Wcześniej pracowałam w szpitalu, ale mój oddział zamknięto i zostałam na lodzie. Niby praca za najniższą krajową a i tak nigdzie nie można zaczepić się na stałe. No i też wiele pracodawców potrzebuje młodziutkie panienki a nie 40-kilkulatki. Potrzebujemy pieniędzy, bo za 2000 zł miesięcznie nie da się żyć. Większość pożerają opłaty, a gdzie jedzenie? ubrania? Książki do szkoły (córka ma dopiero 13 lat ).

AnnoS pisałam już o tym dlaczego będę pracować w Niemczech :) .

Krysta, Oj tak już nigdy nie popełnię podobnego błędu. Za dużo nas to kosztowało.
"Młodość mu­si się wyszu­mieć, sta­rość - wygderać. " ;)
begonia

Postprzez Rogulka » Pt, 18 lip 2014, 08:44

he he ja sie dziwie ze rozwodu nie ma :P widocznie sie dobraliscie dobrze ;)
Życia nie mierzy się ilością oddechów a ilością chwil, które zaparły dech w piersiach...
Rogulka

Postprzez begonia » Pt, 18 lip 2014, 08:51

Rozwód o matko! Nie doprowadziłabym do tego. Najwyżej zrezygnowałabym z pracy w Niemczech jak mąż nie zaakceptowałby mojej decyzji.
begonia

Postprzez Krysta » Pt, 18 lip 2014, 11:36

begonia napisał(a):Rozwód o matko! Nie doprowadziłabym do tego. Najwyżej zrezygnowałabym z pracy w Niemczech jak mąż nie zaakceptowałby mojej decyzji.

Kurcze.. widać, że sie kochanie o dogadujecie... jak wytrzymacie osobno pół roku? Ja bym tyle nie dała rady...
Krysta

Postprzez begonia » Pt, 18 lip 2014, 13:49

Oj dobraliśmy się dobraliśmy. Z moim mężem to można przysłowiowe konie kraść. Jak zarobię trochę to będzie mnie odwiedzał co jakiś czas. Damy radę. Na szczęście mamy internet.
begonia

Postprzez AnnaS » Pt, 18 lip 2014, 14:33

begonia napisał(a):Oj dobraliśmy się dobraliśmy. Z moim mężem to można przysłowiowe konie kraść. Jak zarobię trochę to będzie mnie odwiedzał co jakiś czas. Damy radę. Na szczęście mamy internet.

I tak podziwiam... bo chociaż jestem tu dopiero miesiąc i trafiłam do bardzo fajnej rodziny to tęsknie strasznie! Może to kwestia przyzwyczajenia, nie wiem...
AnnaS

Postprzez begonia » Pn, 21 lip 2014, 10:35

A właśnie nie pisałam Wam. W weekend powiedziałam córce, że wyjeżdżam do pracy do Niemiec i wiecie co...ucieszyła się :o . Powiedziała, że w końcu będzie mogła sama pobyć w domu i nikt nie będzie jej męczył obiadkami. Myślałam, że lubi jak czekam na nią po szkole z ulubionym obiadem...a tu takie zaskoczenie. Chyba przechodzi bunt nastolatki. Ledwo Kamil z tego wyrósł teraz Aneta ;) . No ale dobrze, że tak to przyjęła. Mam nadzieję, że nie narobi niczego głupiego podczas mojej nieobecności. Wiadomo jakie są dzisiejsze nastolatki :shock: .
begonia

Postprzez Krysta » Pn, 21 lip 2014, 10:52

begonia napisał(a):A właśnie nie pisałam Wam. W weekend powiedziałam córce, że wyjeżdżam do pracy do Niemiec i wiecie co...ucieszyła się :o . Powiedziała, że w końcu będzie mogła sama pobyć w domu i nikt nie będzie jej męczył obiadkami. Myślałam, że lubi jak czekam na nią po szkole z ulubionym obiadem...a tu takie zaskoczenie. Chyba przechodzi bunt nastolatki. Ledwo Kamil z tego wyrósł teraz Aneta ;) . No ale dobrze, że tak to przyjęła. Mam nadzieję, że nie narobi niczego głupiego podczas mojej nieobecności. Wiadomo jakie są dzisiejsze nastolatki :shock: .

Begonio - córka pewnie mówi jedno a myśli drugie, na pewno jest zaskoczona i w pewnym stopniu nie chce żebyś jechała. Poza tym... nawet jeśli liczy na mały luz i tzw. "święty spokój", to minie tydzien, dwa, trzy, i zobaczy co to sa obiadki mamusi, posprzatane, wyprane itd ;) apropo - jak sobie Twoj radzi z takimi rzeczami? Ja pamiętam jak mojego męża zostawiałam pierwszy raz - zapasy w lodówce i zamrażarce na miesiąc, tysiace wskazowekk i prosb, martwilam sie o niego jak o male dzieck oa rzecie to dorosly facet i dal sobie swietnie rade :)
Krysta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy rodzinne i osobiste